sobota 31.10.2020

Imieniny: Urbana Saturnina

Kredyt hipoteczny poza granicami Polski – czy jest to możliwe?

Kredyt hipoteczny poza granicami Polski – czy jest to możliwe?

Kiedy podejmujemy decyzję o wyjeździe z kraju, wciąż mamy w głowie możliwość powrotu do Polski za jakiś czas. Przyczyny opuszczenia Polski mogą być różne, niemniej najczęściej mowa o tych finansowych. Jednocześnie po pewnym okresie pobytu za granicą możemy zacząć rozważać wzięcie pożyczki i wykorzystać otrzymane środki na zakup mieszkań w Polsce. Dziś odpowiemy na pytanie, czy w ogóle jest taka możliwość?

Po zapoznaniu się z „Rekomendacją S” ze strony Komisji Nadzoru Finansowego dowiemy się następujące informacji: instytucje bankowe nie mogą udzielać kredytów hipotecznych osobom otrzymującym wynagrodzenie w walucie innej, niż ta, w jakiej ma być wypłacony kredyt. Ponieważ notowania walutowe oferowane przez polskie instytucje bankowe na rynku nie są zadowalające pod względem zwrotów, problem staje się tym bardziej skomplikowany. Wspomnimy tylko, że wypłaty w dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich i euro są pod tym względem najbardziej uprzywilejowane.

Jakie dokumenty będą potrzebne?

Gdy potencjalny klient nie posiada odpowiednich dokumentów, bank nie może rozpocząć procesu analizy wniosku. Chodzi o zaświadczenie wydane w języku polskim potwierdzające jego zatrudnienie i prawo do przebywania oraz wykonywania zawodu w danym kraju. Często w kwestii tłumaczenia niezbędne będzie zwrócenie się o pomoc do tłumacza przysięgłego.

Alternatywy zdobycia kredytu

Mimo wszystko powinniśmy brać pod uwagę możliwość otrzymania odmowy dotyczącej wniosku o kredyt hipoteczny. Jakie są zatem alternatywy? W momencie, w którym przynajmniej jeden członek rodziny zarabia w złotówkach, można spróbować ubiegać się o wspólną pożyczkę. Wtedy, aby bank mógł przystąpić do analizy wiarygodności kredytowej, trzeba będzie zrównać ze sobą swoją wypłatę w obcej walucie i tę polską ze strony krewnego. Dla przykładu: ta pierwsza wynosi 8 tys. zł, druga zaś 4 = dochód będzie wynosił 8 tys. Współbiorca ma pełne prawo, aby w razie chęci przekierować zobowiązanie bankowe na stronę zagranicznego pożyczkobiorcy.

Podsumowanie

Wygląda na to, że można pracująca za granicą wziąć kredyt hipoteczny na polskich warunkach. Wymaga to oczywiście zaangażowania ze strony zainteresowanego, a w przypadku alternatywnego sposobu pomoc krewnego, ale zdecydowanie warto. Dlatego też marzenie kupna nieruchomości na własność jest na wyciągnięcie ręki.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij ten artykuł:

 

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Lokalne ogłoszenia drobne

27.10.2020 22:15 wrote:

szukam pracy . mężczyzna lat 36 prawo jazdy kat b uprawnienia na suwnice utd uprawnienia na wózki widłowe utd .dyspozycyjny bez nalogów pod…

22.10.2020 21:05 wrote:

Sroda Slaska ul. Skłodowskiej Curie -znaleziono młoda kotkę z białym brzuszkiem. Bardzo przyjazna. tel. 690282606 …

18.10.2020 18:20 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przed i powojenne, w każdym stanie, bez s…

13.10.2020 08:55 wrote:

S k u p u j ę ~ A n t y k i ~ płacę Gotówką - zadzwoń - kupię Antyki ! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Plater…

Artykuły sponsorowane

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.