sobota 20.08.2022

Imieniny: Bernarda SamuelaSportowe emocje lata – jakie wydarzenia warto śledzić?
Poprzedni rok upłynął nam wszystkim pod znakiem pandemii koronawirusa, która odbiła znaczące piętno nie tylko na naszym zdrowiu, ale również na wydarzeniach kulturalnych i sportowych. Jakich wydarzeń nie można przegapić? Poniżej przedstawiamy kalendarz sportowy tego lata!

Większość z planowanych imprez sportowych została przełożona, w tym m.in. Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej i Olimpiada w Tokio. Dzięki temu tegoroczne lato zapowiada się naprawdę gorąco i z całą pewnością nie będziemy mogli narzekać na nudę.

Gdzie śledzić najważniejsze wydarzenia sportowe tego lata? 

W tym roku sezon letni zapowiada się naprawdę bardzo ciekawie dla wszystkich fanów sportu – będzie on obfitował zarówno w przełożone wydarzenia sportowe z poprzedniego roku, jak i te zaplanowane już wcześniej na najbliższe miesiące. Niejednokrotnie będziemy musieli nieźle się nakombinować, by obejrzeć wszystkie najważniejsze wydarzenia sportowe tego lata, które często emitowane będą… w tym samym czasie. Sporym wyzwaniem będzie również znalezienie wszystkich programów, które będą emitować interesujące nas wydarzenia sportowe. Z tego powodu warto wcześniej zaplanować sobie, co i gdzie będziemy oglądać. To także dobry moment na to, by zweryfikować to, czy nasz dostawca telewizji + internetu spełnia wszystkie nasze potrzeby i oczekiwania. Być może to dobry moment, by rozejrzeć się za całkowicie nową ofertą? 

Kalendarz sportowy na lipiec

Lipiec upłynie nam pod znakiem dwóch najważniejszych wydarzeń sportowych, czyli Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej (Euro 2020) oraz startu Olimpiady w Tokio. Finał Euro został zaplanowany na 11.07, natomiast Igrzyska Olimpijskie rozpoczną się już 21.07. Są one prawdziwym świętem dla wszystkich fanów sportu, gdyż będziemy mogli obejrzeć zmagania w zawodników w niemal każdej dyscyplinie sportowej. Nie bez znaczenia jest to, że sporo naszych rodaków będzie walczyć o miejsca medalowe – mamy na nie szansę m.in. w lekkoatletyce, piłce siatkowej (w tym również plażowej), podnoszeniu ciężarów, a także wioślarstwie i kajakarstwie. Rywalizację najlepszych sportowców z całego świata będziemy mogli oglądać na antenie TVP oraz TVP Sport, a także w telewizji internetowej.  

Ci, którzy nie przepadają za piłką nożną ani też formułą Igrzysk Olimpijskiej, w lipcowe weekendy będą mogli śledzić poczynania zawodników za kierownicą bolidów Formuły 1, a także rozgrywki żużlowe PGE Ekstraklasy. Zarówno zawody w Formule I, jak i rozgrywki żużlowe będą emitowane na kanale Eleven Sports.

Kalendarz sportowy na sierpień

Początek  sportowego sierpnia upłynie nam pod znakiem ciągu dalszego olimpiady i zmagań Polaków o miejsca medalowe. Ceremonia zamknięcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio została zaplanowana na 8 sierpnia. Jednakże z całą pewnością nie jest to równoznacznie z końcem sportowych emocji tego lata. Niezwykle ważną imprezą sportową w sierpniu jest Tour de Pologne – jedna z najbardziej prestiżowych imprez międzynarodowych, organizowanych w corocznie w Polsce. Poczynania najlepszych kolarzy na świecie będzie można śledzić od 9 do 15 sierpnia na kanale TVP, TVP Sport oraz w Eurosporcie. W sierpniu czekają na nas również emocje związane z dalszą częścią rozgrywek żużlowych PGE Ekstraklasa. 

Osoby nienasycone piłką nożną po lipcowym Euro 2020 z całą pewnością już nie mogą się doczekać startu rozgrywek ligowych sezonu 2021/2022. Sumarycznie drużyny piłkarskie rozegrają ponad 300 meczów – w sezonie jesiennym i wiosennym. 

Sporo emocji sportowych na wysokim poziomie dostarczy również końcówka sierpnia. Na koniec ostatniego z wakacyjnych miesięcy zaplanowano turniej wielkoszlemowy – US Open w Nowym Yorku. Rozpocznie się on 30 sierpnia, a zakończy 12 września. Warto obserwować poczynania tenisistów, zwłaszcza że Polacy mają sporo szans, by powalczyć o zwycięstwo. 

Artykuł partnera

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…