poniedziałek 25.01.2021

Imieniny: Pawla Milosza

Ostatni mecz rundy jesiennej. Czy wiosna będzie należała do Polonii?

Ostatni mecz rundy jesiennej. Czy wiosna będzie należała do Polonii?

So, 28.11.2020 18:23

Po ostatnich spotkaniach Polonii, na ostatni mecz rundy jesiennej jechałem pełen optymizmu. Lekarstwo na ten nastrój dostałem dość szybko i w sporej dawce. Barycz Sułów nie wygrała dzisiejszego meczu, to Polonia przegrała go w całości.Początek meczu to całkiem przyzwoita piłka, średzianie rozpoczęli wysoko i co chwilę wpadali w pole karne Baryczy. I tu pojawia się pierwszy element przegranej NIESKTECZNOŚĆ. W pierwszych 45 minutach Polonia miała kilka, jeżeli nie kilkanaście sytuacji, z których powinna paść bramka.  Z każdą kolejną straconą sytuacją na objęcie prowadzenia rosła frustracja w zawodnikach Polonii. Za to goście bez wyraźnej przewagi strzelają w 21 minucie na 0-1 i to z drugiej sytuacji podbramkowej. NERWOWOŚĆ to drugi element składowy na wynik końcowy, który wpłynął na trzeci składnik, NIEDOKŁADNOŚĆ.

Te 3 składowe rozbiły zespół ze Środy Śląskiej od środka, jedyne co ratowało go przed porażką totalną, to gra w odbiorze i w kontrze. Ilość odbiorów i wyprowadzanych z nich akcji, to bardzo mocne oręże w zespole Krzysztofa Tabaka. W 2-3 podania Poloniści znajdowali się z piłką na 16 metrze boiska, co z tego jak zazwyczaj kluczowe podanie lub strzał były nie dokładne i bez pomysłu. Druga bramka Barczy padła w 41 minucie, do szatni Polonia wróciła z nosami przy ziemi. Gwizdek i rozpoczynamy drugą połowę, średzianie w nieco innym składzie… 46’ i 0-3. Tym samym zespół z Sułowa ustalił końcowy wynik spotkania.

To nie był porywający mecz w ich wykonaniu, ale solidna gra o 3 pkt. W końcówce meczu sędzia podyktował rzut karny dla Polonii, niestety bramkarz wyczuwa intencje Patryka Kowalskiego i gola nie ma. Ten karny był też chyba takim podsumowaniem strzałów na bramkę Baryczy. Zawsze czegoś zabrakło do pełni szczęścia.

Polonia nadal w odbudowie, dzisiejszy występ to nie była forma ze spotkań na 5 z tyłu. Zarówno akcje z kontry, jak i atak pozycyjny nie wyglądał źle. Brak komunikacji i frustracja rozbiły dzisiejszą drużynę. Chcą wygrać, tego im nie odmówię, moim zdaniem chcą za bardzo, co przy budowie formy zespołu po słabym okresie, wypala go od środka. Cieszy pewna gra w odbiorze i pomysł na grę, są podstawy do dalszej odbudowy drużyny.

Przed nami przerwa zimowa i 3 miesiące na rozwiązanie problemu z mentalem. Bo tu widzę największy problem Polonii i życzę drużynie jak najszybszego uporania się z nim. Paradoksalnie ich mecze są świetnym widowiskiem, nawet kiedy przegrywają. Mają charakter, nie widać po nich przygasania, raczej konsekwencje i parcie na odrabianie strat. Nie ma kalkulacji, cios za cios i jeżeli poprawią to co dziś doprowadziło do klęski, to śmiem twierdzić, że wiosna będzie należała do Polonii.

Dzisiejszy mecz był ostatnim z Krzysztofem Tabakiem na stanowisku trenera. Od siebie tylko dodam, że rozstanie się trenera z klubem, może być rozstaniem z klasą. Kiedy obie strony dochodzą do wniosku, że potrzebne są zmiany, bez obrzucania się winami. Tu też chciałbym podziękować Krzysztofowi za współpracę. Życzę Ci sukcesów, mam nadzieje na spotkanie niebawem na murawie, tak pozytywni ludzie nie mogą odchodzić z piłki. Do zobaczenia!

Do zobaczenia na wiosnę! Mam nadzieję, że spotkamy się przy pełnych trybunach.

Paweł Lipnicki / fot. wime.net.pl

127769905 1596444703896105 1433215143578691313 o
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

WOŚP w powiecie średzkim
Data 31.01.2021 (niedziela) 00:00

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Niedziela powiedział(a) Więcej
  Jutro szczepimy osoby ponad 80 lat! 2 godziny temu.
 • Niedziela powiedział(a) Więcej
  Jutro szczepimy osoby ponad 80 lat ! 2 godziny temu.
 • Niedziela powiedział(a) Więcej
  Jutro ruszają szczepienia osób powyżej 80 lat! 2 godziny temu.
 • Roxana powiedział(a) Więcej
  Sołtysowa Zakrzowa jest super więc wara od niej? 3 godziny temu.
 • Medyk powiedział(a) Więcej
  Czy na Mostowej szczepili też osoby z grupy 0 (zero) ? 11 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

22.01.2021 16:31 wrote:

Do wynajęcia lokal handlowo usługowy w Środzie Śląskiej przy głównej ulicy, Plac Wolności. Lokal świetnie nadaje się na działalność usługow…

20.01.2021 10:36 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - ZADZWOŃ NAJLEPSZE CENY - 603 567 304 - SKUP !   SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare :   S…

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM