poniedziałek 01.03.2021

Imieniny: Albina Antoniego

Problem z parkowaniem przy stacji PKP w Środzie Śląskiej

Problem z parkowaniem przy stacji PKP w Środzie Śląskiej

Pn, 04.11.2019 12:17

Pod koniec października skontaktowała się z nami mieszkanka ul. Stacyjnej przy stacji PKP w Środzie Śląskiej. Kobieta poinformowała o problemie parkowania pojazdów przy prywatnych posesjach. - Kierowcy pozostawiają samochody, gdzie popadnie zastawiając przy tym nasze miejsca parkowania, bramy wjazdowe oraz bramki umożliwiające nam wejście na posesję. Wiele razy, aby wydostać lub dostać się na posesję musimy ocierać się o zaparkowany pojazd. Oczywiście na płocie znajdują się informacje o zakazie parkowania, jednak te nie przekonują kierowców, a to wszystko dlatego, że jeszcze ani razu żadnego z nich nie ukarano mandatem - mówi Monika Stogińska i podkreśla, że wielokrotnie o pomoc prosiła Straż Miejską, Komendę Policji oraz Burmistrza Środy Śląskiej.

Rzecznik prasowy KPP w Środzie Śląskiej asp. szt. Marta Stefonowska wyjaśnia, że ul. Stacyjna w Środzie Śląskiej stanowi własność PKP, a tym samym nie posiada ona statusu drogi publicznej. - W związku z tym oraz na podstawie art. 1 ust. 2 pkt 1 i 2 ustawy Prawo o ruchu drogowym działania policjantów mogą być podejmowane w zakresie koniecznym dla uniknięcia zagrożenia bezpieczeństwa osób oraz wynikającym ze znaków i sygnałów drogowych - podkreśla policjantka.

Podobnie odpowiada średzka Straż Miejska. -  Informujemy, że Straż Miejska reaguje na każde zgłoszenie i podejmuje wszelkie czynności służbowe dot. nieprawidłowego parkowania. Wskazany teren jest prywatny i należy do Polskich Kolei Państwowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Aleje Jerozolimskie 142, a podejmowanie czynności muszą być zgodne z przepisami art. 1 ust. 2 prd – informuje mł. insp. Agnieszka Tomaszewska.

Obie instytucje sugerują, aby mieszkańcy nawiązali kontakt z właścicielem drogi, który przy ul. Stacyjnej zamontuje odpowiednie oznakowanie.

- Jesteśmy otwarci na propozycję mieszkańców wspólnot zlokalizowanych przy ulicy Stacyjnej w Środzie Śląskiej. Myślimy, że wspólnie uda nam się wypracować rozwiązanie, które z jednej strony pozwoli na uniknięcie zastawiania wjazdu na posesje, a z drugiej umożliwi swobodny podjazd i parkowanie samochodów pod dworcem, wszystkim tym którzy chcą skorzystać z usług kolei w drodze do pracy czy szkoły  – podkreśla Bartłomiej Sarna z Wydziału Prasowego Polskich Kolei Państwowych S.A. 

(kb) / fot. zdj. ilustracyjne

Bez tytułu
powrót na górę
 • Kleks powiedział(a) Więcej
  Jak ktoś chce się do czegoś doczepić, to zawsze znajdzie argument :) Zakrywanie twarzy zmniejsza ryzyko... 3 godziny temu.
 • Peppers powiedział(a) Więcej
  Gdzieś się zgubiło "Miękinia, otwórz się na zdrowy klimat"....... 3 godziny temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To znaczy, że wcześniej gdy zalecali noszenie tych przyłbice, szalików ,chustek itp narażeni nas na niebezpieczeństwo? 5 godzin temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To jak te "śmieszne przyłbice i ten szajs" dobre były przez rok pandemii i dopiero teraz minister zdrowia i... 5 godzin temu.
 • szczerze i naprawdę powiedział(a) Więcej
  Bezsprzecznie  wolę naturalne,szczere, historyczne, wiarygodne i patriotyczne opowiadania Pana Wojtka Kopacza. 5 godzin temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  p.dyr.G.Borowski-bardzo ciekawe i nowatorskie w swojej formie art.zamieszcza pani Ania Celuch-zawsze z... 6 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM