Gmina Malczyce otrzymała dotację na budowę żłobka

piątek, 01 marzec 2019 11:53 Dział: Malczyce
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gmina Malczyce otrzymała dotacje w wysokości 697.200 zł, z rządowego programu Maluch+, z czego 25.200 zł zostanie przeznaczone na funkcjonowanie klubiku "Szczęśliwe Misie", a pozostała kwota na utworzenie żłobka publicznego.

Żłobek publiczny zostanie wybudowany na działce przy przedszkolu publicznym w Malczycach, a jego otwarcie zaplanowano na 1 września 2019 r. Termin ten uzależniony jest jednak przede wszystkim od wyboru wykonawcy w I przetargu, a następnie sprzyjających warunków pogodowych umożliwiających sprawne prowadzenie robót budowlanych. Procedura przetargowa zostanie wszczęta jeszcze w marcu br. Na przełomie I i II półrocza 2019 r. uruchomiona zostanie rekrutacja do placówki.

Program inwestycji obejmuje budowę nowego obiektu pełniącego funkcję żłobka publicznego. W nowym obiekcie znajdą się takie pomieszczenia jak: sala zabaw dla dzieci, sypialnia, szatnia, łazienka dla dzieci, łazienka dla personelu, pokój socjalny, szatnia dla personelu, gabinet personelu, kuchnia oraz zmywalnia. Ponadto, planowane jest również kompletne doposażenie wszystkich pomieszczeń. W ramach inwestycji zaplanowano także budowę placu zabaw.

- To bardzo dobra wiadomość dla rodziców planujących powrót do pracy – podsumowuje wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski. - Wielu z nich podejmuje zatrudnienie w miejscowościach oddalonych nawet o kilkadziesiąt kilometrów od miejsca zamieszkania. W związku z tym, naszym priorytetem jest zapewnienie ich pociechom dodatkowych miejsc opieki. Cieszę się, że realizując inwestycje budowy nowego żłobka możemy przyczynić się do pomocy rodzicom w ich ciężkiej pracy, jaką jest wychowywanie dzieci. Jestem pewien, że w nowych, komfortowych warunkach każde dziecko będzie czuło się dobrze, to będzie wpływało na ich rozwój, a rodzicom pozwoli na realizowanie własnych planów zawodowych - podkreśla.

(gmal) / fot. ug

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację