×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 147.

ZANIEDBANE CHODNIKI PRZESZKADZAJĄ PIESZYM

stone 2832775 960 720Kto odpowiada za stan chodników? Czy pielęgnacją chodnika przylegającego do posesji powinien zająć się jej właściciel? Kwestie te w rozmowie z nami poruszyła jedna z naszych czytelniczek.

 

Dzięki podejmowanym inwestycjom mieszkańcy wielu wiosek mogą cieszyć się nowymi chodnikami. Jednak, jak zwraca uwagę nasza czytelniczka, na wybudowaniu chodnika sprawa się kończy.

- Mamy chodniki, ale nie są pielęgnowane i oczyszczane – mówi kobieta. - W wielu miejscach w Ciechowie chodniki są pozarastane trawą do połowy. A przecież tą trasą poruszają się dzieci do szkoły – mówi kobieta.

Za stan chodnika odpowiadają również mieszkańcy

Kto jednak odpowiada za stan chodników? Kto powinien zająć się ich pielęgnacją, tak by po upływie czasu nadal były funkcjonalne i zachowane w dobrym stanie?

Z takimi pytaniami zwróciliśmy się do Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej.

- Zgodnie z przepisami ustawy, to do właściciela posesji przylegającej do chodnika należy utrzymanie porządku. Oczywiście, tam, gdzie nie ma zabudowań, chodniki oczyszczane są przez nas we własnym zakresie. Dlatego, jeśli chodnik, o którym wspominają czytelnicy znajduje się na terenie wolnym od zabudowań, w miarę naszych sił i środków zajmiemy się tą sprawą – mówi Grzegorz Pierzchalski. - Należy jednak pamiętać, że za odpowiedni stan chodnika przylegającego do określonej posesji czy nieruchomości, odpowiada jej właściciel. Wiemy i cieszymy się, że wielu mieszkańców ma świadomość i dba o te tereny, za co osobiście dziękuję – dodaje wicestarosta.

(isz), Fot. Zdj. ilustracyjne

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację