poniedziałek 27.06.2022

Imieniny: Leona Ireneusza

    Dział: Sponsorowane poniedziałek, 25 kwiecień 2022 15:56


Uprawa warzyw, która daje obfite zbiory
Ogród przydomowy powinien pięknie się prezentować. Ważny jest zatem odpowiedni dobór roślin oraz elementów małej architektury. Jednak warto ten teren wykorzystać również pod uprawę warzyw. Smaku i aromatu świeżo zerwanych ogórków czy pomidorów nie da się przecież porównać z tymi kupionymi w sklepie. Nie tylko jest smaczniej, ale i zdrowiej. Natomiast dla zwiększenia zbiorów należy zainwestować w solidną szklarnię.

Efektywna uprawa warzyw pod osłoną szklarni

Klimat w naszym kraju niekoniecznie sprzyja wrażliwym roślinom. Nawet późną wiosną zdarzają się przygruntowe przymrozki. Z kolei latem niebezpieczne dla stabilnego wzrostu okazują się dni deszczowe z niższą temperaturą albo ulewne opady połączone z silnie wiejącym wiatrem. Dlatego niektóre osoby nie decydują się na uprawę warzyw, szczególnie tych ciepłolubnych jak pomidory, papryka i ogórki. Jednak nie trzeba z tego rezygnować, ponieważ wystarczy postawić w ogrodzie małe lub duże szklarnie.

szklarnie arlenteam

Więcej na sklep.arlenteam.pl

Obecnie dostępne są różne modele szklarni. Oprócz tradycyjnych pokrytych folią lub szkłem coraz większą popularnością cieszą się profesjonalne szklarnie z poliwęglanu, które zapewniają optymalne warunki uprawianym roślinom. Dzięki temu nie trzeba martwić się zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Nawet bardzo delikatne sadzonki są dobrze zabezpieczone przed spadkami temperatury, szkodliwym promieniowaniem UV, huraganowymi podmuchami, ale też przed ptakami i szkodnikami, które mogłyby zniszczyć rośliny.

Warto jeszcze podkreślić, że szklarnie z poliwęglanu doskonale komponują się z przestrzenią ogrodu, więc nie zaburzają estetyki miejsca.

Zdrowe warzywa z własnego ogrodu

Szklarniowa uprawa warzyw okazuje się wygodna i niekłopotliwa nawet dla początkujących ogrodników. Jeżeli zainwestuje się w automaty nawadniające i do wietrzenia, to zakres prac jest naprawdę niewielki. Pozostaje tylko na bieżąco usuwać chwasty i patrzeć, jak pięknie dojrzewają kolejne rośliny.

Dzięki szklarni zdecydowanie wydłuża się okres wegetacyjny warzyw. Niektóre osoby decydują się nawet na uprawę zimową tych najbardziej odpornych gatunków. Z pewnością może się udać wyhodowanie roszponki czy jarmużu także wtedy, gdy temperatury spadają poniżej zera. To jest możliwe w przypadku szklarni poliwęglanowych, które niezwykle efektywnie kumulują ciepło. W razie konieczności można też okryć dodatkowo rośliny agrowłókniną.

W szklarni szybko rosną nowalijki, i to bez nawozów sztucznych. Dzięki temu takie warzywa jak szczypiorek, sałata lub rzodkiewki nie tylko smakują lepiej, ale także są zdrowsze. Można pokusić się o uprawę warzyw ciepłolubnych. Dorodne pomidory z pewnością ucieszą każdego, podobnie jak bakłażany, ogórki, papryka czy kalafior.

Artykuł sponsorowany

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2022 14:13 wrote:

Kupię używany, sprawny akordeon w dobrym stanie.  Kontakt pod nr tel. 696132306. …

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…