Komunikacja podmiejska dla uczniów za darmo!

środa, 22 sierpień 2018 13:20
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od 1 września br. uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do ukończenia 21 roku życia będą mogli korzystać z darmowej komunikacji podmiejskiej na terenie gminy Miękinia, obsługiwanej przez linie 917, 923, 937 i 938.

To efekt porozumienia pomiędzy Gminą Miękinia, a Gminą Wrocław zawartego w celu zaspokajania zbiorowych potrzeb mieszkańców Wrocławia i Gminy Miękinia w zakresie lokalnego transportu zbiorowego. 22 września 2018 r. z okazji Dnia bez Samochodu z bezpłatnej komunikacji podmiejskiej linii 917, 923, 937 i 938 będą mogli skorzystać wszyscy mieszkańcy bez względu na wiek.

 (gm) fot. pixabay

Artykuły powiązane

  • Bezpłatne przejazdy na Festiwal Kultury Ludowej

    Średzka Komunikacja Publiczna umożliwia dojazd mieszkańcom gminy Środa Śląska na dzisiejszy Festiwal Kultury Ludowej, który odbędzie się w miejskim parku.

  • List otwarty ws. komunikacji gminnej i powiatowej

    Chciałbym prosić o opublikowanie oraz uzyskanie paru odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania od Burmistrza Środy Śląskiej p. Adama Rucińskiego, Starosty Powiatu Średzkiego p. Sebastiana Burdzego oraz wszystkich Wójtów oraz jeżeli to możliwe Kandydatów na włodarzy gmin należących do powiatu średzkiego.

  • Co dalej z komunikacją na terenie powiatu średzkiego?

    Polbus PKS wycofał całkowicie linię 519 obsługującą trasę Środa Śląska-Wrocław. Gmina Środa Śląska uruchomiła Średzką Komunikację Publiczną. Według wstępnych założeń od lipca 2019 roku żaden autobus z gminy Miękinia nie wyjedzie do Środy Śląskiej. Jak zatem wygląda sytuacja transportu na terenie powiatu?

Komentarze   

Permalink 0 Bart
No i to jest bardzo dobra akcja. Oby więcej gmin między sobą tak współdziałało i ułatwiał życie ludziom. Nie mam na myśli żeby wszystko było za darmo ale trzeba propagować komunikację miejską.
2018-08-23 09:11 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 Artek
No i brawo dla włodarzy. Czyli da się dogadać między miastami i wspomóc ludzi żeby łatwiej się żyło. Bardzo dobra inicjatywa i oby jak najwięcej takich wspólnych działań.
2018-08-22 20:53 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież