Wydrukuj tę stronę

Eko plac zabaw w Świętem

czwartek, 08 listopad 2018 11:49 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Po raz kolejny zmodernizowano miejsce, gdzie można spędzić czas wspólnie z dziećmi. 19 października br. miało miejsce uroczyste otwarcie placu zabaw w miejscowości Święte.

Inwestycja stała się faktem przy udziale środków zewnętrznych pozyskanych przez Gminę. Dostawiono nowe drewniane elementy, w tym dwie tablice edukacyjne, z których jedna zaznajamia nas z rodzajami drzew, natomiast druga przedstawia wzory śladów zwierząt leśnych. Powstała także tablica dydaktyczna, która informuje o florze i faunie Krainy Łęgów Odrzańskich.

W skład całego przedsięwzięcia wchodzi m.in. zagospodarowanie części pobliskiej działki, demontaż niektórych istniejących urządzeń, odrestaurowanie zachowanych pozostałości, dostarczenie i montaż nowych elementów zabawowych tj. zestaw „Fabryka piasku” ze zjeżdżalnią, bujaki, mini ścianka wspinaczkowa, pieńki drzew służące do siedzenia oraz wspomniane już tablice edukacyjne. Wykonano również nawierzchnię żwirową i piaskową, ogrodzenie i utwardzono powierzchnię terenu.

Dowodem na „eko podejście” do inwestycji był fakt, iż drzewa zlokalizowane w pobliżu prowadzenia prac były pod szczególną ochroną.

(um) fot. ug

placświętem s 400x300

Ostatnio zmieniany czwartek, 08 listopad 2018 11:51