czwartek 13.08.2020

Imieniny: Diany Hipolita

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Znakomite wyniki średzkich karateków na weekendowych turniejach

Znakomite wyniki średzkich karateków na weekendowych turniejach

24.11. 2019

23 listopada w Krotoszynie zorganizowany został Puchar Polskiej Unii Karate. Nie mogło na nim zabraknąć karateków ze Środy Śl. Jest to turniej rankingowy, na podstawie którego ustalana jest Kadra Polski na ME i MŚ w karate olimpijskim WKF.

W zawodach startowało 400 zawodników z 55 klubów karate z całej Polski. Organizatorem imprezy był krotoszyński klub ASW Nippon Krotoszyn. Znakomicie spisali się tu podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza - Emilia Wysocka oraz Bartłomiej Babiński.

Emilka była najlepsza w kategorii młodziczek 12-13 lat wygrywając bezapelacyjnie 5 walk, umacniając się tym samym na pierwszym miejscu w rankingu PUK.

Bartek natomiast zadebiutował w kategorii U-21 i również okazał się najlepszy wygrywając 4 walki W eliminacjach wygrał 2 walki, a w półfinale spotkał się z MP tej kategorii wiekowej z Bielska Białej wygrywając 3:2 W finale pokonał zawodnika z Legnicy 4:1. Będąc nr 1 w Polsce wśród juniorów (do 18lat) okazał się również najlepszy wśród 21 latków.

W tym samym dniu podopieczni senseia Boczniewicza uczestniczyli w XX Cuprum Cup Intrenational Karate  Polish Open. W zawodach, które odbyły się w Legnicy startowało 267 zawodników z 20 klubów z Rosji, Czech i Polski. Organizatorem był klub karate TORA z Legnicy. Uroczystego otwarcia dokonał prezydent Miasta Legnica Tadeusz Krzakowski.

- Zawody odbyły się  na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, a zwycięzcy otrzymali piękne puchary i medale - podkreśla trener Boczniewicz.

Świetnie spisali się średzcy karatecy, którzy zdobyli 16 medali: 6 złotych  2 srebrne oraz 8  brązowych.

Złote: Milena Żurek w U-9 i U-10, Kamil Brzeziński w U-10 i U-11, Wojciech Raczek w U-8 oraz drużyna w kadetach w składzie: Patryk Dul, Adam Dul i Bartosz Zamaro.

Srebrny: Bartosz Zamaro w U-12 i U-14.

 Brązowe: Marcelina Ćwiąkalska w U-8, Wojciech Raczek w U-9, Szymon Tułak w U-10 i U-11, Patryk Dul w kadetach i juniorach, Adam Dul w U-12 oraz Antoni Mor w U-7.

Był to kolejny bardzo udany i pracowity weekend zawodników średzkiej sekcji karate, którzy wywalczyli łącznie 18 medali w bardzo trudnych i wymagających pod względem sportowym zawodach.

(mpr) / fot. bb

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Super! Co wyjazd medale, tak trzymać!

This comment was minimized by the moderator on the site

Brawa dala Was Kochani!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

W tle zdjęcia tytułowego jest promesa na dofinansowanie drogi Ciechów- Ogrodnica dlaczego ta droga j...
Wesoły skomentował/a Ratusz na sprzedaż!
Bogdan - Bogdan . Trzymaj się! ...To nie takie proste?
Bedzie to kolejne doborowe miejsce dla miejscowych smakoszy płynów gazowanych z miejscowego sklepu a...
Kiedy w końcu zniknie z parkingu cmentarza komunalnego w Malczycach samochód ciężarowy z logiem gołę...

Lokalne ogłoszenia drobne

09.08.2020 20:26 wrote:

Zapraszamy wszystkich z pragnieniem rozważania Słowa Bożego (Biblii) na środowe spotkania w Środzie śląskiej o godzinie 18.00 Zainteresowa…

09.08.2020 15:53 wrote:

Kupie hale magazynowe z mozliwoscia przerobienia na chlodnie do 250m2…

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…