sobota 01.04.2023

Imieniny: Grażyny Ireny


Systemy nawadniające - sposób dla leniwych ogrodników
Rośliny w ogrodzie potrzebują odpowiednich warunków, aby odwdzięczyć się bujny wzrostem. Znaczenie ma temperatura, a szkodliwe są zarówno za niskie, jak i za wysokie wartości wskazane na termometrze. Równie ważny okazuje się poziom wilgotności. Przesuszenie skutkuje szybkim zamieraniem trawy, kwiatów czy uprawianych warzyw.


Dlatego mieszkańcy Lubelszczyzny powinni zainwestować w systemy nawadniające - https://strefa-zieleni.eu/oferta/systemy-nawadniajace.

W jaki sposób efektywnie nawodnić ogród?

Mimo że opady deszczu zdarzają się często w polskim klimacie, to jednak w okresie letnim bywają okresy suszy. W związku z tym, że wtedy jest też z reguły bardzo ciepło, wzrasta mocno zapotrzebowanie na wodę w roślinach uprawianych w ogrodach. Codzienne podlewanie może sprawiać nieco kłopotu, ponieważ potrzeba czasu – przez kilka minut nie nawodni się dobrze ziemi. Sytuację utrudnia fakt, że podlewać należy wyłącznie w godzinach porannych lub po zmroku, aby nie zniszczyć roślin.

Dlatego warto skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, które usprawniają pracę w ogrodzie. Zastosowanie systemów nawadniających stanowi ogromne ułatwienie dla ogrodników w Lublinie i na całej Lubelszczyźnie. Można zaoszczędzić czas i mieć zarazem pewność, że trawa, kwiaty, warzywa czy owoce nie uschną z powodu braku wody. Co ważne, systemy nawadniania nadają się nie tylko do nowych ogrodów, ale można je instalować także w tych starszych. Najlepiej pomyśleć o tym pod koniec zimy lub wiosną, aby wszelkie prace przeprowadzić, zanim rozpocznie się sezon wegetacyjny.

wykopki pod automatyczne systemy nawadniania

Wykopy pod automatyczne systemy nawadniania - Realizacja Strefa Zieleni

Systemy nawadniające – zalety rozwiązania

Tradycyjne podlewanie zajmuje dużo czasu, którego wielu osobom brakuje. Trudno też rezygnować z wyjazdu wakacyjnego w trosce o rośliny w swoim ogrodzie. Dzięki efektywnie działającym systemom nawadniania te problemy przestają mieć znaczenie, zwłaszcza gdy wybiera się opcję automatyczną. Odpowiednio zaprogramowane urządzenie dostarczy roślinom optymalne ilości wody i o właściwej porze, więc nie trzeba martwić się suszą.

Warto podkreślić, że zastosowanie systemów nawadniających pozwala nawet o połowę zredukować zużycie wody w porównaniu z tradycyjnym podlewaniem. W ten sposób nie tylko wykazuje się troskę o zasoby wodne w kraju, ale można także zaoszczędzić pieniądze.

Poszczególne elementy są chowane w trawie, więc systemy nawadniające w Lublinie w żadnym stopniu nie niszczą estetyki ogrodu. Prace ziemne i instalacyjne przeprowadza się na podstawie projektu ogrodu, który uwzględnia zarówno zapotrzebowanie trawy oraz innych roślin na wodę, jak i specyfikę ukształtowania terenu.

projektowanie ogrodow

Sprawdź ofertę na projektowanie ogrodów - https://strefa-zieleni.eu/projektowanie-ogrodow

Artykuł sponsorowany   


Lokalne ogłoszenia drobne

09.03.2023 18:03 wrote:

Sprzedam dom w trakcie remontu w miejscowości Wilczków. Powiat średzki. Powierzchnia 77,40 m2 (3 izby plus łazienka i toa…

09.03.2023 16:12 wrote:

Sprzedam mieszkanie do remontu o powierzchni 50 m kw. (2 pokoje, kuchnia, łazienka, toaleta, przedpokój). Mieszkanie znajduje się w dobrym …

02.03.2023 10:45 wrote:

SZYBKI KONTAKT - KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - ZADZWOŃ ~!~SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy…

28.02.2023 22:11 wrote:

Wynajmę pomieszczenia o łącznej powierzchni 77 m2 w miejscowości Wilczków gmina Malczyce. Bezpośredni dostęp do drogi publicznej. Okna i dr…

komnet internet

hydrotech do gazety nowa reklama

eko006