sobota 03.06.2023

Imieniny: Leszka Tamary


Materiały niezbędne przy wysyłce paczek – czy masz je w domu?
Pakowanie przesyłek to ważne zadanie, które często bagatelizujemy. A należy pamiętać, że odpowiednio zabezpieczona i przygotowana paczka to znacznie mniejsze ryzyko uszkodzenia towaru. Chcąc ułatwić Ci zadanie, stworzyliśmy listę materiałów, które przydadzą Ci się podczas przygotowywania paczki. Sprawdź, czy masz je w domu!


Lista materiałów przydatnych przy wysyłce paczek

Przygotowujesz paczkę do nadania? W takim razie musisz zaopatrzyć się w kilka przedmiotów, które Ci w tym pomogą. Jest duża szansa, że masz je w domu, a jeśli nie, to bez większych trudności nabędziesz w supermarkecie czy sklepie papierniczym lub z akcesoriami biurowymi.

·   Karton

Kartonowe pudełka pozwalają na wygodne nadawanie standardowych paczek w kształcie prostopadłościanu. Wystarczy włożyć towar do kartonu, dodać ewentualne wypełnienie i zamknąć pudełko. Kartony różnią się od siebie wielkością, kształtem i gramaturą, im grubszy, tym zwiększone będzie bezpieczeństwo produktów w paczce – szczególnie, gdy są one ciężkie.

·   Szary papier

Zawsze warto mieć go w zanadrzu. Może przydać się do opakowania kartonowego pudła, ale też stanowić wypełnienie w paczkach. Wystarczy pognieść papier i umieścić w wolnych przestrzeniach. Będzie to dodatkowa stabilizacja i ochrona dla produktów. Alternatywną i darmową opcją są gazetki reklamowe czy gazety.

·   Folia stretch

Pozwala szybko i skutecznie zabezpieczyć produkty przed zawilgoceniem, uszkodzeniami. Świetnie sprawdza się do owijania przedmiotów o różnych gabarytach. Można z jej pomocą zabezpieczyć również ciężki karton, choć w tym przypadku należy mieć na uwadze, że tego typu paczka traktowana jest przez firmy kurierskie jako przesyłka niestandardowa, co wiąże się z wyższą ceną.

·   Wypełnienie

Co dodać do pudełek, by zabezpieczyć towar? Możliwości jest sporo. Od wspomnianego wcześniej wypełnienia pustych przestrzeni papierem, po skorzystanie ze specjalnych wypełniaczy – np. chrupek styropianowych, ekologicznego flopaku, foliowych poduszek powietrznych, folii bąbelkowej, tektury. Więcej o wypełniaczach do paczek na: https://www.sendit.pl/blog/wypelniacze-do-paczek

·   Folia bąbelkowa

Może służyć jako wypełniacz do kartonu, ale też przydać się po prostu do zabezpieczenia przedmiotów. Powietrze skryte w foliowych bąbelkach stanowi świetną amortyzację i chroni przesyłane towary przed uszkodzeniami mechanicznymi.

·   Koperty

Warto mieć w szufladzie nie tylko tradycyjne koperty na listy, ale też koperty bąbelkowe, które świetnie sprawdzą się przy nadawaniu niewielkich przedmiotów, bez konieczności wykorzystywania kartonu.

·   Taśma klejąca, nożyczki, marker

Taśma klejąca jest niezbędna, by skutecznie zamknąć karton i uchronić jego zawartość przed wypadnięciem w trakcie transportu czy wyciągnięciem przez osoby trzecie. Warto wybrać taśmę pakową, która doskonale nadaje się do sklejania kartonów. Nożyczki pomogą w przycięciu taśmy klejącej, wycięciu etykiety i wielu innych działaniach, jakie mogą Cię czekać podczas pakowania paczki. Marker może okazać się przydatny, gdy zechcesz wypisać dane nadawcy albo zaznaczyć, gdzie jest góra, a gdzie dół paczki.

Artykuł sponsorowany   Polecam wcześniej obejrzeć film 100 POLICJANTÓW zdradza TAJEMNICE polskiej Policji https://www.youtube.com/watch?v=Gg58n2DKlT4 gdzie autor oparł się na ...
Z innej beczki - czy ktoś wie gdzie Gmina Środa Śląska publikuje wyniki naborów na stanowiska ...

Lokalne ogłoszenia drobne

03.06.2023 08:42 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI czy KOLEKCJI ANTYKÓW ... 603 - 567 - 304Kupię stare: Obrazy…

26.05.2023 12:50 wrote:

 Oferuję wapno nawozowe w cenie 25zł netto za tonę. Kontakt: 885 965 342…

24.05.2023 08:52 wrote:

Oferuję do wynajęcia garaż o pow 18m2 wyposażony w energię elektryczną.Garaż posadowiony jest w Środzie Śl ul. Wrocławska 18. Kontakt 79475…

16.05.2023 17:55 wrote:

Oferuję usługę drukowania dowolnego obrazu na każdej ścianie. Zamiast fototapety pod którą trzeba przygotować ścianę i później odpowiednio …

stihl

ogrody pawlowski trawniki www


allago tworzymy