czwartek 12.12.2019

Imieniny: Dagmary Aleksandry

 

SZCZEPANÓW KONTRA SOBÓTKA I INNE WYDARZENIA Z BOISK

W niedzielę 17 kwietnia Zjednoczeni Szczepanów podejmowali na swoim boisku wicelidera A klasy grupy I - Zachód Sobótka.{jcomments on}

Faworytem tego spotkania byli goście z Sobótki, którzy zimą dokonali kilku ciekawych transferów, min. pozyskali czterech zawodników z Zjednoczonych Łowęcice i walczą o awans do wrocławskiej okregówki.

Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy poświęconą zmarłemu sołtysowi Szczepanowa Zbigniewowi Bilińskiemu, który był blisko związany z miejscowym klubem.

Od pierwszego gwizdka sędziego rozgorzała twarda walka w środku pola, nikt nie odstawiał nogi, pierwsi groźną akcję stworzyli gospodarze - piłkę na piątym metrze do bramki nie zdołał skierować jednak Puzio i długo utrzymywał się wynik bezbramkowy. W 30 minucie w zamieszaniu pod bramką gospodarzy prawą stroną przedarł się zawodnik Zachodu i płaskim strzałem zdołał pokonać bramkarza Zjednoczonych. Druga bramka dla gości pada po rzucie karnym podyktowanym za faul w polu karnym i na przerwę podopieczni Piotra Jobczyka schodzili z dwubramkowa stratą do Zachodu.

W drugiej połowie emocje narastały z każdą minutą - gospodarze atakowali próbując odmienić losy spotkania, z kolei goście groźnie kontratakowali licząc na podwyższenie wyniku. Od 65 minuty Zachód grał w osłabieniu, po drugiej żółtej kartce dla swojego zawodnika, ataki gospodarzy przyniosły skutek w końcówce spotkania kiedy rzut karny wywalczył Kowalski, jedenastkę pewnie wykorzystał Mariusz Stępień i mimo kilku jeszcze groźnych akcji spotkanie kończy się minimalną porażką gospodarzy.

Zjednoczeni już za tydzień udają się na spotkanie z beniaminkiem A klasy Czarnymi Białków.

 

Zjednoczeni Szczepanów - Zachód Sobótka 1:2 (0:2)

 

Skład: Sowicz, Stępień, Szczepaniak, Kułaga, Jojczyk, Dudek, Kot, Puzio, Krzyszczuk, Stasiak, Kowalski.

 

Bramka: Mariusz Stępień (karny)

 

Wyniki i tabela

Lubiąż – Jerzmanowo 1:1 (1:0)

Parasol – Domanice 4:0 (2:0)

Academy – Białków 2:2 (1:0)

bramki dla gości: Ziemiański, Andrusiak,

Smolec – Żerniki 1:6 (0:5)

Szczepanów– Sobótka 1:2 (0:2)

bramka dla gospodarzy: Stępień,

Stary Dwór – Krzelów 1:3 (1:2)

Malczyce – Kostomłoty 1:0

bramka dla gospodarzy: Kusto

 

1. Piast Żerniki Wrocław 17 47 71:9

2. Zachód Sobótka 17 37 57:15

3. Parasol Wrocław 17 37 42:18

4. MKS Kostomłoty 17 32 35:19

5. Odra Malczyce 17 27 37:25

6. Zjednoczeni Szczepanów 17 26 34:34

7. Czarni Białków 17 22 36:36

8. STS Sokół Smolec 17 20 26:41

9. Odra Stary Dwór 17 19 25:40

10. UKS Domanice 17 18 34:43

11. Kometa Krzelów 17 16 24:37

12. Błękitni Jerzmanowo 17 15 21:42

13. Odra Lubiąż 17 13 23:42

14. FC Wrocław Academy 17 3 11:75

* * *

Wydarzenia z innych boisk naszego regionu.

W 19 kolejce okręgówki wysokiej porażki 1:5 w spotkaniu z Sokołem Marcinkowice doznali piłkarze średzkiej   Polonii.

Średzianie od 29 minuty prowadzili po bramce Patryka Kowalskiego (asysta Kamil Liberek), jednak stracone dwie bramki "do szatni" (45' i 45'+2) oraz kolejna zaraz po przerwie sprawiły że Polonia już nie zdołała się podnieść i tracąc jeszcze dwie bramki oraz dwóch zawodników (po dwie żółte kartki dla Marcina Nowaka i Gabriela Wiktorowskiego) poniosła już drugą porażkę tej wiosny i niebezpiecznie zbliża się do strefy spadkowej.

 

Mirków/Długołęka – Goszcz 0:2 (0:1)

Wołów – Bumerang 2:2 (1:1)

Marcinkowice –Polonia Środa Śląska 5:1 (2:1)

Sadowice – Kondratowice 2:1 (1:1)

Wratislavia – Chwalibożyce 2:0 (0:0)

Jelcz-Laskowice –Brożec 5:0

Strzelin – Łowęcice 1:2 (1:1)

Bierutów – Łozina 1:2 (1:0)

 

1. Orzeł Sadowice 19 37 45:29

2. MKP Wołów 19 37 50:21

3. Zjednoczeni Łowęcice 19 37 42:29

4. Wiwa Goszcz 19 36 52:28

5. Czarni Jelcz-Laskowice 19 34 40:25

6. Widawa Bierutów 19 31 28:22

7. Strzelinianka Strzelin 19 28 29:36

8. Sokół Marcinkowice 19 26 24:22

9. LKS Brożec 19 24 23:33

10. GKS Mirków/Długołęka 19 21 31:38

11. Polonia Środa Śląska 19 20 23:37

12. Czarni Kondratowice 19 20 24:33

13. Wratislavia 19 20 21:35

14. KS Łozina 19 18 33:46

15. Bumerang 19 16 20:31

16. Burza Chwalibożyce 19 13 21:41

* * *

W B klasie serię zwycięstw kontynuują piłkarze Ciechowa, którzy w kolejnym meczu pokonali w Słupie miejscową Odrę 2:0 i w dalszym ciągu prowadzą w tabeli z przewagą trzech punktów nad Mechanikiem Brzezina.

 

Odra Słup – Porcelana Ciechów 0:2

Orzeł Bukówek – Mechanik Brzezina 2:6 (0:1)

Zryw Chełm – Cosmos Juszczyn 4:2

Pogoń Jastrzębce – Błyskawica Lenartowice 5:3 (4:0)

bramki: Wira 2, Nidecki, Lisek, Sendek – Pasieka 3

Pogoń Miękinia – Błękitni Chwalimierz 4:3 (2:2)

bramkidla gospodarzy: Kunik 3, Kraczkowski;

Polonia II Środa Śląska – Pagel Komorniki 1:3 (1:2)

bramka dla gospodarzy: Fudali

Tęcza Pisarzowice – Wulkan Ogrodnica 5:2

 

1. Porcelana Ciechów 17 47 112:23

2. Mechanik Brzezina 17 44 78:19

3. Odra Słup 17 34 49:38

4. Błękitni Chwalimierz 17 32 50:34

5. Pogoń Miękinia 17 32 44:30

6. Błyskawica Lenartowice 17 28 49:37

7. Tęcza Pisarzowice 17 28 67:51

8. Orzeł Bukówek 17 22 58:75

9. Pogoń Jastrzębce 17 22 52:56

10. Cosmos Juszczyn 17 19 28:46

11. Polonia II Środa Śląska 17 15 41:72

12. Pagel Komorniki 17 13 32:82

13. Wulkan Ogrodnica 17 7 23:59

14. Zryw Chełm 17 4 21:81

(rk)

Zjednoczeni Szczepanów - Zachód Sobótka 1:2

Odra Słup – Porcelana Ciechów 0:2

{module zestaw (u+d) ofertybankow.com.pl}

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację