Trwają starania o przebudowę drogi w Chełmie

wtorek, 15 maj 2018 11:25 Dział: Malczyce
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W celu poprawy bezpieczeństwa użytkowników drogi wojewódzkiej nr 345, gmina Malczyce oraz Województwo Dolnośląskie podpisali porozumienie, w ramach którego powstanie dokumentacja techniczna dla przebudowy drogi wojewódzkiej nr 345 w miejscowości Chełm.

 

Dokument podpisali - wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski oraz dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu Leszek Loch podpisali porozumienie.

W ramach prac przedprojektowych planuje się wykonać 2 warianty przebiegu planowanej przebudowy trasy. Projekt będzie zawierać przebudowę i rozbudowę istniejącej drogi wraz z powstaniem niezbędnej infrastruktury, ujęta zostanie budowa chodnika oraz kanalizacji deszczowej. Nawierzchnia z kostki brukowej zostanie poszerzona zgodnie z wytycznymi konserwatora ochrony zabytków. Na moście powstanie kładka dla pieszych. Dokumentacja ma być dostosowana do konstrukcji jezdni do kategorii ruchu odbywającego się na tym odcinku.

Opracowanie niezbędnej dokumentacji zostanie wykonane przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei we Wrocławiu. Gmina Malczyce na ten celem przekaże 51% wartości zadania, w kwocie 96.900 zł. Cała dokumentacja ma zostać przekazana gminie Malczyce w 2019 r.

(gmal) fot. Piotr Zawadzki

70 chelm

Ostatnio zmieniany wtorek, 15 maj 2018 22:40

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież