czwartek 09.07.2020

Imieniny: Lukrecji Weroniki

Schumacher Packaging - społecznie odpowiedzialni od 20 lat

Schumacher Packaging - społecznie odpowiedzialni od 20 lat

Rok 2020 jest wyjątkowym czasem dla Schumacher Packaging Wrocław. To 20 lat temu w krępickim zakładzie ruszyła produkcja opakowań z tektury falistej, wtedy jeszcze pod nazwą Tektura Wrocław. Od tego czasu zakład był rozbudowywany trzykrotnie – w roku 2004, 2008 oraz na przełomie lat 2015 i 2016, kiedy powstał magazyn wysokiego składowania. Aktualnie trwa czwarta inwestycja, mająca na celu powiększenie powierzchni o prawie 10 000 m2.

„Liczne inwestycje świadczą o naszym rozwoju oraz istotnej pozycji na rynku. Cieszę się, że są wśród nas osoby, które pamiętają pierwsze uruchomienia maszyn w 2000 r. i jestem dumna z tego, jaką dziś jesteśmy firmą. Przez te 20 lat zmienialiśmy się na lepsze dla klientów, pamiętając przy tym by pozostawać przedsiębiorstwem rodzinnym, przyjaznym dla pracowników, społeczności lokalnej oraz otaczającego nas środowiska. Jeszcze parę miesięcy temu nikt z nas nie spodziewał się tego, że dzisiaj będziemy wspólnie walczyć z pandemią koronawirusa. Kolejny raz udowadniamy, że Schumacher Team to załoga mogąca na sobie polegać, nawet w tak trudnych czasach. Składam ogromne podziękowania pracownikom naszego zakładu za zaangażowanie i wsparcie, które szczególnie dzisiaj jest niezwykle ważne” – mówi Anna Sokół, Prezes Zarządu Schumacher Packaging Zakład Wrocław.

Od początku istnienia firmy, założenia były jasne, to rodzinne przedsiębiorstwo, w którym „Najważniejsi są ludzie”. Tak jest do dziś, ponieważ to bliski kontakt z ludźmi, wsłuchiwanie się w ich potrzeby oraz elastyczność w działaniu są głównymi zasadami, którymi kieruje się Schumacher Packaging, zarówno jako producent i dostawca opakowań tekturowych, tak i odpowiedzialny pracodawca. Firma rodzinna, to taka, która dba o swoich pracowników, utrzymuje płaską strukturę organizacyjną oraz bliskie relacje międzyludzkie. Schumacher Packaging idealnie wpisuje się w jej definicję. Aktualnie w krępickim zakładzie zatrudnionych jest ponad 500 pracowników, co dla firmy ma ogromne znaczenie. Utrzymanie istniejących miejsc pracy jest priorytetem ze względu na odpowiedzialność społeczną przedsiębiorstwa, ale także zapewnienie ciągłości funkcjonowania wraz z nieustającym doskonaleniem podejmowanych działań. Rozwój firmy jest równoznaczny z rozwojem jej pracowników. Bez jednego aspektu, drugi nie może istnieć, czego świadomość warunkują liczne benefity oraz programy pracownicze, do których zalicza się m. in.: uczestnictwo w dedykowanych dla określonych stanowisk szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych, kursy językowe, bony świąteczne, bilety do kina, a także upominki jubileuszowe i okazjonalne. Schumacher Packaging wspiera również zainteresowania swoich pracowników, w szczególności te sportowe, umożliwiając starty w biegach firmowych oraz udział w zawodach piłkarskich.

Dla społecznie odpowiedzialnego przedsiębiorstwa, jakim jest Schumacher Packaging, aspekty związane ze zrównoważonym rozwojem są jednymi z priorytetowych. Podwrocławski zakład promuje zdrowie i aktywność fizyczną pracowników; stawia na ekologiczne rozwiązania, ograniczając do minimum zużycie plastiku w firmie oraz wdrażając innowacje produktowe ograniczające między innymi emisję CO2. Wspiera rozwój lokalnej młodzieży organizując warsztaty językowe i realizując, cieszący się dużą popularnością, program „Lekcje z Schumacherem”. Zaangażowanie społeczne firmy przejawia się również w akcjach charytatywnych, w których w odpowiedzi na potrzeby, wsparcie ze strony firmy udzielane jest tym najbardziej potrzebującym.

csr

Wyjątkowym wyróżnieniem oraz idealnym przykładem na kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju i CSR w Schumacher Packaging Wrocław, było przyznanie przez firmę ratingową EcoVadis Złotego Medalu, który jest efektem przeprowadzonego w 2020 roku audytu działań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Kontrola miała na celu ocenę przedsiębiorstwa w czterech obszarach: środowisko naturalne, działania społeczne, etyka i łańcuch dostaw. W tym wyjątkowym 2020 roku uzyskany wysoki wynik plasuje krępicki zakład wśród grona 4% najlepiej ocenianych przedsiębiorstw na świecie. Jest to szczególne wyróżnienie, które doskonale podsumowuje 20 lat istnienia firmy na rynku.

Zachęcamy do aktywnego śledzenia naszych kanałów w social media, gdzie na bieżąco informujemy o aktualnościach z życia firmy oraz społeczności lokalnej:

LinkedIn: www.linkedin.com/company/schumacher-packaging-polska/
Facebook:  www.facebook.com/SchumacherPackagingPolska/
Instagram:  www.instagram.com/SchumacherPackagingPolska/

Artykuł sponsorowany

a

img 20180407 115118

 

 
Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Lokalne ogłoszenia drobne

09.07.2020 14:49 wrote:

Kupię praktycznie wszystko z Antyków, w każdym stanie, bez specyfikacji : Obrazy, Ikony, Porcelanę, Ceramikę, stare Szkło, przedwojenne Kry…

09.07.2020 09:24 Sprzedam umeblowane mieszkanie wrote:

Sprzedam umeblowane mieszkanie 48,8 m2, I piętro, pełna własność, 2 pokoje, piwnica, ul. Warzyńska, po generalnym remoncie w 2018 r.&nb…

01.07.2020 14:37 wrote:

Jeśli remontujesz, zmieniasz wystrój, sprzedajesz albo kupiłeś mieszkanie, dom, wille, w której są Antyki, różne Poniemieckie przeróżne gra…

29.06.2020 13:32 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…