czwartek 12.12.2019

Imieniny: Dagmary Aleksandry

 

TRAGICZNA ŚMIERĆ 25-LATKA. ŚLEDZTWO TRWA

smiertelne porazenieMieszkaniec powiatu średzkiego, podczas prac na wysokości przy linii energetycznej, został śmiertelnie porażony prądem.

 

Do zdarzenia doszło na osiedlu Paulinów w Głogowie 9 czerwca. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Głogowie.

- 11 czerwca 2018 roku w Prokuraturze Rejonowej w Głogowie wszczęto i prowadzone jest śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązku zapewnienia prawidłowych warunków bezpieczeństwa i higieny pracy i narażenia pracownika Łukasza O. na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a tym samym doprowadzenia do zdarzenia, w wyniku którego śmierć poniósł Łukasz O. tj. o przestępstwo z art. 220 par.1 k.k  .i art.155 k.k. w zw. z art.11 par.2 k.k. Śledztwo to prokurator powierzył do prowadzenia Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie - mówi Lidia Tkaczyszyn -rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Jak informuje prokuratura, z dotychczasowych ustaleń śledztwa w tej sprawie wynika, że do śmiertelnego porażenia prądem mężczyzny doszło podczas wykonywania prac modernizacyjnych linii napowietrznej w Głogowie przy ulicy Cisawej. Prokuratorzy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz oględziny pojazdu podestu ruchomego samobieżnego, z którego prace elektryczne wykonywał tragicznie zmarły.

- Wykonano sekcję zwłok Łukasza O. Oczekujemy na opinię w tym zakresie powołanego przez prokuratora biegłego z zakresu medycyny sądowej. Zabezpieczono całą dokumentację pracowniczą pokrzywdzonego, wraz z dokumentami na okoliczność posiadanych przez niego uprawnień do wykonywania prac na miejscu zdarzenia oraz dokumentację dotyczącą pojazdu samobieżnego, na jakim pracował - dodaje rzeczniczka legnickiej prokuratury.

Śledztwo jest w toku. Przeprowadzane są i planowane kolejne dowody, które pozwolą ustalić stan faktyczny oraz dokonać prawno-karnej oceny zdarzenia.

(kb/red) fot. za zgodą: http://miedziowe.pl/ Iwona Krasicka

20180609153912920

20180609153909827

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację