czwartek 04.03.2021

Imieniny: Arkadiusza Eugeniusza Kazimierza

Czytelnik: Czy rozbiórka muru w Szczepanowie jest kontrolowana?

Czytelnik: Czy rozbiórka muru w Szczepanowie jest kontrolowana?

Pn, 27.07.2020 18:30

Jeden z naszych czytelników wyraził swój niepokój w związku z rozbiórką zabytkowego muru w Szczepanowie.- Czy trwające w miejscowości prace rozbiórkowe muru są kontrolowane przez Urząd Miejski w Środzie Śląskiej? – pyta mężczyzna.

O odpowiedź poprosiliśmy pracowników średzkiego magistratu, którzy zapewniają, że sprawa jest znana i kontrolowana:

Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Architektury UM po zgłoszeniu przez mieszkańców faktu dokonywania rozbiórki muru oraz w oparciu o wytyczne Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu, który przeprowadził kontrolę zabytkowego muru przy bramie wjazdowej do zespołu pałacowo – folwarcznego, wpisanego do rejestru zabytków decyzją nr A.3785/724/W z dnia 09.06.1996 r., dokonał następujących czynności:

 1. materiał z rozbiórki został zabezpieczony i zmagazynowany w miejscu wskazanym przez Gminę, celem wykorzystania go do działań naprawczych.
 1. w zaleceniach pokontrolnych DWKZ Gmina Środa Śląska została zobowiązana do realizacji prac remontowych zdewastowanego odcinka murów wysłano zapytanie do potencjalnych wykonawców o koszt realizacji zaleconych przez DWKZ prac remontowych (w tym ocenę konstrukcyjnej stabilności murów oraz uzyskanie pozwolenie konserwatorskiego). Oszacowany przez osoby zainteresowane koszt realizacji zadania wynosi około 15 tys. zł brutto.
 1. w dniu 19 czerwca br. Gmina Środa Śląska wystąpiła do DWKZ z wnioskiem o wyznaczenie terminu realizacji zadania do dnia 30 listopada 2020 r. , równolegle prowadzone są dalsze rozmowy z potencjalnymi wykonawcami celem wynegocjowania korzystnej dla Gminy oferty cenowej - czytamy w odpowiedzi UM.

(kb) / fot. dm
powrót na górę
 • Gulia powiedział(a) Więcej
  A będzie marsz .Wściekłych - Brzydkich i Nerwowych z czerwonymi piorunami.  45 minut temu.
 • Dresiak powiedział(a) Więcej
  Rozdzielili się, dla zmyłki a tu patrz  B) godzinę temu.
 • AG powiedział(a) Więcej
  1 mln zł dała UE. Z tego projektu zostało jeszcze ok 250tys do wydania. Nabór do tego projektu ruszy w... 10 godzin temu.
 • poinformowany powiedział(a) Więcej
  Gmina dała na wymianę pieców w tamtym roku z 200 tysiecy, a w tym rokuu już chyba burmol dał z 700... 11 godzin temu.
 • Mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  Zadajesz pytania, oczekujesz odpowiedzi a chociaż przeczytałaś artykuł? Jasno jest napisane ze jak widzisz... 11 godzin temu.
 • Robert powiedział(a) Więcej
  Pogrzeb odbędzie się w piątek 05.03.2021 godz.14:00  12 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …