piątek 22.09.2023

Imieniny: Tomasza Maurycego

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

    Dział: Sport poniedziałek, 08 marzec 2021 15:05


Podsumowujemy piłkarski weekend

1 CommentPo długiej przerwie spowodowanej pandemią i pauzą zimową, wróciły rozgrywki ligowe. Zobaczmy, jak poradziły sobie drużyny z powiatu w pierwszych meczach rundy wiosennej.IV liga, grupa: dolnośląska

Mechanik Brzezina pewnie pokonał Orła Prusice 5:0, dzięki czemu awansował o dwie lokaty i obecnie zajmuje 9. miejsce w tabeli. Relacja i zdjęcia z meczu wkrótce na naszej stronie.

Klasa okręgowa, grupa: Wrocław

Polonia Środa Śląska pokonała na boisku przy ul. Winogronowej Odrę Malczyce. Oprócz gola samobójczego Odry, zapisanego na konto jej bramkarza, bramki strzelali Kamil Liberek oraz Patryk Kowalski. Zwycięstwo pozwoliło gospodarzom awansować na 9. miejsce w tabeli. Więcej o meczu pisaliśmy tutaj.

Klasa A, grupa: Legnica II

W meczu na szczycie, drugie w tabeli Wilki Różana zremisowały z trzecią drużyną ligi, Czarnymi Dziewień. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2, a obie bramki dla Wilków zdobył Patryk Rajczykiewicz. “Z przebiegu meczu można napisać, że tylko remis. Czarni to bardzo silny i wymagający rywal, który dłużej utrzymywał się przy piłce, lecz to Wilki stworzyły sobie więcej sytuacji bramkowych i z tego względu czujemy mały niedosyt, bo przy odrobinie szczęścia i mniej kontrowersyjnych decyzjach arbitrów tego spotkania mogliśmy i powinniśmy ten mecz wygrać” napisała drużyna na swoim facebookowym profilu.

Swoje mecze przegrały będące na dole tabeli Tęcza Kwietno oraz Zjednoczeni Gościsław. Tęcza uległa Sparcie Parszowice 0:5, a Gościsław Orłowi Mikołajowice 2:5.

Klasa B, grupa: Legnica III

Polder-a Damianowo pokonała na wyjeździe wicelidera Ikara Miłogostowice 2:0 i punktowo zbliżyła się do czołówki tabeli. Do drugiego miejsca traci zaledwie punkt. “Żelazna dyscyplina, konsekwencja i skuteczność” podsumowała swój występ Polder-a.

Niespodziewanie swoje mecze wygrały niżej notowane w tabeli drużyny. Orzeł Konary pokonał Orła Pichorowice 3:1, dzięki czemu awansował na 9. miejsce spychając z niego Gamę Ujazd Górny. Gama uległa aż 1:4 Zrywowi Chełm, który przed startem rundy, po wycofaniu się z rozgrywek Pogoni Dębice, zajmował ostatnie miejsce. Teraz znajduje się na nim ex aequo z Czarnymi Golanka Dolna. “Bardzo trudne warunki do gry, mocny wiatr bardzo przeszkadzał w konstruowaniu akcji, jednak to nasza drużyna lepiej poradziła sobie z tymi warunkami i pierwsze zwycięstwo w tym sezonie stało się faktem” napisał Zryw na facebooku.

Na inaugurację rundy zremisowała Polgeo Lusina, podejmująca na własnym stadionie Cichą Wodę Tyniec Legnicki. Był to jedyny remis w tej kolejce. Dla gospodarzy bramkę zdobył Szymon Lisowski.

Już wkrótce ruszą kolejne ligi lokalne. 20 marca do gry powróci A-klasa i B-klasa, grupa: Wrocław I oraz B-klasa, grupa: Wrocław VIII. Na 11 kwietnia termin powrotu wyznaczyła B-klasa, grupa: Wrocław VII. Nie wiadomo jeszcze, kiedy rundę wiosenna rozpocznie C-klasa: Środa Śląska oraz IV liga kobiet, grupa dolnośląska. Na pewno będziemy Państwa informować na bieżąco.

Mechanik Brzezina - Orzeł Prusice 5:0

Polonia Środa Śląska - Odra Malczyce 3:0

Czarni Dziewień - Wilki Różana 2:2

Sparta Parszowice - Tęcza Kwietno 5:0                  

Orzeł Mikołajowice - Zjednoczeni Gościsław 5:2

Ikar Miłogostowice - Polder-a Damianowo 0:2               

Orzeł Konary - Orzeł Pichorowice 3:1                    

Zryw Chełm - Gama Ujazd Górny 4:1                                  

Polgeo Lusina - Cicha Woda Tyniec Legnicki 1:1

OLO / fot. OLO
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

ogrody pawlowski trawniki www


komnet internet

Nie przegap tych artykułów.