wtorek 21.05.2024

Imieniny: Jana Wiktora


Systemy nawadniające - sposób dla leniwych ogrodników
Rośliny w ogrodzie potrzebują odpowiednich warunków, aby odwdzięczyć się bujny wzrostem. Znaczenie ma temperatura, a szkodliwe są zarówno za niskie, jak i za wysokie wartości wskazane na termometrze. Równie ważny okazuje się poziom wilgotności. Przesuszenie skutkuje szybkim zamieraniem trawy, kwiatów czy uprawianych warzyw.


Dlatego mieszkańcy Lubelszczyzny powinni zainwestować w systemy nawadniające - https://strefa-zieleni.eu/oferta/systemy-nawadniajace.

W jaki sposób efektywnie nawodnić ogród?

Mimo że opady deszczu zdarzają się często w polskim klimacie, to jednak w okresie letnim bywają okresy suszy. W związku z tym, że wtedy jest też z reguły bardzo ciepło, wzrasta mocno zapotrzebowanie na wodę w roślinach uprawianych w ogrodach. Codzienne podlewanie może sprawiać nieco kłopotu, ponieważ potrzeba czasu – przez kilka minut nie nawodni się dobrze ziemi. Sytuację utrudnia fakt, że podlewać należy wyłącznie w godzinach porannych lub po zmroku, aby nie zniszczyć roślin.

Dlatego warto skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, które usprawniają pracę w ogrodzie. Zastosowanie systemów nawadniających stanowi ogromne ułatwienie dla ogrodników w Lublinie i na całej Lubelszczyźnie. Można zaoszczędzić czas i mieć zarazem pewność, że trawa, kwiaty, warzywa czy owoce nie uschną z powodu braku wody. Co ważne, systemy nawadniania nadają się nie tylko do nowych ogrodów, ale można je instalować także w tych starszych. Najlepiej pomyśleć o tym pod koniec zimy lub wiosną, aby wszelkie prace przeprowadzić, zanim rozpocznie się sezon wegetacyjny.

wykopki pod automatyczne systemy nawadniania

Wykopy pod automatyczne systemy nawadniania - Realizacja Strefa Zieleni

Systemy nawadniające – zalety rozwiązania

Tradycyjne podlewanie zajmuje dużo czasu, którego wielu osobom brakuje. Trudno też rezygnować z wyjazdu wakacyjnego w trosce o rośliny w swoim ogrodzie. Dzięki efektywnie działającym systemom nawadniania te problemy przestają mieć znaczenie, zwłaszcza gdy wybiera się opcję automatyczną. Odpowiednio zaprogramowane urządzenie dostarczy roślinom optymalne ilości wody i o właściwej porze, więc nie trzeba martwić się suszą.

Warto podkreślić, że zastosowanie systemów nawadniających pozwala nawet o połowę zredukować zużycie wody w porównaniu z tradycyjnym podlewaniem. W ten sposób nie tylko wykazuje się troskę o zasoby wodne w kraju, ale można także zaoszczędzić pieniądze.

Poszczególne elementy są chowane w trawie, więc systemy nawadniające w Lublinie w żadnym stopniu nie niszczą estetyki ogrodu. Prace ziemne i instalacyjne przeprowadza się na podstawie projektu ogrodu, który uwzględnia zarówno zapotrzebowanie trawy oraz innych roślin na wodę, jak i specyfikę ukształtowania terenu.

projektowanie ogrodow

Sprawdź ofertę na projektowanie ogrodów - https://strefa-zieleni.eu/projektowanie-ogrodow

Artykuł sponsorowany


Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...
Bardzo ciekawe przesłaniem widzę w Twoim komentarzu, bo jest Bóg, Ojczyzna, oskarżenia, poniżenie, nienawiść, złorzeczenie. A ...
Aleksandra Perużyńska Nowi radni Rady Powiatu wybrani!
Jak można głosować na zdrajców Polski na ludzi którzy nawołują do wojny którzy chcą odebrać nam ...

ekogroszek baner

komnet internet

taxi stas

Nie przegap tych artykułów.