Święto Łęgów Odrzańskich w lutyńskim sadzie

wtorek, 11 czerwiec 2019 22:42 Dział: Miękinia
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W tym miejscu jest pięknie niemal przez cały rok, a to za sprawą kwitnącej jabłoni, dojrzałych owoców albo jesiennej barwy liści. Są też gościnni właściciele, dzięki którym 16 czerwca 2019 r. ponownie będzie okazja, aby zawitać w raju.

Sad „Owoce Lutyni” Anny i Bolesława Szlączków przy ul. Wiśniowej będzie gościł wszystkich chętnych na Święcie Łęgów Odrzańskich. Pomiędzy alejami drzewek owocowych odbędzie się jarmark produktów lokalnych i warsztaty. Na stoiskach rękodzielników Krainy Łęgów Odrzańskich będzie okazja, aby zaopatrzyć domową spiżarnię w najpyszniejsze swojskie produkty lub kupić oryginalne ręczne zrobione przedmioty. W sadzie stanie także obóz Dziadoszan – wojowników znad Odry, a ponadto będą gry, zabawy i animacje - dla małych i dużych.

Podczas wydarzenia odbędzie się wystawa prac w konkursie na „Najciekawszą Pamiątkę Krainy Łęgów Odrzańskich” i konkurs kulinarny na potrawę z dzikimi roślinami znad Odry.  O godzinie 14:00 rozpocznie się Turniej Gmin Nadodrzańskich, a o godzinie 16:00, pomiędzy koronami drzew, rozbrzmiewać będzie muzyka w wykonaniu Średzkiej Orkiestry Dętej.

Ci, którzy uwielbiają gotować będą mieli okazję zaczerpnąć rad od profesjonalnego szefa kuchni Arkadiusza Dziakowskiego oraz Michała Plewki, którzy podczas imprezy będą przygotowywać coś wyjatkowego co nazwano „Zdrowym fermentem”.

My będziemy, więc i Was nie może zabraknąć. Zapraszamy w imieniu organizatorów. Początek imprezy o godzinie 12:00.

(kb) / fot. kb, archiwum

60702443 2211920345550795 5430844308792016896 n

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

A może tak rowerkiem albo pieszo.

This comment was minimized by the moderator on the site

Ostrzegam wszystkich którzy wybiorą się do sadu, aby jadąc, trzymali się środka drogi a w czasie mijania innych samochodów nie wjeżdżali na porośnięte trawą pobocze...Bo rolnik który uprawia tam zboże nakładł tam kamieni, aby nikt nie jeżdził po jego zbożu...Obecnie kamienie te zarosły trawą i słabo je widać...

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację