wtorek 13.04.2021

Imieniny: Przemysława Idy

Znakomite wyniki średzkich karateków na weekendowych turniejach

Znakomite wyniki średzkich karateków na weekendowych turniejach

N, 24.11.2019 16:56

23 listopada w Krotoszynie zorganizowany został Puchar Polskiej Unii Karate. Nie mogło na nim zabraknąć karateków ze Środy Śl. Jest to turniej rankingowy, na podstawie którego ustalana jest Kadra Polski na ME i MŚ w karate olimpijskim WKF.W zawodach startowało 400 zawodników z 55 klubów karate z całej Polski. Organizatorem imprezy był krotoszyński klub ASW Nippon Krotoszyn. Znakomicie spisali się tu podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza - Emilia Wysocka oraz Bartłomiej Babiński.

Emilka była najlepsza w kategorii młodziczek 12-13 lat wygrywając bezapelacyjnie 5 walk, umacniając się tym samym na pierwszym miejscu w rankingu PUK.

Bartek natomiast zadebiutował w kategorii U-21 i również okazał się najlepszy wygrywając 4 walki W eliminacjach wygrał 2 walki, a w półfinale spotkał się z MP tej kategorii wiekowej z Bielska Białej wygrywając 3:2 W finale pokonał zawodnika z Legnicy 4:1. Będąc nr 1 w Polsce wśród juniorów (do 18lat) okazał się również najlepszy wśród 21 latków.

W tym samym dniu podopieczni senseia Boczniewicza uczestniczyli w XX Cuprum Cup Intrenational Karate  Polish Open. W zawodach, które odbyły się w Legnicy startowało 267 zawodników z 20 klubów z Rosji, Czech i Polski. Organizatorem był klub karate TORA z Legnicy. Uroczystego otwarcia dokonał prezydent Miasta Legnica Tadeusz Krzakowski.

- Zawody odbyły się  na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, a zwycięzcy otrzymali piękne puchary i medale - podkreśla trener Boczniewicz.

Świetnie spisali się średzcy karatecy, którzy zdobyli 16 medali: 6 złotych  2 srebrne oraz 8  brązowych.

Złote: Milena Żurek w U-9 i U-10, Kamil Brzeziński w U-10 i U-11, Wojciech Raczek w U-8 oraz drużyna w kadetach w składzie: Patryk Dul, Adam Dul i Bartosz Zamaro.

Srebrny: Bartosz Zamaro w U-12 i U-14.

 Brązowe: Marcelina Ćwiąkalska w U-8, Wojciech Raczek w U-9, Szymon Tułak w U-10 i U-11, Patryk Dul w kadetach i juniorach, Adam Dul w U-12 oraz Antoni Mor w U-7.

Był to kolejny bardzo udany i pracowity weekend zawodników średzkiej sekcji karate, którzy wywalczyli łącznie 18 medali w bardzo trudnych i wymagających pod względem sportowym zawodach.

(mpr) / fot. bb
powrót na górę
 • Kolega z pracy powiedział(a) Więcej
  Prawnik? Bo pracował na biurze podawczym sądu :0 9 godzin temu.
 • cacek powiedział(a) Więcej
  w ramach przyprawy 9 godzin temu.
 • Edek powiedział(a) Więcej
  Sesje Rady 9 godzin temu.
 • cacek powiedział(a) Więcej
  Policja dla PISu straciła całkiem już odremontowany... 10 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…

14.03.2021 17:54 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. po likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadz…