piątek 14.05.2021

Imieniny: Bonifacego Dobiesława

TRAGICZNA ŚMIERĆ 25-LATKA. ŚLEDZTWO TRWA

smiertelne porazenieMieszkaniec powiatu średzkiego, podczas prac na wysokości przy linii energetycznej, został śmiertelnie porażony prądem.

 

Do zdarzenia doszło na osiedlu Paulinów w Głogowie 9 czerwca. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Głogowie.

- 11 czerwca 2018 roku w Prokuraturze Rejonowej w Głogowie wszczęto i prowadzone jest śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązku zapewnienia prawidłowych warunków bezpieczeństwa i higieny pracy i narażenia pracownika Łukasza O. na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a tym samym doprowadzenia do zdarzenia, w wyniku którego śmierć poniósł Łukasz O. tj. o przestępstwo z art. 220 par.1 k.k  .i art.155 k.k. w zw. z art.11 par.2 k.k. Śledztwo to prokurator powierzył do prowadzenia Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie - mówi Lidia Tkaczyszyn -rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Jak informuje prokuratura, z dotychczasowych ustaleń śledztwa w tej sprawie wynika, że do śmiertelnego porażenia prądem mężczyzny doszło podczas wykonywania prac modernizacyjnych linii napowietrznej w Głogowie przy ulicy Cisawej. Prokuratorzy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz oględziny pojazdu podestu ruchomego samobieżnego, z którego prace elektryczne wykonywał tragicznie zmarły.

- Wykonano sekcję zwłok Łukasza O. Oczekujemy na opinię w tym zakresie powołanego przez prokuratora biegłego z zakresu medycyny sądowej. Zabezpieczono całą dokumentację pracowniczą pokrzywdzonego, wraz z dokumentami na okoliczność posiadanych przez niego uprawnień do wykonywania prac na miejscu zdarzenia oraz dokumentację dotyczącą pojazdu samobieżnego, na jakim pracował - dodaje rzeczniczka legnickiej prokuratury.

Śledztwo jest w toku. Przeprowadzane są i planowane kolejne dowody, które pozwolą ustalić stan faktyczny oraz dokonać prawno-karnej oceny zdarzenia.

(kb/red) fot. za zgodą: http://miedziowe.pl/ Iwona Krasicka

20180609153912920

20180609153909827 • Mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  Z miastem będzie to samo co z UG 1/2 etaty dla wszystkich.  4 minut temu
 • Mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  Można byłoby wybrać - tylko że mądre osoby... 6 minut temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  rowniez myslalem o tym samym-winnica,jakas pasieka(sam... 2 godziny temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  rowniez z przykroscia patrze na zdjecia z tego... 3 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

04.05.2021 08:15 wrote:

POSZUKUJĘ i KUPUJĘ - poniemieckie STAROCIE - A N T Y K I - PRZEDWOJENNE oraz STARSZE za GOTÓWKĘ -!- Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Dom…

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…