sobota 08.08.2020

Imieniny: Cypriana Dominika

 

FESTYN RODZINNY W CENTRUM SPORTU I REKREACJI

piknik osiru 0Dzięki inicjatywie OSiR-u i gminy, w zeszłą sobotę na terenie Centrum Sportu i Rekreacji w Środzie Śl. odbył się festyn rodzinny. W ofercie był cały szereg atrakcji.

Dmuchańce, zabawy na zjeżdżalniach, punkt robienia olbrzymich baniek mydlanych, a także gry rodzinne, to tylko część z zabaw, jakie czekały tego dnia na dzieci i ich rodziców.

 

- Podczas pikniku rozgrywany jest również Turniej Rodzinny, czyli cztery konkurencje: Rodzinny Turniej Piłki Nożnej, Cross Rowerowy, Rodzinny Tor Przeszkód i Strzelanie z łuku - wylicza Mariusz Kargol, organizator gier i zabaw. - Dodatkowo co godzinę, wśród rodzin biorących udział w rozgrywkach, a jest to blisko setka uczestników, losowane są nagrody w postaci m.in. piłek i zestawów do badmingtona - dodaje.

Chętni mogli obejrzeć wóz strażacki, a także porozmawiać z przedstawicielami Średzkiej OdNowy. Ciekawą formę spędzenia czasu zaproponowała uczestnikom pikniku "Ostoja". Przy stolikach placówki można było wykonać stempelki, pokolorować obrazki relaksacyjne, a także pomalować serca wykonane z gliny, czy skorzystać z malowania buzi. A chętnych nie brakowało.

Świetnym i zupełnie nowym pomysłem były bomby nasienne, czyli kule powstałe z domieszki gliny i ziemi, wypełnione mieszanką kwiatową. Ideą bomb, jak informowała opiekunka stoiska, jest ukwiecenie miejsc, gdzie brakuje zieleni.

 

Szkoda, że nie nad wodą

Opinie na temat imprezy wśród uczestników były podzielone. Począwszy od zachwytu świetną inicjatywą, poprzez jej krytykę, a właściwie miejsca organizacji.

- Myślałam, że piknik będzie zorganizowany na terenie zielonym nad "Kajakami" - mówiła babcia dwójki szkrabów. - Wzięłam nawet ze sobą koc, żebyśmy mogli sobie posiedzieć. Tutaj jest jednak za duży skwar, żadnej zieleni i cienia - dodała kobieta.

Z kolei Maja, która na piknik przyszła ze swoim tatą z chęcią korzystała ze wszystkich atrakcji przygotowanych dla dzieci, z dumą prezentując motyla wymalowanego na buźce.

(isz) Fot. Iza Szczygieł

piknik osiru 1

{phocagallery view=category|categoryid=466|
imageid=0|limitstart=0|limitcount=0|
fontcolor=#B88A00|bgcolor=#C0C0C0|bgcolorhover=#FF2400|imagebgcolor=#FFD24D|
bordercolor=#B88A00|bordercolorhover=#86B300|
detail=0|displayname=1|displaydetail=1|displaydownload=0}

{module zestaw (u+d) ofertybankow.com.pl}

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

jakby były przestrzsegane wytyczne to nie byłoby tyle zakażeń. wiele osób w sklepie nie ma maseczki ...
alina skomentował/a Złote gody Państwa Patarewiczów
Wszystkiego dobrego i dużo zdrówka.Tak miłych i dobrych ludzi nie spotyka się często,a ja ich spotka...
To dobrze, że samorządowcy z Udanina pamiętają o Polskich bohaterach. Na Polskę nie jesteśmy zdani,...
Pamięć. Honor. Godność. Uczciwość. Rodzina. Ojczyzna. Braterstwo. Jak się jest porządnym człow...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…

27.07.2020 11:15 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! Interesują mnie do kupienia stare: Obrazy, Ik…

26.07.2020 12:46 wrote:

Zginął 3 letni kocurek- Edek. Bury pręgowany na bokach wzór kół. białe łapy, miauczy donośnie i upierdliwie. Proszę o pomoc.…