wtorek 16.08.2022

Imieniny: Stefana RochaLampy parkowe LED – na co zwrócić uwagę
Lampy parkowe, podobnie jak inne typy oświetlenia przechodzą rewolucję – wszyscy, którym zależy na oszczędności i ekologii wybierają aktualnie oświetlenie LEDowe, co ma szczególne znaczenie przy wszelkiego rodzaju oświetleniu miejskim, gdzie mamy do czynienia z wieloma źródłami światła i w przypadku jakiejkolwiek oszczędności, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie lampy, w skali roku będzie to oszczędność przekładająca się na duże kwoty.

Nowoczesne lampy LED to poza oczywistą oszczędność nie tylko finansową, ale też ekologiczną, bardzo atrakcyjny design. Oświetlenie parkowe wykorzystywane jest nie tylko w parkach, ale też na skwerach, podjazdach, placach, w strefie zamieszkania i w ciągach komunikacyjnych, ich zastosowanie jest więc bardzo szerokie, podobnie jak ich różnorodność.

Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem lamp parkowych?

Nowoczesne lampy parkowe LED są wykonywane zazwyczaj z wytrzymałej stali ocynkowanej lub z aluminium. Ich konstrukcja jest bardzo ważna i aktualnie duży nacisk kładzie się na to, żeby oprawy lamp LED mogły oprzeć się działaniu wandali. Warto postawić na takie konstrukcje, jeśli chcemy zaoszczędzić w dłuższej perspektywie na wymianie lamp. Duże znaczenie ma odpowiedni dobór lamp pod względem wyglądu w taki sposób, aby jak najlepiej wpasowywały się w otoczenie, w którym staną. Jest to możliwe dzięki bardzo dużej ilości wzorów, a przy większym zamówieniu korzystny może się okazać nawet indywidualny projekt.

article thumb

Oszczędność i ekologia

Każdy rodzaj oświetlenia LEDowego wprowadza oszczędność, podobnie jest oczywiście w przypadku lamp parkowych. Oszczędność możemy podzielić na kilka kategorii. Pierwsza to mniejsze zużycie prądu, druga to inwestycja w nieco droższe rozwiązania LEDowe, ale jednocześnie znacznie bardziej żywotne, co przy ostatecznym rozrachunku również wprowadza oszczędność. Po trzecie wreszcie konieczność częstszej wymiany oświetlenia również wiąże się z oszczędnością związaną z koniecznością zatrudnienia większej lub mniejszej ilości pracowników zajmujących się jego wymianą. Jeżeli zainstalujemy w swoim ogrodzie dwie lampy parkowe LED nie odczujemy większej różnicy, natomiast w skali miasta rocznie będą to ogromne oszczędności. Oszczędność energii ma również bardzo duży wpływ na ekologię, na którą coraz bardziej się stawia czy to z własnej woli czy z racji narzuconych przepisów. Warto pamiętać przy tym również, że do produkcji lamp LEDowych nie używa się miedzi. Każdy z nas może się do ekologii przyczynić, kto więc może dać większy przykład, niż samorząd terytorialny?

Nowoczesność na wyciągnięcie ręki

Nowoczesne lampy parkowe LED wydają się aktualnie najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza w dużej skali. Oszczędność, którą możemy dzięki nim zyskać, wytrzymałość i trwałość, wpływ na środowisko – są elementami, których nie da się przecenić. Zaopatrując się w nowoczesne rozwiązania, warto dopasować konstrukcję lamp do otoczenia, w którym staną, a przede wszystkim poszukać rozwiązań, które będą dla nas najlepsze pod względem finansowym i ekologicznym, bo to właśnie ma największy wpływ na to, że lampy LED wszelkiego rodzaju nie mają dzisiaj praktycznie żadnej konkurencji.

Sprawdź pełną ofertę opraw zewnętrznych LED na stronie sklepu ELED.pl

Artykuł zewnętrzny

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…