czwartek 01.10.2020

Imieniny: Danuty Remigiusza

 

HARCERSKI WIELKANOCNY BIWAK HISTORYCZNY

W dniach 08-10.04.2016 w Zespole Szkół im. Orła Białego w Miękini już po raz drugi odbył się "Wielkanocny Biwak Historyczny"- w tym roku pod hasłem "Patrz Kościuszko na nas z nieba".

W piątek w godzinach popołudniowych do naszej szkoły zjechali się harcerze z Miękini, Malczyc, Środy Śląskiej i Wrocławia, którzy ogniskiem obrzędowym rozpoczęli biwakowanie. Po ognisku na harcerzy czekała niespodzianka przygotowana przez OSP Miękinia. Dzięki strażakom mogliśmy się podszkolić w pierwszej pomocy.


W nocy harcerze starsi wzięli udział w grze zatytułowanej "Horror", podczas której zmagali się z potworami, aby obudzić się z koszmarnego snu. W sobotę odbyły się dwie gry terenowe. Przed południem gra na "Na górę Kościuszki", podczas której uczestnicy wykazywali się wiedzą na temat bohatera naszego hufca. Na mecie czekała do zdobycia ścianka wspinaczkowa przywieziona przez strażaków z OSP Lutynia. Po południu odbyła się druga gra -"Foto skrót", podczas której harcerze odpowiadali na pytania dotyczące miejsc przedstawionych na zdjęciach. Po kolacji odbyły się tańce integracyjne, na które harcerze przebrali się w stroje stylizowane na czasy kościuszkowskie, a później długie śpiewanki - co wytrzymalsi nawet do 4 nad ranem.


W sobotę przed obiadem do harcerzy dołączyły zuchy, które zdobywały sprawność Indianina. Zuchy robiły kolorowe pióropusze, śpiewały piosenki o Indianach oraz polowały na bizony. Polowanie rozpoczęło się strzelaniem z łuku w parku wojnowickiego zamku. Następnie w drodze do Wilkostowa robiły totemy i amulety, a w stajni w Wilkostowie próbowały uchwycić na lasso dzikiego mustanga (oczywiście takiego na biegunach). Polowanie zakończyło się sukcesem, po czym zuchy otrzymały artykuły spożywcze, z których musiały same przyrządzić kolację.
Na niedzielę zostało sprzątanie, Msza św. oraz oczywiście nagrody. Oprócz nagród biwakowych został odczytany rozkaz komendantki hufca powołujący do działania 4 MIĘKIŃSKI SZCZEP HARCERSKI Ha2o.


Biwak się udał, ale nie byłoby możliwe jego zorganizowanie bez pomocy. Dziękujemy bardzo za pomoc w organizacji i pomoc w kompletowaniu nagród Samorządowemu Zespołowi Oświaty w Miękini, Zespołowi Szkół im. Orła Białego, Samorządowemu Ośrodkowi Kultury, Referatowi Promocji i Rozwoju Urzędu Gminy, Nadleśnictwu Miękinia, Zamkowi na Wodzie Wojnowice, Stajni Wilkostów, Pani Annie Krzyś, właścicielom sklepu "Rabat", OSP Miękinia, OSP Lutynia, Panom Zygmuntowi Pawce i Lesławowi Banachowi oraz Paniom z przedszkolnej kuchni.

Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!
pwd. Ewelina Kosowska HO

{phocagallery view=category|categoryid=434|
imageid=0|limitstart=0|limitcount=0|
fontcolor=#B88A00|bgcolor=#C0C0C0|bgcolorhover=#FF2400|imagebgcolor=#FFD24D|
bordercolor=#B88A00|bordercolorhover=#86B300|
detail=0|displayname=1|displaydetail=1|displaydownload=0}

{module zestaw (u+d) ofertybankow.com.pl}

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

hhbkbkkbbkj skomentował/a Projekty rewitalizacji podwórek w mieście
ludzie na forum wyzywali go od nieudaczników, radni naciskali na sesjach to podjął decyzję, 1,5 kade...
Po czynach Go poznacie. Takie decyzje bardzo cenne dla Środy Śląskiej.
Po takich decyzjach można poznać wielkość człowieka. Wielki szacunek dla Pana Burmistrza.
Ja nic o tym nie wiem. Paczek na święta nie będzie, bo często nie ma tablic z nowymi nazwami. Sorry....

Lokalne ogłoszenia drobne

01.10.2020 06:17 wrote:

W poniedziałek 28.09.2020 zaginął 7 letni kocurek Lolek. Cały czarny z dużymi zielonymi oczami, szczupłej budowy. Mieszka na ulicy Słoneczn…

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.