Na Festiwalu Rękodzieła i Smaków w Gałowie

wtorek, 28 maj 2019 00:23 Dział: Miękinia
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Miniony weekend był pełen atrakcji. Sobotę rozpoczęliśmy od odwiedzin Gałowskiego Festiwalu Rękodzieła i Smaków, zorganizowanego po raz kolejny przez IG Fundację. W malowniczym miejscu, uczestnikom czas umilał śpiew ptaków oraz muzyka bałkańska.

Podczas cykliczne organizowanych wydarzeń w Gałowie (gm. Miękinia), jest okazja poznać "tajniki" Krainy Łęgów Odrzański i nabycia wyrobów rękodzielniczych lokalnych rzemieślników. Ręcznie malowane torby, maskotki, ceramika, wyroby drewniane, szklane oraz z wikliny, to tylko niektóre z prezentowanych przedmiotów wystawianych w parku w Gałowie. Nie zabrakło swojskich przetworów, przypraw, herbat, soków, dżemów, miodów oraz atrakcji dla najmłodszych.

Na festiwal zaproszono również artystów - malarzy i ludzi, których pasją jest fotografia. Celem spotkań jest rewaloryzacja Zespołu Pałacowo – Folwarcznego, ochrona, zachowanie i nadanie nowych funkcji społeczno – gospodarczych dziewiętnastowiecznemu zabytkowi - pałacowi w Gałowie, otoczonemu malowniczym zespołem parkowym stanowiącym szczególne dziedzictwo kulturowe Dolnego Śląska.

Jak podkreślają wystawcy – lubią tu być. Na festiwalu panuje miła atmosfera, a odwiedzający chętnie nabywają ich wyroby i z zaciekawieniem zapoznają się ze sposobem ich wytwarzania.

(kb) / fot. kb

Proponowane artykuły:

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację