poniedziałek 03.10.2022

Imieniny: Teresy Heliodora

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Sport niedziela, 21 lipiec 2019 13:31


Mistrz Polski 80 + Pan Józef Misiak!Na starcie Mistrzostw Polski Masters w Kolarstwie Szosowym w Starachowicach stanęło 600 uczestników. W tym tłumie znaleźli się członkowie grupy kolarskiej Rycerze Rolanda - Maciejewski Team.Mieszkaniec gminy Miękinia Pan Józef Misiak startował w kategorii wiekowej 80 +. Do pokonania miał 23 km dystans szosowy i jak opowiada, pomimo sprzeczności losu zdobył Mistrzostwo Polski Masters M80. Warto tu nadmienić, że  w kategorii M70A Mistrzostwo Polski zdobył także jego klubowy kolega, Grzegorz Fajkowski.

- Te mistrzostwa odbyły się 23 czerwca br. Spóźniłem się, dzwoniłem informując o tym sędziów, którzy mieli na mnie czekać, ale niestety moje zbyt długie niestawiennictwo spowodowało, że uczestnicy w końcu ruszyli. Pomimo około 2-minutowego spóźnienia oraz późniejszego upadku na trasie, ukończyłem wyścig na pierwszym miejscu, zdobywając Mistrzostwo Polski Masters M80 - wspomina Pan Józef.

Swoją przygodę z kolarstwem rozpoczął w młodości. - W dawnych czasach osoby w wieku 25, 26 lat kończyły swoją karierę kolarską, ponieważ uważano, że mężczyźni w tym wieku nie powinni już startować w zawodach. Ale kiedy to się zmieniło, do jazdy na rowerze wróciłem w 2001 roku i tak robię to do dziś – podkreśla.

Pan Józef pomimo swojego wieku, stale uprawia kolarstwo i jak podkreśla, w najbliższym czasie nie zamierza zaprzestać. Tłumaczy, że, do kiedy zdrowie mu pozwoli będzie aktywnie jeździł i startował w zawodach. - Trenuję około 5 razy w tygodniu, średnio pokonując około 250 km. Jeżdżę drogami gminnymi, często korzystam z ścieżki rowerowej, która biegnie wzdłuż nowej obwodnicy w kierunku Brzegu Dolnego. Dziennie pokonuję około 40-50 km – dodaje.

Na swoim koncie ma około 80 pucharów oraz 9 tytułów Mistrza Polski.  Na zawodach o Puchar Świata, które odbywały się w Austrii zdobył 9 miejsce. Swoimi osiągnięciami i przygodami mógłby się chwalić bez końca. A niejeden młody i postawny mężczyzna może mu pozazdrościć dobrej kondycji.

W naszym powiecie powinno być zdecydowanie więcej zawodów kolarskich.  Sport to zdrowie i dlatego warto. Należy zachęcać młode pokolenie do jazdy na rowerze - mówi Pan Józef, który już 10 i 11 sierpnia br. wystartuje w zawodach kolarskich, aby tym razem zdobyć Mistrzostwo Polski Jazdy Indywidualnej na Czas.  Życzymy zatem powodzenia!

(kb) / fot. AF, zbiory prywatne Józefa Misiaka
 • Żałosne powiedział(a) Więcej
  Słabo chłopie, słabo. Na Twoje "napisz" już odpowiedziałam. Natomiast widzę, że się nie doczekam wyjaśnień, w czym według Ciebie nie mam... 28 minut temu.
 • Trampek powiedział(a) Więcej
  TY "Bingo! Akurat z organizacją imprez mam wiele wspólnego."

  JA "Napisz list do organizatora, sponsorów... Pokaż im jak to się robi, bo kolejny... 36 minut temu.
 • Tutejszy powiedział(a) Więcej
  Tobie sprzedac na twarz? no mogę chciec jezeli tak bardzo tego pragniesz. Jakies sugestie co do miejsca i czasu? Jak Najman czekac nie będziesz... 38 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

03.10.2022 08:31 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - PRZED I POWOJENNE STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI DAWNEJ za GOTÓWKĘ ! Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Witraże, Porcelanę…

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…