Niedzielny Jarmark Wielkanocny w Malczycach

poniedziałek, 26 marzec 2018 13:40 Dział: Malczyce
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wczoraj w Malczycach przy parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, odbył się Jarmark Wielkanocny.

Jarmark został zorganizowany już po raz trzeci, tradycyjnie w niedzielę palmową. Przygotowania do wydarzenia, rozpoczęły się kilka tygodni wcześniej. Lokalni rękodzielnicy przystąpili wtedy do przygotowywania ozdób wielkanocnych. Co roku można też nabyć ręcznie robione palmy. Tutaj dziękujemy za swój wkład i zaangażowanie pani Małgorzacie Bernaś.

Kiermasze wystawione były od godz. 8:00 do 13:00. Po każdej mszy św. mieszkańcy mogli zakupić m.in.: tradycyjne ozdoby, pisanki, stroiki na stół świąteczny, ręcznie wykonane kartki wielkanocne oraz wiele innych rękodzielniczych produktów. Były swojskie wędliny prosto z wędzarni Piotra Sonnenberga z Młynu Zawadka oraz domowe ciasta, upieczone przez mieszkanki gminy. Wszystkich częstowano również gorącym żurkiem.

Ok. godz.10:00 ulicami Malczyc przeszła procesja, której przewodzili ks. Prałat Bolesław Sylwestrzak i ks.Bogusław Kapica. Pod koniec mszy św. swój finał miał konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Zwycięzcom nagrody wręczył wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski.

W przygotowanie Jarmarku włączyło się wiele osób, za co organizatorzy składają serdeczne podziękowania!

(gmal) fot. ug

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany środa, 28 marzec 2018 00:25

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież