niedziela 14.07.2024

Imieniny: Bonawentury Stelii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Opinia koła wędkarskiego "Sazan" dotycząca akwenu w Brodnie

Skomentuj



W związku z licznymi negatywnymi komentarzami dotyczącymi akwenu "Brodno" będącym własnością PZW Okręg we Wrocławiu, a którego jesteśmy gospodarzami, chcemy przedstawić naszą opinię dotyczącą rzekomego zaniedbania zbiornika. 


Fot. Archiwum Rolanda Fot. Archiwum Rolanda


Liczne głosy zarzucają nam, że akwen w miejscowości Brodno porasta zbyt duża ilość  roślinności, należy jednak zauważyć, że jest to obszar "Natura 2000" i jest on siedliskiem wielu chronionych gatunków płazów, ptaków oraz ryb. Jakiekolwiek próby ingerowania w to środowisko wymagają odpowiedniej zgody oraz mądrego podejścia, by nie zachwiać równowagi ekosystemu tego miejsca.

My, jako Koło PZW, traktujemy ten zbiornik jako ostoję dla wszelkiej zwierzyny oraz miejsce odpoczynku dla osób, które chcą spędzić swój czas bliżej natury, dlatego nie chcemy zbytnio ingerować w przebieg naturalnych procesów tam zachodzących. 

Zachęcamy do szerszego zapoznania się z tematem. Obecnie roślinność przybrzeżna to schronienie dla wielu gatunków ptaków wodnych, chronionych płazów, a płytkie zarośnięte wody przybrzeżne roją się od wylęgu z tegorocznego tarła ryb. Jakiekolwiek próby usuwania roślinności w tym momencie wiązałoby się ze znacznymi stratami w ich pogłowiu. 

Natura jest tak zaprojektowana, że największy wzrost roślinności pokrywa się z wylęgiem wszelkich stworzeń i w naszym odczuciu nie powinniśmy jej w tym przeszkadzać. 

Akwen jak i jego okolice są regularnie sprzątane przez naszych wędkarzy o czym można się przekonać odwiedzając to miejsce, ilości śmieci które są przez nas usuwane każdego roku są ogromne. Ograniczamy się do usuwania tylko niezbędnych krzewów i drzew, które zagrażają upadkiem lub utrudniają dostęp do wody. Również, dzięki wsparciu Burmistrza Środy Śląskiej dobrowolnie zajmujemy się utwardzaniem dróg dojazdowych do akwenu, by każdy odwiedzający mógł bezpiecznie tam dojechać. 

Poprosiliśmy o opinię Zarząd Okręgu oraz ichtiologa w tej sprawie, obecnie czekamy na odpowiedź oraz możliwość pomocy w ewentualnym ograniczeniu rozrastania roślinności wodnej. 

Z poważaniem, 

Zarząd Koła PZW nr 20 "Sazan" w Środzie Śląskiej





   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


To proste jak zdobywali swiadectwa i dyplomy studiow wyzszych. Przykladem sa Kaczynscy. Jaroslaw Kaczynski jest dobrym ...
ile w takich obozach pracy mozna zarobic - 800 czy 1000 euro net max miesiecznie? Wyzysk ...
Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

Nie przegap tych artykułów.