poniedziałek 20.09.2021

Imieniny: Filipiny Eustachego

Wycena nieruchomości – jak wykonać ją samodzielnie? Praktyczne wskazówki

Wycena nieruchomości – jak wykonać ją samodzielnie? Praktyczne wskazówki

Potrzebna Ci szacunkowa wartość domu lub mieszkania, ale nie chcesz korzystać z pomocy specjalistów? Nie ma problemu! Wycenę nieruchomości możesz bez problemu przygotować na własną rękę. Jak to zrobić i na co uważać, by uniknąć popularnych błędów? Oto garść praktycznych wskazówek, dzięki którym szybko i skutecznie uporasz się z tym wyzwaniem!


Wycena nieruchomości – kiedy może okazać się pomocna?

Określenie wartości nieruchomości może okazać się przydatne w wielu sytuacjach. Jeśli jesteś właścicielem lokalu, to tego typu dane pozwolą Ci np. ustalić cenę jego sprzedaży lub wynajmu. Jeżeli przymierzasz się do zakupu własnego lokum, wycena nieruchomości pozwoli Ci określić realną cenę wybranego lokalu – nie przepłacisz i będziesz mieć argumenty do negocjacji. Szacunkowa wartość mieszkania przyda się także osobom, które myślą o wzięciu kredytu i zastanawiają się, jak wysoką kwotę zabezpieczy ich nieruchomość.

Jaka wycena nieruchomości sprawdzi się w powyższych sytuacjach? Doskonałym rozwiązaniem, które uzyskasz bez pomocy biura nieruchomości czy rzeczoznawcy, może okazać się wycena online. Jak ją przygotować i dlaczego warto wybrać takie rozwiązanie?

Samodzielna wycena mieszkania – co musisz wiedzieć?

Dlaczego wycena nieruchomości online jest dobrym sposobem na samodzielne oszacowanie wartości lokalu? Przede wszystkim dostarczy Ci wiarygodnych danych. Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest określanie wartości nieruchomości na podstawie ogłoszeń, które widnieją w sieci. Zamieszczane w nich kwoty są często sztucznie zawyżane, dlatego niestety nie dostarczają wiarygodnych danych. Narzędzia stworzone do wyceny nieruchomości online korzystają ze specjalnie opracowanych wskaźników oraz baz realnych kwot, które pochodzą z aktów notarialnych.

Jak przygotować wycenę nieruchomości online?

W uzyskaniu cennych informacji pomogą Ci gotowe narzędzia do wyceny nieruchomości online. Jak działają takie systemy i czego się z nich dowiesz? Jednym z popularnych narzędzi tego typu jest np. Urban.One. Po uzupełnieniu podstawowych informacji o nieruchomości przygotuje Ci dotyczący jej raport. Znajdziesz w nim nie tylko szacunkową wartość danego lokalu, ale i analizę atrakcyjności, bezpieczeństwa i zanieczyszczenia jego okolicy. Co więcej, raport uwzględnia też dane o zyskach z ewentualnego najmu. Ile kosztuje taka wycena? W przypadku Urban.One cena raportu z analizami to tylko 39 złotych.

Dzięki nowoczesnym narzędziom wykonanie samodzielnej wyceny nieruchomości może okazać się przysłowiową „bułką z masłem”. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie chcą decydować się na współpracę z biurem nieruchomości lub rzeczoznawcą.

Artykuł partnera

architecture 5339245 1920


Najczęściej komentowane

Najnowsze artykuły

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…