piątek 27.11.2020

Imieniny: Waleriana Wergiliusza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

To był świetny mecz! Polonia dziś pokazała, jak się wygrywa

To był świetny mecz! Polonia dziś pokazała, jak się wygrywa

21.11. 2020
 •  

Na napisanie tego tekstu czekałem długo i nie chodzi o wynik, ale o to jak dziś Polonia zagrała.

Ostatnie mecze wskazywały na powolne wychodzenie z dołka, tymczasem dzisiejszy był niczym zerwanie plastra. Mam wrażenie jakby między spotkaniami w Wierzbicach i tym dzisiejszym nie było sromotnych porażek i słabej gry.

Początek meczu z Zenitem nie porwał, ale i nie zawiódł. Polonia od pierwszego gwizdka starała się ułożyć grę według własnych zasad. Niestety robili to zbyt czytelnie i schematycznie. Kiedy raz udało się przeprowadzić atak lewym skrzydłem, to powtarzali ten manewr kilka razy, aż do zajechania skrzydłowego.

Dużo nerwowości nie przeszkodziło średzianom w strzeleniu bramki. W 15 minucie Krzysztof Rożek pokonuje bramkarza z Międzyborza i mamy 1-0. O pierwszej połowie ciężko coś napisać więcej, walka w środku pola przeplatana atakami obu drużyn, dużo walki, ale też i dużo niedokładności, momentami chaosu. W 41’ sędzia dyktuje rzut karny dla Zenita i pierwszą połowę kończymy 1-1.

Druga część spotkania rozpoczęła się bez polotu, nic nie zapowiadało tego co miało się wydarzyć na murawie. Chwilę po gwizdku otwierającym drugą połowę, trener kolejno wprowadza zmiany w składzie. Pamiętacie wiersz Tuwima „Lokomotywa”, tak rozkręcała się Polonia. Nieśmiało, ale skutecznie wychodząc z piłką od obrońców przechodząc do ataku.

W 51 minucie Roziu podnosi wynik na 2-1 i maszyna ruszyła. Poza kilkoma atakami gości, w większości bez zagrożenia dla naszej bramki, Polonia zabrała wszystkie atuty przeciwnikowi. Każdy odbiór piłki przez średzki zespół uruchamiał atak. Nie było już schematów, obie strony funkcjonowały równie dobrze jak środek. Rajdy skrzydłami i dośrodkowania, czy dynamiczne zejścia skrzydłowych z piłką do środka odcięły tlen Zenitowi.

W 65 minucie Kamil Liberek rzutem „na szczupaka” uderza piłkę głową i mamy 3-1! Widać głód jaki był w chłopakach, ostatni okres nie był łatwy. Nikt nie siada na laurach, dynamika meczu mam wrażenie, że dopiero się rozkręca. Świetny mecz, nagle zimna listopadowa sobota bije żarem po twarzy. Do ostatniej minuty meczu Poloniści nie odpuszczają i w 90’ Robert Dutko ustanawia końcowy wynik meczu na 4-1!

Szampana nadal nie można otworzyć, ale toast dobrym piwem na pewno można wznieść. To był bardzo dobry mecz, pokazujący potencjał naszych chłopaków. To przykład na to, że w sporcie słabe chwile stanowią o sile drużyny. Na szczycie każdy będzie „mądry”, ale to będąc w dołku pokazujesz ile jesteś wart. To nie fanfary sukcesu, a raczej ocena tego jak zespół i klub jest zorganizowany, przez cały ten okres, w którym Polonia zbierała łomot od przeciwników, nie było nerwowości i żali. To dobra wróżba na przyszłość. Po tym sezonie realnych szans na awans nie ma, ale już w kolejnym…

Brawo Panowie, druga połowa to majstersztyk! Czekamy na więcej!

Paweł Lipnicki / fot. wime.net.pl

126167534 1590586057815303 3903835061735448755 o

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

 • Tomek powiedział(a) Więcej
  Przecież infrastruktura chociażby w ciechowie pamięta jeszcze TP SA. Które od lat nie istnieje. Orange jako dostawca od lat ma w... 2 godziny temu.
 • Orange Polska powiedział(a) Więcej
  Orange Polska jest jedynie operatorem tejże infrastruktury FTTH i właścicielem części od węzła szkieletowego do odbiorców. Natomiast... 2 godziny temu.
 • Pan kierownik powiedział(a) Więcej
  Panie Maliniak! A co Pan o tym myśli? 4 godziny temu.
 • ale powiedział(a) Więcej
  przecież pisze że się przyznał ?? 4 godziny temu.
 • Władek powiedział(a) Więcej
  To nic złego, że zapytał. W internecie różne informacje są dodawana a w komentarzach tym bardziej trzeba uważać. 4 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

19.11.2020 08:17 wrote:

Sprzedam choinki świerk pospolity,srebrny, jodła kaukaska. Cena w zależności od wielkości i rodzaju drzewka 50-70 PLN Tel.606-953-368  …

11.11.2020 18:42 wrote:

GOTÓWKA bez potrzeby wychodzenia z DOMU - SZYBKI KONTAKT ! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce, Patery, Tace, Świeczniki, Por…

09.11.2020 17:30 wrote:

nauka projektowania 2D/3D, nauka rysunku technicznego (od rzutowania przez wymiarowanie po tolerowanie), wykonywanie rysunków techniczny, p…

04.11.2020 10:49 wrote:

 Poszukuję opieki nad 84 letnią kobietą . Najchętniej do wspólnego zamieszkania w mieszkaniu w Środzie Śląskiej . Osoba chodząca , w dużym …

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

Czytelniku!

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, udostępnij go! Pod tekstem znajdziesz opcję, dziękujemy.