niedziela 21.04.2024

Imieniny: Bartosza Feliksa

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250

Filmowe zajęcia dla gimnazjalistów

Skomentuj

 W Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym, w ramach realizacji projektu „Odważ się być wolnym", zorganizowano warsztaty fotograficzno - filmowe.

Ich celem było umożliwienie uczniom spotkania ze sztuką filmową, pogłębienie wiedzy na temat, zwrócenie uwagi na to jak młody człowiek, w świecie zdominowanym przez środki masowego przekazu, odbiera dzieło filmowe, oraz przygotowanie do świadomego i selektywnego uczestnictwa w kulturze filmowej.

Współrealizatorami, a zarazem głównymi prowadzącymi warsztaty, byli studenci Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi: Paweł Pachla, Tomasz Mazur, Łukasz Rydzewski, Tomasz Piechel. Zajęcia obejmowały wyjazd w plener i poznawanie topografii gminy Udanin. Uczestnicy mieli za zadanie fotograficzne uchwycenie najbardziej interesujących miejsc znajdujących się w okolicy. W ramach zajęć ogłoszono konkurs na najciekawsze ujęcie z „detalem". Po plenerowym wypadzie, realizatorzy projektu zapoznali uczniów z tajnikami powstawania dobrego zdjęcia oraz przedstawili historię aparatu fotograficznego i techniki fotograficzne.

 Każdy z uczestników miał możliwość zrobienia zdjęć profesjonalnym sprzętem fotograficznym. Uczniowie wcielali się raz w rolę modeli i fotografów. Uwieńczeniem cyklu spotkań była noc filmowa z pokazem ciekawych reportaży i filmów. W przerwie projekcji rodzice zorganizowali ognisko, na którym były pieczone kiełbaski. Po posiłku, kontynuowano oglądanie do godziny 6.00 rano. Młodzież bardzo chętnie uczestniczyła w projekcie.

„Warsztaty wywarły na mnie bardzo dobre wrażenie. Oderwałam się od rzeczywistości. Dowiedziałam się, jakie błędy popełniam robiąc zdjęcia." - mówiła Dominika Głąb. „Jestem bardzo zadowolony z zajęć" - podsumowywał swoje uczestnictwo Adam Szcześniak, a Anna Czyczerska mówiąc o prowadzących stwierdziła, iż „...byli to bardzo ciekawi młodzi ludzie. Potrafili zainteresować młodzież tematem, była dobra zabawa. Chciałabym jeszcze raz uczestniczyć w takim przedsięwzięciu".

Filmowe zajęcia, były możliwe dzięki zaangażowaniu dyrektor gimnazjum Doroty Byry, nauczycieli Dobrosławy Pokorskiej - Nogi, Andrzeja Nogi, Małgorzaty Bramińskiej, Beaty Chomąt, pracowników szkoły oraz sponsorów: Urzędu Gminy, rodziców i studentów, którzy z wielkim zapałem i profesjonalizmem realizowali zaplanowane przedsięwzięcia.

Violetta LeńskaWczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...
Bardzo ciekawe przesłaniem widzę w Twoim komentarzu, bo jest Bóg, Ojczyzna, oskarżenia, poniżenie, nienawiść, złorzeczenie. A ...
Aleksandra Perużyńska Nowi radni Rady Powiatu wybrani!
Jak można głosować na zdrajców Polski na ludzi którzy nawołują do wojny którzy chcą odebrać nam ...

Lokalne ogłoszenia drobne

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po sezon…

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

ekogroszek baner

glory

komnet internet

Nie przegap tych artykułów.