środa 28.10.2020

Imieniny: Szymona Tadeusza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Od lewej: żona leśniczego Telle, mama, panna Telle, tata, leśniczy Telle, Marichen, panienka Hanna Telle. Od lewej: żona leśniczego Telle, mama, panna Telle, tata, leśniczy Telle, Marichen, panienka Hanna Telle.

Nadleśnictwo Miękinia w 1897 roku

17.09. 2020

Seria trzech prezentowanych fotografii jest dokumentacją towarzyskiego spotkania, które odbyło się 12 sierpnia 1897 r. Uwieczniony na nich został ówczesny leśniczy Telle z małżonką, córką i znajomymi (krewnymi?).

Prawdopodobnie wszystkie zdjęcia wykonano w pobliżu budynku Nadleśnictwa Miękinia (Oberförsterei Nimkau), który do dzisiaj pełni swoją funkcję, aczkolwiek sam budynek nie został na nich uwieczniony.

Autor/ka fotografii prócz dwóch scen przy stole udokumentowała również fragment ogrodu przynależącego do nieruchomości. Na jednym ze zdjęć widać również drewniane kręgle stojące na trawie – jedną z popularnych rozrywek ówczesnych czasów.

dr Paweł Duma (Archiwum Średzkie)

img248

img247

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

W wielu średzkich rodzinach są fotografie i pamiątki po żołnierzach polskich z 1 i 2 wojny światowej. Pracownicy Muzeum powinni zrobić kwerendę a potem te pamiątki pokazać na wystawie w Ratuszu. Śpieszmy się upamiętnić tych ludzi kiedynie jeszcze nie jest za późno.

This comment was minimized by the moderator on the site

Ja bym tymi zdjęciami się tak nie chwalił. Może się okazać, że dzieci lub wnuki tych na zdjęciu służyli w SS. Lub w innej zbrodnicze organizacji Niemieckiej. Niestety to częste w Niemieckich rodzinach.

This comment was minimized by the moderator on the site

Parę dni temu obchodziliśmy 80 rocznicę Bitwy o Anglię i spektakularne zwycięstwo polskich lotników. Szkoda , że z tej okazji nikt nie napisał o pułkowniku pilocie Janie Hryniewiczu. Jednym z tych nielicznych bohaterów tamtych czasów. A pan pułkownik był mieszkańcom przez wiele lat Środy Śląskiej. Widać w tym mieście nie lubi się polskich bohaterów.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

wieś tańczy wieś śpiewa i te kciuki, żenada
Coś ty narobił Jarku. Zniszczyłeś reputację burmistrza i swoją karierę radnego
Popieram popieram jestem za
Arek na Burmistrza jesteś facetem z ikrą masz haryzmę i my cię widzimy na stanowisku Burmistrza,pami...

Lokalne ogłoszenia drobne

27.10.2020 22:15 wrote:

szukam pracy . mężczyzna lat 36 prawo jazdy kat b uprawnienia na suwnice utd uprawnienia na wózki widłowe utd .dyspozycyjny bez nalogów pod…

22.10.2020 21:05 wrote:

Sroda Slaska ul. Skłodowskiej Curie -znaleziono młoda kotkę z białym brzuszkiem. Bardzo przyjazna. tel. 690282606 …

18.10.2020 18:20 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przed i powojenne, w każdym stanie, bez s…

13.10.2020 08:55 wrote:

S k u p u j ę ~ A n t y k i ~ płacę Gotówką - zadzwoń - kupię Antyki ! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Plater…

Artykuły sponsorowane

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.