poniedziałek 24.02.2020

Imieniny: Macieja Marka

 
 

MIESZKAŃCY RAKOSZYC: TO HISTORYCZNA CHWILA! (film)

Dziś, kiedy na wieży kościoła w Rakoszycach wybiła godzina 9.00, na twarzach zgromadzonych mieszkańców widać było wzruszenie. I było ono uzasadnione, bo to także przy ich udziale na wieży kościoła znów jest hełm.

Przypomnijmy, że konstrukcja runęła w lipcu ubiegłego roku podczas nawałnicy, która przeszła przez powiat średzki. Zresztą wówczas wiele gospodarstw we wsi dość dotkliwie odczuło skutki niszczycielskiego żywiołu. Na szczęście wszystko wraca do normy i wieś, w której od dawna widać społeczną integrację, powraca do dawnej świetności.

- To historyczna chwila dla naszej wsi - padło z ust jednego z obserwatorów mocowania kopuły, który tym jednym stwierdzeniem najtrafniej opisał dzisiejsze wydarzenie. I niewątpliwie tak jest. W ubiegłym tygodniu u szczytu wieży umieszczono kapsułę czasu. Włożono tam pieniądze, powiatowe gazety, między innymi „Rolanda” oraz „Gazetę Wrocławską”, a także zdjęcia pokazujące zniszczenia po wichurze i inne dokumenty dające świadectwo naszych czasów.

Nowy hełm prezentuje się okazale, waży pięć ton, a kosztował 80 tysięcy złotych.

- Zbiórką zajmowała się rada kościelna - mówi sołtys Władysław Błach.

- Większość sfinansowała firma ubezpieczeniowa, resztę dołożyli niektórzy mieszkańcy, składając się po 100 zł - uzupełnia informację skarbnik Rady Parafialnej Jan Gnatowski.

(ak) Fot. Wiktor Kalita

{module zestaw (u+d) ofertybankow.com.pl}

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

 

stihl

58543632 295375021394617 475021145259638784 n

pelka baner

allago reklama kino Obszar roboczy 1

0001

zuk baner

panele 5kw

Serwis

hydrotech do gazety nowa reklama

handlo trans

drewno kominkowe

taxi stas

komnet internet