Dofinansowanie dla gminy Malczyce z Ministerstwa Sportu i Turystyki

czwartek, 23 maj 2019 15:46 Dział: Malczyce
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Tegoroczny nabór Programu OSA rozstrzygnięty. Otwarte Strefy Aktywności (OSA), to ogólnodostępne plenerowe miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku dla całych rodzin.

W ich skład wchodzą: urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni. Mają one sprzyjać integracji społecznej i są skierowane do różnych grup wiekowych. W całej Polsce zostanie dofinansowanych 1 420 obiektów. W 2019 roku Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na ten cel ponad 50 mln zł.

- Wśród wniosków pozytywnie ocenionych znalazł się również nasz. Pozyskano 25 000,00 zł na stworzenie w Malczycach siłowni plenerowej ze strefą relaksu.  Mieszkańcy będą mogli skorzystać z urządzeń zewnętrznych typu: motyl integracyjny, wioślarz, odwodziciel, wahadło, stół do tenisa stołowego, stół do gry w szachy. Otwarta Strefa Aktywności powstanie w Malczycach przy ul. 1-go Maja. Niedługo ruszamy z pracami - informuje Urząd  Gminy Malczyce.

(rol/gmal) / fot. ug

zagospodarowanie

silownia

Proponowane artykuły:

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Niby fajnie, fajnie. Przydałyby się jednak dofinansowania na inne, ważniejsze rzeczy. Tym bardziej, że chyba wkład własny też potrzebny? W Malczycach jest wielu tenisistów. Przydałaby się reaktywacja kortu tenisowego przy ulicy Górnej. Wszyscy o nim zapomnieli... No chyba, że na działkę budowlaną już zaklepany?

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację