wtorek 09.08.2022

Imieniny: Romana Ryszarda

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Sport poniedziałek, 08 marzec 2021 15:05


Podsumowujemy piłkarski weekend
Po długiej przerwie spowodowanej pandemią i pauzą zimową, wróciły rozgrywki ligowe. Zobaczmy, jak poradziły sobie drużyny z powiatu w pierwszych meczach rundy wiosennej.


IV liga, grupa: dolnośląska

Mechanik Brzezina pewnie pokonał Orła Prusice 5:0, dzięki czemu awansował o dwie lokaty i obecnie zajmuje 9. miejsce w tabeli. Relacja i zdjęcia z meczu wkrótce na naszej stronie.

Klasa okręgowa, grupa: Wrocław

Polonia Środa Śląska pokonała na boisku przy ul. Winogronowej Odrę Malczyce. Oprócz gola samobójczego Odry, zapisanego na konto jej bramkarza, bramki strzelali Kamil Liberek oraz Patryk Kowalski. Zwycięstwo pozwoliło gospodarzom awansować na 9. miejsce w tabeli. Więcej o meczu pisaliśmy tutaj.

Klasa A, grupa: Legnica II

W meczu na szczycie, drugie w tabeli Wilki Różana zremisowały z trzecią drużyną ligi, Czarnymi Dziewień. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2, a obie bramki dla Wilków zdobył Patryk Rajczykiewicz. “Z przebiegu meczu można napisać, że tylko remis. Czarni to bardzo silny i wymagający rywal, który dłużej utrzymywał się przy piłce, lecz to Wilki stworzyły sobie więcej sytuacji bramkowych i z tego względu czujemy mały niedosyt, bo przy odrobinie szczęścia i mniej kontrowersyjnych decyzjach arbitrów tego spotkania mogliśmy i powinniśmy ten mecz wygrać” napisała drużyna na swoim facebookowym profilu.

Swoje mecze przegrały będące na dole tabeli Tęcza Kwietno oraz Zjednoczeni Gościsław. Tęcza uległa Sparcie Parszowice 0:5, a Gościsław Orłowi Mikołajowice 2:5.

Klasa B, grupa: Legnica III

Polder-a Damianowo pokonała na wyjeździe wicelidera Ikara Miłogostowice 2:0 i punktowo zbliżyła się do czołówki tabeli. Do drugiego miejsca traci zaledwie punkt. “Żelazna dyscyplina, konsekwencja i skuteczność” podsumowała swój występ Polder-a.

Niespodziewanie swoje mecze wygrały niżej notowane w tabeli drużyny. Orzeł Konary pokonał Orła Pichorowice 3:1, dzięki czemu awansował na 9. miejsce spychając z niego Gamę Ujazd Górny. Gama uległa aż 1:4 Zrywowi Chełm, który przed startem rundy, po wycofaniu się z rozgrywek Pogoni Dębice, zajmował ostatnie miejsce. Teraz znajduje się na nim ex aequo z Czarnymi Golanka Dolna. “Bardzo trudne warunki do gry, mocny wiatr bardzo przeszkadzał w konstruowaniu akcji, jednak to nasza drużyna lepiej poradziła sobie z tymi warunkami i pierwsze zwycięstwo w tym sezonie stało się faktem” napisał Zryw na facebooku.

Na inaugurację rundy zremisowała Polgeo Lusina, podejmująca na własnym stadionie Cichą Wodę Tyniec Legnicki. Był to jedyny remis w tej kolejce. Dla gospodarzy bramkę zdobył Szymon Lisowski.

Już wkrótce ruszą kolejne ligi lokalne. 20 marca do gry powróci A-klasa i B-klasa, grupa: Wrocław I oraz B-klasa, grupa: Wrocław VIII. Na 11 kwietnia termin powrotu wyznaczyła B-klasa, grupa: Wrocław VII. Nie wiadomo jeszcze, kiedy rundę wiosenna rozpocznie C-klasa: Środa Śląska oraz IV liga kobiet, grupa dolnośląska. Na pewno będziemy Państwa informować na bieżąco.

Mechanik Brzezina - Orzeł Prusice 5:0

Polonia Środa Śląska - Odra Malczyce 3:0

Czarni Dziewień - Wilki Różana 2:2

Sparta Parszowice - Tęcza Kwietno 5:0                  

Orzeł Mikołajowice - Zjednoczeni Gościsław 5:2

Ikar Miłogostowice - Polder-a Damianowo 0:2               

Orzeł Konary - Orzeł Pichorowice 3:1                    

Zryw Chełm - Gama Ujazd Górny 4:1                                  

Polgeo Lusina - Cicha Woda Tyniec Legnicki 1:1

OLO / fot. OLO

<-- || -->

 • Zosia powiedział(a) Więcej
  Bieda? Jaka bieda? Gdzie? Wystarczy wejść do naszej średzkiej biedry. Z koszy aż się wylewa. Kupują ile wlezie. Nad morze jak pojechałam do... godzinę temu.
 • Anonimowy komentarz powiedział(a) Więcej
  za bilet trzeba zapłacić 59zł, kiedy będziesz musiał zapłacić za disco polo na Dożynkach lub za koncert na Święcie Wina? Tam Gmina dopłaca... 4 godziny temu.
 • Trybson powiedział(a) Więcej
  Ciekawe ile ta impreza będzie kosztować podatników? Po obsadzie widać że gruby Hajs 13 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…