piątek 24.05.2024

Imieniny: Joanny Zuzanny


Lodówki – ekonomiczne i funkcjonalne
Trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez lodówki. To nie tylko wygoda, ale i podstawa tego, by jeść świeże produkty niezależnie od panującej temperatury. Dziś oferta lodówek jest bardzo szeroka. Przy wyborze tej wymarzonej, jedynej bierze się pod uwagę nie tylko jej funkcjonalność, ale i walory estetyczne oraz ekonomiczne.


Lodówki od momentu ich wynalezienia bez wątpienia przeszły bardzo dużą ewolucję. W kategorii lodówki można znaleźć takie nadające się do nie za dużych (a znakomicie spełniające swoje funkcje) oraz lodówki o dużych gabarytach (takie jak dwudrzwiowa lodówka). Dzisiejsze lodówki to szereg funkcji, które pozwalają na dłuższe przetrzymywanie w nich jedzenia, co przyczynia się do niewyrzucania produktów, a więc do oszczędności. To także nowoczesne rozwiązania, jeśli chodzi o mniejsze zużycie energii (tutaj liczy się klasa energetyczna). Na co zwrócić więc uwagę, kupując sprzęt AGD tego typu? O tym w dalszej części tekstu.

Lodówki – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Przede wszystkim ważna jest powierzchnia użytkowa chłodziarki oraz pojemność użytkowa zamrażarki i dostosowanie rozmiarów lodówki nie tylko do metrażu kuchni, ale i do potrzeb domowników oraz ich liczby. Tutaj bierze się pod uwagę wysokość lodówki, a także głębokość i szerokość. Jeśli zależy nam na tym, by lodówka była energooszczędna, koniecznie musimy zwrócić uwagę na to, jaką ma klasę energetyczną. Najbardziej są popularne lodówki o klasie energetycznej A+++. Pewną nowością (jeśli chodzi o parametry) jest klasa klimatyczna lodówki (w Polsce wystarczająca jest klasa N lub SN). By lodówka była sprzętem bardzo praktyczny, dobrze jest się przyjrzeć jej dodatkowym funkcjom, takim jak: szybkie chłodzenie, szybkie zamrażanie, komora świeżości, no frost (brak potrzeby odmrażania lodówki). Dodatkowym parametrem jest także poziom hałasu, który lodówka emituje podczas pracy. Dla wygody użytkowania lodówki wiele osób bierze pod uwagę, jakie jest położenie zamrażarki – czy znajduje się ona na dole lodówki (wtedy trzeba się schylać), czy na jej górze. 

Lodówki side by side czy inne rozwiązania? 

Jak już wcześniej wspomniano, do dużych kuchni często są polecane lodówki side by side. To lodówki, w których komora chłodzenia znajduje się obok komory mrożenia. Te lodówki oprócz takiego systemu otwierania drzwi i sąsiedztwa dwóch komór mają zazwyczaj dystrybutor wody i lodu i są bogate w dodatkowe funkcje. Jednak ze względu na gabaryty nie każdy może sobie pozwolić na taki „kuchenny kolos". Warto wtedy wybrać lodówkę o bardziej tradycyjnych gabarytach z  klasycznym ułożeniem komór. Dziś producenci dbają o to, by niezależnie od wielkości kuchni, każdy mógł się cieszyć funkcjonalną lodówką.

Lodówki wolnostojące czy do zabudowy

Kolejny podział lodówek to występowanie ich w wersji wolnostojącej – tradycyjnej, jak i lodówek do zabudowy. Te pierwsze charakteryzuje to, że występują one w wielu wariantach i jest też w czym wybierać, jeśli chodzi o rozmiary i kolory. Lodówki wolnostojące są wybierane przez osoby, którym zależy na jednolitym wyglądzie kuchni. Po zabudowie taka lodówka wygląda po prostu jak jeden z kuchennych mebli, z frontami identycznymi z tym od szafek. Na pewno takie rozwiązanie wpływa pozytywnie na estetykę kuchni. Wato też dodać, że lodówki wolnostojące są tańsze niż te do zabudowy,

Szeroka oferta lodówek w sklepie www.sferis.pl to nowoczesne rozwiązania od renomowanych producentów, w różnych przedziałach cenowych. Oprócz tego, to możliwość atrakcyjnych zakupów na raty. To wszystko pozwala wybrać sprzęt dostosowany do naszych możliwości – nie tylko lokalowych, ale i cenowych. 

Artykuł sponsorowany


Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...
Bardzo ciekawe przesłaniem widzę w Twoim komentarzu, bo jest Bóg, Ojczyzna, oskarżenia, poniżenie, nienawiść, złorzeczenie. A ...
Aleksandra Perużyńska Nowi radni Rady Powiatu wybrani!
Jak można głosować na zdrajców Polski na ludzi którzy nawołują do wojny którzy chcą odebrać nam ...

ekogroszek baner

taxi stas

Nie przegap tych artykułów.