sobota 03.06.2023

Imieniny: Leszka Tamary


Na czym polega fenomen palet EPAL?
Cała branża TSL (transport, spedycja, logistyka) polega na nośnikach, jakimi są europalety. Na czym polega fenomen palet EPAL? Dlaczego są tak cenione i najczęściej spotykane spośród palet drewnianych we wszystkich krajach europejskich?


Aby to zrozumieć, trzeba wiedzieć przede wszystkim, że EPAL to paleta drewniana posiadająca odpowiednią licencję. Tylko i wyłącznie takie nośniki są wzajemnie wymieniane. Dodatkowo, ich solidna konstrukcja, przemyślana w każdym detalu, sprawia, że królują one na rynku transportowym już od 70 lat.

Sprawny transport

Jednym z kluczowych czynników, który przyczynił się do fenomenu palet EPAL, jest to, że standardowa europaleta pasuje do wszystkich rodzajów wózków widłowych. Dzięki odpowiedniemu ułożeniu belek i innych elementów konstrukcyjnych, można w prosty sposób przetransportować towar o wadze przekraczającej tonę.

Wózki widłowe odgrywają ważną rolę w branży TSL, a dzięki temu, że palety EURO zawsze pasują do rozstawu wideł, zarówno wózka widłowego jak i ręcznego paleciaka, są najchętniej wykorzystywanym nośnikiem. Standardowe wymiary europalety to 1200 x 800 x 144 mm jednak warto wiedzieć, że występują one także w formacie ISO, EUR 3 czy 1/2.

Dobrze przemyślana konstrukcja

Aby mieć pewność, że paleta drewniana, która jest przez nas użytkowana, spełnia wymogi i wytyczne, należy zwrócić uwagę, czy na jednym z jej wsporników widnieje oznakowanie EPAL lub UIC. Tylko palety z tymi symbolami są produkowane zgodnie ze standardami i można być pewnym wytrzymałości ich konstrukcji.

Wielką zaletą europalet jest fakt, że za każdym razem musi mieć ona identyczny rozmiar. Dodatkowo, każdy jej element każdorazowo musi mieć właściwy wymiar oraz zostać zamontowany w odpowiednim miejscu z zachowaniem równych odstępów. Dzięki temu można mieć pewność, że rozmiar palet EPAL zawsze będzie identyczny, a ich waga każdorazowo taka sama. Wynosi ona zawsze 25 kg.

epal palety

Dzięki takiej solidnej konstrukcji, paleta jest wielorazowego użytku. Jej długa żywotność sprawia, że bardzo często można ją kupić jako używaną, co znacznie zmniejsza koszty przedsiębiorcy.

Wysoka nośność

To właśnie konstrukcja, która jest bardzo solidna, a jednocześnie lekka, przyczyniła się do tego, że palety EPAL opanowały rynek transportowy. Wysoka nośność, która jest następstwem przemyślanej konstrukcji, to kolejny atut europalet.

Ładowność nośnika dzieli się na dwa rodzaje — dynamiczną oraz statyczną. Ładowność dynamiczna mówi o tym, jakie obciążenie jest dopuszczalne podczas transportu. W przypadku palet EPAL wynosi ona 1500 kg. Natomiast ładowność statyczna wiąże się z dopuszczalnym obciążeniem podczas magazynowania towaru na nośniku. Tutaj europalety z powodzeniem wytrzymują obciążenie sięgające nawet 4000 kg.

Transport międzynarodowy

W momencie, kiedy polscy przedsiębiorcy eksportują swój towar poza granice kraju, ważne aby zdecydowali się na nośnik powszechnie akceptowalny. I w tej dziedzinie prym wiodą palety EPAL. Dają one możliwość swobodnej wymiany paleta za paletę na terenie całej Unii Europejskiej. Ewentualnie można za nie opłacać kaucje.

Zobacz palety EPAL w PolskieOpakowania.com

Artykuł sponsorowany   Polecam wcześniej obejrzeć film 100 POLICJANTÓW zdradza TAJEMNICE polskiej Policji https://www.youtube.com/watch?v=Gg58n2DKlT4 gdzie autor oparł się na ...
Z innej beczki - czy ktoś wie gdzie Gmina Środa Śląska publikuje wyniki naborów na stanowiska ...

Lokalne ogłoszenia drobne

24.05.2023 08:52 wrote:

Oferuję do wynajęcia garaż o pow 18m2 wyposażony w energię elektryczną.Garaż posadowiony jest w Środzie Śl ul. Wrocławska 18. Kontakt 79475…

16.05.2023 17:55 wrote:

Oferuję usługę drukowania dowolnego obrazu na każdej ścianie. Zamiast fototapety pod którą trzeba przygotować ścianę i później odpowiednio …

16.05.2023 17:48 wrote:

Oferuję wykonanie nowych instalacji elektrycznych w domach lub mieszkaniach. Montaż lub modernizację czy wymianę istniejących elementów ins…

17.04.2023 09:07 wrote:

Mam do oddania za darmo łóżeczko dziecięce z materacem ( może być dla dziecka do 6 lat ). Odbiór na własny koszt. Miejsce : Środa Sląska. K…

hydrotech do gazety nowa reklama

handlo

handlo trans