czwartek 13.06.2024

Imieniny: Lucjana Antoniego

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250

Archiwum 2018 - do teraz

Witaj na stronie wyszukiwania wiadomości serwisu Roland Gazeta. Znajdziesz tutaj 12491 artykułów z podziałem na miesiące i lata.
Historia

Mała droga (ciekawostka historyczna)

Czy wiedziałeś, że droga z Legnicy do Wrocławia szła kiedyś innym szlakiem? Mała droga (niem. Kleine Strasse) łączyła Be... Czytaj więcej..

Powiat Średzki

Bezpieczeństwo To Skarb - profilaktyczne spotkania z młodzieżą w Brodnie

W dniach 11-12 czerwca nad akwenem w Brodnie odbyły się działania profilaktyczne zorganizowane w celu przeciwdziałania d... Czytaj więcej..


Środa Śląska

Festyn rodzinny w Przedszkolu i Żłobku w Szczepanowie. Było bajecznie

Z okazji Dnia Mamy i Taty 5 czerwca w Przedszkolu i Żłobku w Szczepanowie odbył się festyn rodzinny pod hasłem Dżungla. ... Czytaj więcej..

Powiat Średzki

Obowiązkowy KSeF odroczony do 1 lutego 2026 r.

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę przesuwającą termin wdrożenia obowiązkowego KSeF na dzień 1 lutego 2026 r. Usta Czytaj więcej..

Udanin

Zgłoszenie do udziału w debacie nad raportem o stanie Gminy Udanin za 2023 rok

Zgodnie z art. 28 aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 609 ze zm.) Wójt Gm... Czytaj więcej..

Środa Śląska

Spotkania z wolontariuszami z Indii i Etiopii w szkole w Szczepanowie

9 maja jest dniem, w którym co roku wszystkie kraje europejskie świętują pokój i jedność. Ale Europa to nie tylko kraje ... Czytaj więcej..

Malczyce

Debata nad raportem o stanie Gminy Malczyce za 2023 rok

W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Malczyce opublikowany został Raport o stanie Gminy Malczyce za 2023 rok.... Czytaj więcej..

Środa Śląska

Dzień Dziecka w Przedszkolu w Ciechowie. Było kolorowo i wesoło

Dzień Dziecka to dzień wyjątkowy, wyczekiwany przez  wszystkie dzieci. To dzień zabawy, radości i wielu niespodzianek! W... Czytaj więcej..

Powiat Średzki

DNA w owocach. Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół na zajęciach PORT-u

Uczniowie 3 klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Wincentego Witosa w Śro... Czytaj więcej..

Środa Śląska

"Orły Trójki" wręczone - poznajcie laureatów! [zdjęcia i wideo]

W sali widowiskowej średzkiego Domu Kultury, podczas dzisiejszej uroczystej gali, uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 w Środ... Czytaj więcej..

Powiat Średzki

"Kto się boi Pani Eś?”- aktorzy wołowskiego teatru na scenie średzkiego PCeKA

Wczoraj w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej swoje aktorskie talenty zaprezentowali mieszkańcy ... Czytaj więcej..

Powiat Średzki

7 czerwca po raz drugi obradowała rada powiatu kadencji 2024-2029

Posiedzenie tradycyjnie rozpoczęło się od sprawozdań starosty z wykonania uchwał rady oraz działalności zarządu powiatu ... Czytaj więcej..

Środa Śląska

Moc atrakcji z okazji Dnia Dziecka w Przedszkolu i Żłobku w Szczepanowie

Dzień Dziecka to dzień, na który czekają wszystkie dzieci, to okazja do wspólnych zabaw i spotkań. Dzieci z Przedszkola ... Czytaj więcej..

Malczyce

Rozstrzygnięto konkurs grantowy „Kreatywni w Gminie Malczyce” 2024

W ramach konkursu wpłynęło 9 wniosków, które ocenione zostały formalnie i merytorycznie. Do dofinansowania zakwalifik... Czytaj więcej..

Miękinia

Gmina Miękinia zaprasza na Rodzinny Rowerowy Rajd Terenowy

Już w niedzielę 23 czerwca w gminie Miękinia odbędzie się interesujące wydarzenie rowerowo-turystyczne. Rodzinny Rowerow... Czytaj więcej..

Środa Śląska

Wakacyjne sobotnie wieczory na wieży widokowej startują 29 czerwca!

Dom Kultury i Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej organizują cykl letnich, klimatycznych koncertów na średzkiej wież... Czytaj więcej..

Środa Śląska

Zgłoszenie do udziału w debacie nad raportem o stanie Gminy Środa Śląska za 2023 rok

Zgodnie z art. 28 aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym ( Dz. U. z 2024 r. poz. 609) Burmistrz Środy Śl... Czytaj więcej..

Miękinia

OSP z Lutyni zwycięzcą Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych

W sobotę 8 czerwca w Kadłubie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze zorganizowane przez Zarząd Związku Ochotniczy... Czytaj więcej..

Malczyce

Tratwa o długości 60 metrów jest już w Malczycach!

Na miejscu, tylko do jutra, można zapoznać się z nadodrzańską kulturą i techniką flisacką. Tratwa zbudowana w ramach Fli... Czytaj więcej..


Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny, jak i rodzinę osoby zmarłej o kontakt, ...
Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...
Bardzo ciekawe przesłaniem widzę w Twoim komentarzu, bo jest Bóg, Ojczyzna, oskarżenia, poniżenie, nienawiść, złorzeczenie. A ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

Nie przegap tych artykułów.