poniedziałek 25.09.2023

Imieniny: Aurelii Ładysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Opinia koła wędkarskiego "Sazan" dotycząca akwenu w Brodnie

SkomentujW związku z licznymi negatywnymi komentarzami dotyczącymi akwenu "Brodno" będącym własnością PZW Okręg we Wrocławiu, a którego jesteśmy gospodarzami, chcemy przedstawić naszą opinię dotyczącą rzekomego zaniedbania zbiornika. 


Fot. Archiwum Rolanda Fot. Archiwum Rolanda


Liczne głosy zarzucają nam, że akwen w miejscowości Brodno porasta zbyt duża ilość  roślinności, należy jednak zauważyć, że jest to obszar "Natura 2000" i jest on siedliskiem wielu chronionych gatunków płazów, ptaków oraz ryb. Jakiekolwiek próby ingerowania w to środowisko wymagają odpowiedniej zgody oraz mądrego podejścia, by nie zachwiać równowagi ekosystemu tego miejsca.

My, jako Koło PZW, traktujemy ten zbiornik jako ostoję dla wszelkiej zwierzyny oraz miejsce odpoczynku dla osób, które chcą spędzić swój czas bliżej natury, dlatego nie chcemy zbytnio ingerować w przebieg naturalnych procesów tam zachodzących. 

Zachęcamy do szerszego zapoznania się z tematem. Obecnie roślinność przybrzeżna to schronienie dla wielu gatunków ptaków wodnych, chronionych płazów, a płytkie zarośnięte wody przybrzeżne roją się od wylęgu z tegorocznego tarła ryb. Jakiekolwiek próby usuwania roślinności w tym momencie wiązałoby się ze znacznymi stratami w ich pogłowiu. 

Natura jest tak zaprojektowana, że największy wzrost roślinności pokrywa się z wylęgiem wszelkich stworzeń i w naszym odczuciu nie powinniśmy jej w tym przeszkadzać. 

Akwen jak i jego okolice są regularnie sprzątane przez naszych wędkarzy o czym można się przekonać odwiedzając to miejsce, ilości śmieci które są przez nas usuwane każdego roku są ogromne. Ograniczamy się do usuwania tylko niezbędnych krzewów i drzew, które zagrażają upadkiem lub utrudniają dostęp do wody. Również, dzięki wsparciu Burmistrza Środy Śląskiej dobrowolnie zajmujemy się utwardzaniem dróg dojazdowych do akwenu, by każdy odwiedzający mógł bezpiecznie tam dojechać. 

Poprosiliśmy o opinię Zarząd Okręgu oraz ichtiologa w tej sprawie, obecnie czekamy na odpowiedź oraz możliwość pomocy w ewentualnym ograniczeniu rozrastania roślinności wodnej. 

Z poważaniem, 

Zarząd Koła PZW nr 20 "Sazan" w Środzie Śląskiej
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

taxi stas

Nie przegap tych artykułów.