Festiwal Lata - dwa dni super zabawy! (fotoreportaż)

środa, 15 sierpień 2018 21:28
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

W miniony weekend większość mieszkańców naszego powiatu odwiedziła pobliską Miękinię, w której w dniach 11-12 sierpnia odbyła się jedna z największych imprez w regonie czyli Festiwal Lata.

[youtube_advanced url="https://www.youtube.com/watch?v=Udndqwo8wIg"]

Jak co roku imprezę poprzedziły uroczystości dożynkowe, które rozpoczęła msza św. w  miejscowym kościele. Następnie korowód dożynkowy udał się na halę do zespołu szkolno-przedszkolnego, gdzie odbyły się obrzędy dożynkowe w wykonaniu zespołu ludowego "Radośni" z Wróblowic.

O godzinie 17:00 rozpoczęły się koncerty zespołów lokalnych „Radośni” oraz „Senior”. Po występach  wójt gminy Miękinia, wraz z delegacją partnerskiej gminy Schwarmstedt, przekazali środki na leczenie Szymona, 8-letniego mieszkańca Miękini, który walczy z nieoperacyjnym glejakiem pnia mózgu, z trzecim stopniem złośliwości. 

W dalszej części programu odbyło się rozdanie nagród w ramach konkursów na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz stoisko wiejskie. Trzecie miejsce w kategorii Najpiękniejsze stoisko wiejskie  zdobyła świetlica Krępice, otrzymując bon o wartości 300 zł, drugie miejsce - sołectwo Żurawiniec i nagrodę o wartości 500 zł, natomiast pierwsze miejsce zdobył w tym roku Klub Nowoczesnej Gospodyni Brzezinka Średzka, którego przedstawicielka odebrała bon o wartości 700 zł. Gratulacje! 

W kategorii Najpiękniejszy wieniec dożynkowy wyróżnienie i bon o wartości 200 zł otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich Brzezina i Radakowice. Trzecie miejsce i nagrodę w wysokości 300 zł odebrało sołectwo Gałów, drugie miejsce i bon o wartości 500 zł zdobyło sołectwo Czerna. W tej kategorii  zwyciężyła młodzież ze świetlicy Krępice otrzymując tym samym bon o wartości 700 zł. Wielkie uznanie!

Zaraz po rozdaniu nagród rozpoczęła się cześć artystyczna, którą zainaugurował kabaret Łowcy.B. Zaprezentował on między innymi skecze „Telefon” oraz „Król”, które jak sami tłumaczą powstają wskutek sytuacji wziętych z życia codziennego.

Tuż po "Łowcach" rozpoczęły się występy gwiazd. Jako pierwszy na scenie pojawił się zespół Bracia, z udziałem wielu fanów. Trzeba przyznać, że "solówki", chociażby perkusisty, spowodowały u wielu zasłużony zachwyt.

Przed godziną 22:00 pojawiła się kolejna gwiazda - Kayah, której piosenki śpiewało imponujące grono publiczności. Ten występ podsumował widowiskowy pokaz pirotechniczny i zabawa do rana z DJ Aico.

Z kolei w niedzielę, jako pierwsze na scenie gościły dzieci, które wspólnie z animatorkami i panem "magikiem" chętnie uczestniczyły w wielu zabawach.

W to bardzo ciepłe popołudnie uśmiech na twarzach wielu kobiet wywołał występ zespołu Masters z piosenką pt. „Jeden uśmiech jej”. Natomiast wszystkie pary z ochotą "bujały się" do utworu  „Ja i Ona”. Fani Pawła Jasionowskiego i Pawła Janasa mieli także okazję na wspólne zdjęcie oraz możliwość otrzymania autografu.

Zaraz po tym występie na miękińskiej scenie pojawiła się zagraniczna gwiazda, której utwór ”Pump It Up” wywołał "energetyczną" zabawę wśród publiczności. Danzel, a właściwie Johan Waem, wykonał też kilka coverów, które jeszcze bardziej "rozochociły" uczestników do wspólnej zabawy.

Co tu dużo pisać, na Festiwalu Lata był wielki pozytywny "czad", także za sprawą Czadomana, którego piosenka „Hey, hey bawmy się..." tylko spotęgowała świetną atmosferę na imprezie w Miękini. 

Tę część koncertową zakończył występ Dody z zespołem Virgin - trzeba przyznać bardzo widowiskowy. To show na pewno wielu uczestnikom imprezy zapadnie pamięci - "wybuchowe" i barwne, przede wszystkim bardzo energetyczne. Fani Dody także po koncercie mieli okazję zrobienia sobie zdjęć z "idolką", zakupienia gadżetów oraz otrzymania autografów, po które ustawiła się spora kolejka.

Zakończenie części artystycznej podkreślił pokaz laserowy LED i dyskoteka z DJ Break.

Jak krótko można podsumować to wydarzenie? Takiej sprawnej organizacji i frekwencji może pozazdrościć niejeden organizator imprez plenerowych organizowanych na Dolnym Śląsku.

(kb) fot. gazeta Roland

[youtube_advanced url="https://www.youtube.com/watch?v=6dFTDBr2dus"]

 

Ostatnio zmieniany piątek, 17 sierpień 2018 22:17

Komentarze  

Permalink 0 bratanek
8 godzin w pracy to za mało, żeby ogarnąć cały materiał :P
2018-08-17 22:22 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 Arek
Super impreza była ale szybko się skończyło. Mam nadzieję że będzie więcej takich imprez bo organizacja pierwsza klasa. No i przede wszystkim bardzo dobry dobór artystów bo każdy znalazł coś dla siebie. Gwiazdy też były i to pierwszego formatu także piątka z plusem za imprezę.
2018-08-16 08:57 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 gość
Miękinia brawo! najlepsza impreza od lat na jakiej się bawiłem. Liczę na kolejne.
2018-08-15 22:23 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież