poniedziałek 17.02.2020

Imieniny: Aleksego Lukasza

 
 

„EUROPA DA SIĘ LUBIĆ” (felieton na kwiecień)

Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

I ów tytuł z popularnego onegdaj talk-show w telewizyjnej „Dwójce” Moniki Richardson wpisuje się w refleksję na temat niedzielnych wyborów do Europarlamentu.

 

51 mandatów zasili parlament polskimi głosami. Funkcje to intratne i w kolejce po brukselskie konfitury ustawiła się pokaźna grupa kandydatów ze wszystkich znaczących ugrupowań politycznych. Większość z nich już poznaliśmy, przeważnie z występów na forum krajowym. Czym zaszczycą wygrani nasz naród okaże się w kolejnej kadencji. Wszak obok absurdów na temat tego, że ślimak to ryba, a banan winien być w miarę wyprostowanym owocem, najważniejsza jest kasa – ta która płynie z UE do Polski i do kieszeni europosłów.

Jedna z zacnych Wysokich Komisji UE postanowiła na wniosek Francuzów zmienić klasyfikację gatunkową ślimaka. Dzięki temu Francuzi mogą dotować w ten sposób swoje rybołówstwo. Biolodzy, a głównie zoolodzy złapali się za głowę i do dziś nie wierzą jak to możliwe, że mięczak z dnia na dzień stał się rybą? Po prostu taksonomiczny fenomen. Z kolei na gruncie botaniki marchewka okazała się owocem. O instrukcji obsługi drabiny nawet nie wspomnę. Ale dodam, bo ważne: unijna norma na zakrzywienie banana wynosi poniżej 27 mm na 14 cm.

Tak ważne decyzje wymagają odwagi, dlatego nie bójmy się zagłosować na tych odważnych, którzy popróbują się w podejmowaniu tak istotnych dla Europy decyzji. Jest ich wielu i warto posłać ich do Brukseli, by nie bruździli nam w parlamencie krajowym.

Czas jeszcze, bo jesienią, na wybory najważniejsze, bo nasze, lokalne. Te traktować należy znacznie poważniej, gdyż kandydaci z gmin i powiatu nie będą zajmować się prostowaniem bananów i debatą o obsłudze drabiny. Wójtowie, burmistrz i starosta z pewnością zainteresują się możliwością pozyskania jak najwięcej pieniędzy z programów unijnych. A wybrani radni, mam nadzieję, ich wspieraniem w tym pozyskiwaniu, bo do zrobienia na naszych podwórkach gminnych jest jeszcze bardzo dużo.

Patryk Medyński

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

allago reklama kino Obszar roboczy 1

stihl

panele 5kw

handlo trans

 

0001

58543632 295375021394617 475021145259638784 n

drewno kominkowe

komnet internet

zuk baner

taxi stas

Serwis

nadania i odbiory 18

hydrotech do gazety nowa reklama