piątek 16.04.2021

Imieniny: Cecyliana Bernadety

Społeczna odpowiedzialność biznesu filarem funkcjonowania Schumacher Packaging

Społeczna odpowiedzialność biznesu filarem funkcjonowania Schumacher Packaging

W Schumacher Packaging społeczna odpowiedzialność biznesu to jeden z fundamentów strategii firmy i jest ona na stałe wpisana w naszą codzienną działalność. Od początku istnienia krępickiego zakładu chętnie wspieramy aktywności, które uznajemy za szczególnie wartościowe oraz angażujemy się w liczne inicjatywy – nie tylko pracownicze, ale również te związane z naszymi klientami, lokalną społecznością, czy też środowiskiem naturalnym.Rok 2020, choć szczególnie trudny, był dla nas pod wieloma względami wyjątkowy. Zostaliśmy bowiem wyróżnieni Złotym Medalem EcoVadis, który jest efektem przeprowadzonego w 2020 roku audytu działań związanych ze zrównoważonym rozwojem i dowodem na efektywnie prowadzoną politykę CSR.

Jakie inicjatywy podejmowaliśmy w 2020 roku?

-  W zakresie działań promujących sport i zdrowy tryb życia wśród najmłodszych znalazła się wieloletnia współpraca z Klubem Tenisa Stołowego LKS Odra Głoska, a także z UKS Gmina Miękinia i Oratorium Środa Śląska.

- Tradycyjnie już zorganizowaliśmy w naszym zakładzie zbiórkę dla potrzebującej rodziny w ramach Szlachetnej Paczki, włączyliśmy się w akcję Gaszyn Challenge, a także wspieramy WOŚP!

- Nie zabrakło też miejsca na inicjatywy edukacyjne. W 2020 roku kontynuowaliśmy nasz wkład w rozwój lokalnej młodzieży organizując warsztaty językowe i realizując cieszący się dużą popularnością program „Lekcje z Schumacherem”. To projekt, który wystartował w Schumacher Packaging Wrocław w roku 2019 i był kontynuowany do czasu wybuchu epidemii COVID-19.

Pandemia koronawirusa wywróciła nasze codzienne życie do góry nogami. Jako firma musieliśmy szybko zareagować, wykazując się zaangażowaniem i empatią, zarówno wobec swoich współpracowników, jak i otoczenia.

Jakie działania podjęliśmy w związku z tym?

- Jako jedni z pierwszych w naszym powiecie włączyliśmy się we wsparcie tych, którzy codziennie walczą na pierwszej linii frontu - między innymi ratowników medycznych ze Środy Śląskiej oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miękini.

- W czasie kwarantanny narodowej dzieci nie mogły spędzać czasu wspólnie z rówieśnikami. Chcąc wynagrodzić najmłodszym okres rozłąki i umilić powrót do przedszkoli i żłobków rozpoczęliśmy akcję dostarczenia zamków z tektury do lokalnych placówek edukacyjnych,  by choć na chwilę przenieść dzieci w świat rycerzy i księżniczek. Zorganizowaliśmy także tekturowy konkurs dla dzieci w Szkole w Miękini, by pobudzić kreatywność i zachęcić uczniów do aktywności artystycznych.

W tym trudnym czasie nie zapominamy o tych, którzy tworzą rodzinę Schumacher Packaging  – naszych kolegach i koleżankach z zakładu.

- Rok 2020 to utrzymanie licznych benefitów oraz programów pracowniczych, do których zaliczają się m. in.: uczestnictwo w dedykowanych dla określonych stanowisk szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych, kursy językowe, bony świąteczne, bilety do kina, a także upominki jubileuszowe i okazjonalne.

-  Ważne było dla nas także wsparcie Schumacherowej drużyny piłkarskiej, a także naszych kolegów biorących udział w rożnych wydarzeniach sportowych, takich jak Runmagedon czy Polish Business Run.

- Warto wspomnieć również o wymianie części floty w Zakładzie Wrocław na nowe, bardziej ekologiczne i komfortowe samochody, dzięki którym znacznie poprawił się komfort pracy naszych kierowców, dbamy także o ich właściwe przeszkolenie, dzięki czemu będą mogli w pełni wykorzystywać możliwości nowych ciągników.

Mając na uwadze środowisko naturalne nieustannie dbamy o budowanie świadomości proekologicznej wśród klientów, skupiamy swoje działania na ograniczeniu emisji CO2 związanej z produkcją i transportem opakowań,  promujemy również nasze ekologiczne rozwiązania produktowe. Dodatkowo zdecydowaliśmy się na zasianie kwietnej łąki wokół zakładu oraz posadziliśmy aleję klonową na terenie firmy.

Wymienione działania to tylko część podejmowanych przez nas w ubiegłym roku inicjatyw. Ogromnie cieszy fakt, że spotykają się one z pozytywnym odbiorem i przynoszą realne korzyści dla naszego otoczenia.

Rok 2021 również rozpoczęliśmy od działań z zakresu CSR: przekazaliśmy nagrody na tegoroczne licytacje WOŚP, nadal wspieramy UKS Gmina Miękinia, LKS Odra Głoska i Oratorium w Środzie Śląskiej, przekazaliśmy także pudła do Szkół Podstawowych w Miękini i Lutyni, by wesprzeć działania pro uczniowskie zainicjowane przez nauczycieli.

Nie możemy doczekać się, aż będziemy mogli wdrożyć kolejne inicjatywy!

Zachęcamy do aktywnego śledzenia naszych kanałów w social media, gdzie na bieżąco informujemy o aktualnościach z życia firmy oraz społeczności lokalnej:

LinkedIn: www.linkedin.com/company/schumacher-packaging-polska/

Facebook:  www.facebook.com/SchumacherPackagingPolska/

Instagram:  www.instagram.com/SchumacherPackagingPolska/

Artykuł sponsorowany

118765826 733382160850950 8902667316038803697 n

projekt bez tytulu1


Lokalne ogłoszenia drobne

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…

14.03.2021 17:54 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. po likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadz…