Wydrukuj tę stronę

Muzyczno - kabaretowy weekend w Środzie Śląskiej (zdjęcia i wideo)

środa, 29 maj 2019 17:11 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W ubiegły weekend odbyła się pierwsza impreza otwierająca sezon plenerowy w Środzie Śląskiej - Koncert Muzycznej Gwiazdy / II Średzki Wieczór Kabaretowy.

W sobotę 25 maja Środę Śląską odwiedził zespół 2 plus 1, który świętuje swoje 48-lecie. Wieczorem bawiliśmy się z kolei przy rockowych utworach średzkiego Banku, który zagrał jubileuszowy koncert z okazji swojego 40-lecia. W ramach imprezy wystąpiła także średzka młodzież: Oliwia Bachowska, Julia Chichłowska, Leah Prymas i Krzysztof Gałysa.

Przygotowaliśmy także coś dla koneserów piwa rzemieślniczego. Zostały zorganizowane Średzkie Warsztaty Piwowarskie, których inicjatorem był Maciek Abel. W warsztatach uczestniczyły browary: Miedzianka, Pan Szyszka i Świdnica.

Niedzielne popołudnie 26 maja spędziliśmy w towarzystwie trzech kabaretów: Weźrzesz, Łowcy.B oraz pod Wyrwigroszem. Nie obyło się oczywiście bez konkursów i nagród. Odbył się konkurs wiedzy o Środzie śląskiej i wydarzeniach odbywających się w naszym mieście, w którym do wygrania były podwójne bilety na koncert Brayana Ferryego.

Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas nowości, jakimi były Warsztaty piwowarskie czy I Plenerowa Gala Młodych Talentów, to dobra propozycja na urozmaicenie imprezy.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą atmosferę i świetną zabawę!

Tymczasem zapraszamy na kolejne imprezy w Środzie Śląskiej. Już 22 czerwca przy Akwenie Kajaki odbędzie się  kolejna edycja Summer Madness Festiwal. Mamy także coś dla miłośników folkloru i tradycyjnej kuchni. 21 lipca w Parku Miejskim odbędzie  się Festiwal Kultury Ludowej, na który w tym roku zaprosiliśmy wyjątkowego Artystę.

Zapraszamy do obserwowania naszego fan page'a: https://www.facebook.com/DKSrodaSlaska/, gdzie informujemy o wszystkich szczegółach dotyczących wydarzeń rozrywkowych w Środzie Śląskiej!

Dom Kultury w Środzie Śląskiej / fot. dk i mw

Koncert Muzycznej Gwiazdy (transmisja)

 Cz. 1

 

 

Cz. 2