piątek 25.09.2020

Imieniny: Aurelii Ładysława

 

„EUROPA DA SIĘ LUBIĆ” (felieton na kwiecień)

I ów tytuł z popularnego onegdaj talk-show w telewizyjnej „Dwójce” Moniki Richardson wpisuje się w refleksję na temat niedzielnych wyborów do Europarlamentu.

 

51 mandatów zasili parlament polskimi głosami. Funkcje to intratne i w kolejce po brukselskie konfitury ustawiła się pokaźna grupa kandydatów ze wszystkich znaczących ugrupowań politycznych. Większość z nich już poznaliśmy, przeważnie z występów na forum krajowym. Czym zaszczycą wygrani nasz naród okaże się w kolejnej kadencji. Wszak obok absurdów na temat tego, że ślimak to ryba, a banan winien być w miarę wyprostowanym owocem, najważniejsza jest kasa – ta która płynie z UE do Polski i do kieszeni europosłów.

Jedna z zacnych Wysokich Komisji UE postanowiła na wniosek Francuzów zmienić klasyfikację gatunkową ślimaka. Dzięki temu Francuzi mogą dotować w ten sposób swoje rybołówstwo. Biolodzy, a głównie zoolodzy złapali się za głowę i do dziś nie wierzą jak to możliwe, że mięczak z dnia na dzień stał się rybą? Po prostu taksonomiczny fenomen. Z kolei na gruncie botaniki marchewka okazała się owocem. O instrukcji obsługi drabiny nawet nie wspomnę. Ale dodam, bo ważne: unijna norma na zakrzywienie banana wynosi poniżej 27 mm na 14 cm.

Tak ważne decyzje wymagają odwagi, dlatego nie bójmy się zagłosować na tych odważnych, którzy popróbują się w podejmowaniu tak istotnych dla Europy decyzji. Jest ich wielu i warto posłać ich do Brukseli, by nie bruździli nam w parlamencie krajowym.

Czas jeszcze, bo jesienią, na wybory najważniejsze, bo nasze, lokalne. Te traktować należy znacznie poważniej, gdyż kandydaci z gmin i powiatu nie będą zajmować się prostowaniem bananów i debatą o obsłudze drabiny. Wójtowie, burmistrz i starosta z pewnością zainteresują się możliwością pozyskania jak najwięcej pieniędzy z programów unijnych. A wybrani radni, mam nadzieję, ich wspieraniem w tym pozyskiwaniu, bo do zrobienia na naszych podwórkach gminnych jest jeszcze bardzo dużo.

Patryk Medyński

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
Charytatywny Wrak Race 2020

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

W życiu żaden turysta nie trafi do CKA. Bo i po co?
Nim przyjezdni w tym turyści ,trafią do Centrum Kultury Alternatywnej , to najpierw pooglądają.sobie...
Po co z Suwałk. Najlepsi specjaliści są z Oczyszczalni Czajka. Oni znają się na g...e
Szkoda, że, my, zwykli ludzie cierpimy z powodu chorej wybujałej ambicji powiatowych włodarzy do któ...

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayFrom: 25.09.2020 23:00 CET Until: 26.09.2020 13:00 CETpolski: Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia - miejscami od 30 mm do 40 mm. Spodziewaj się utru... więcej informacji.