piątek 16.04.2021

Imieniny: Cecyliana Bernadety

Podsumowujemy piłkarski weekend

Podsumowujemy piłkarski weekend

Pn, 08.03.2021 15:05
 •  

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią i pauzą zimową, wróciły rozgrywki ligowe. Zobaczmy, jak poradziły sobie drużyny z powiatu w pierwszych meczach rundy wiosennej.IV liga, grupa: dolnośląska

Mechanik Brzezina pewnie pokonał Orła Prusice 5:0, dzięki czemu awansował o dwie lokaty i obecnie zajmuje 9. miejsce w tabeli. Relacja i zdjęcia z meczu wkrótce na naszej stronie.

Klasa okręgowa, grupa: Wrocław

Polonia Środa Śląska pokonała na boisku przy ul. Winogronowej Odrę Malczyce. Oprócz gola samobójczego Odry, zapisanego na konto jej bramkarza, bramki strzelali Kamil Liberek oraz Patryk Kowalski. Zwycięstwo pozwoliło gospodarzom awansować na 9. miejsce w tabeli. Więcej o meczu pisaliśmy tutaj.

Klasa A, grupa: Legnica II

W meczu na szczycie, drugie w tabeli Wilki Różana zremisowały z trzecią drużyną ligi, Czarnymi Dziewień. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2, a obie bramki dla Wilków zdobył Patryk Rajczykiewicz. “Z przebiegu meczu można napisać, że tylko remis. Czarni to bardzo silny i wymagający rywal, który dłużej utrzymywał się przy piłce, lecz to Wilki stworzyły sobie więcej sytuacji bramkowych i z tego względu czujemy mały niedosyt, bo przy odrobinie szczęścia i mniej kontrowersyjnych decyzjach arbitrów tego spotkania mogliśmy i powinniśmy ten mecz wygrać” napisała drużyna na swoim facebookowym profilu.

Swoje mecze przegrały będące na dole tabeli Tęcza Kwietno oraz Zjednoczeni Gościsław. Tęcza uległa Sparcie Parszowice 0:5, a Gościsław Orłowi Mikołajowice 2:5.

Klasa B, grupa: Legnica III

Polder-a Damianowo pokonała na wyjeździe wicelidera Ikara Miłogostowice 2:0 i punktowo zbliżyła się do czołówki tabeli. Do drugiego miejsca traci zaledwie punkt. “Żelazna dyscyplina, konsekwencja i skuteczność” podsumowała swój występ Polder-a.

Niespodziewanie swoje mecze wygrały niżej notowane w tabeli drużyny. Orzeł Konary pokonał Orła Pichorowice 3:1, dzięki czemu awansował na 9. miejsce spychając z niego Gamę Ujazd Górny. Gama uległa aż 1:4 Zrywowi Chełm, który przed startem rundy, po wycofaniu się z rozgrywek Pogoni Dębice, zajmował ostatnie miejsce. Teraz znajduje się na nim ex aequo z Czarnymi Golanka Dolna. “Bardzo trudne warunki do gry, mocny wiatr bardzo przeszkadzał w konstruowaniu akcji, jednak to nasza drużyna lepiej poradziła sobie z tymi warunkami i pierwsze zwycięstwo w tym sezonie stało się faktem” napisał Zryw na facebooku.

Na inaugurację rundy zremisowała Polgeo Lusina, podejmująca na własnym stadionie Cichą Wodę Tyniec Legnicki. Był to jedyny remis w tej kolejce. Dla gospodarzy bramkę zdobył Szymon Lisowski.

Już wkrótce ruszą kolejne ligi lokalne. 20 marca do gry powróci A-klasa i B-klasa, grupa: Wrocław I oraz B-klasa, grupa: Wrocław VIII. Na 11 kwietnia termin powrotu wyznaczyła B-klasa, grupa: Wrocław VII. Nie wiadomo jeszcze, kiedy rundę wiosenna rozpocznie C-klasa: Środa Śląska oraz IV liga kobiet, grupa dolnośląska. Na pewno będziemy Państwa informować na bieżąco.

Mechanik Brzezina - Orzeł Prusice 5:0

Polonia Środa Śląska - Odra Malczyce 3:0

Czarni Dziewień - Wilki Różana 2:2

Sparta Parszowice - Tęcza Kwietno 5:0                  

Orzeł Mikołajowice - Zjednoczeni Gościsław 5:2

Ikar Miłogostowice - Polder-a Damianowo 0:2               

Orzeł Konary - Orzeł Pichorowice 3:1                    

Zryw Chełm - Gama Ujazd Górny 4:1                                  

Polgeo Lusina - Cicha Woda Tyniec Legnicki 1:1

OLO / fot. OLO
powrót na górę
 • Srutek powiedział(a) Więcej
  Ruciński chyba lubi takie swojskie klimaty. 20 minut temu.
 • Moddy powiedział(a) Więcej
  Gdyby ci urzędnicy wydelegowani przez Starostę... godzinę temu.
 • Obręcz powiedział(a) Więcej
  Raz w roku udają czyściochów. 2 godziny temu.
 • Obręcz powiedział(a) Więcej
  Pusto i cicho w Muzeum . Pusto i cicho w Centrum KA. To... 2 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…

14.03.2021 17:54 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. po likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadz…