sobota 25.09.2021

Imieniny: Aurelii Ładysława

To jest już koniec

To jest już koniec

Wt, 02.03.2021 12:59

W materiale pod tytułem ”Początek, czy koniec miasta – oto jest pytanie…” zaprezentowaliśmy pewnego rodzaju problem zgłoszony przez mieszkańca Środy Śląskiej. A chodziło o znak drogowy E-17a, który powinien być ustawiony na początku miejscowości. Tymczasem nie wiadomo dlaczego tablica z nazwą Środy Śląskiej była usytuowana, w zasadzie, na wyjeździe z miasta w kierunku Ogrodnicy.


Po informacji mieszkańca i naszej publikacji, na redakcyjną pocztę e-mail dotarła odpowiedź z Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej, w której to kierownik Wydziału Inwestycji Ireneusz Fura poinformował, że tablica została usunięta. Zatem wątpliwości co do tego, czy to koniec, czy początek miejscowości zostały rozwiane.

Jednak docierają do nas informacje o innych, jak to nazywają kierowcy, absurdach drogowych. Pod naszą ostatnią publikacją pojawiło się wiele komentarzy, gdzie internauci wskazywali miejsca z ustawionymi znakami drogowymi, których w ich odczuciu, tam nie powinno być. Jeden z mieszkańców miasta zwrócił uwagę na znak ustawione przy ulicy Wrocławskiej w okolicach skrzyżowania z ulicami: Górną i Oławską. – Jadąc ul. Wrocławską w kierunku centrum Środy Śląskiej, mniej więcej na wysokości żłobka przy Wierzbowej, stoi znak „ograniczenie prędkości do 20 Km/h”. Mijamy skrzyżowanie z ul. Górną i mamy znak odwołujący wcześniejsze ograniczenie. Mam więc pytanie, po co ten znak? Czy gmina ma za dużo znaków drogowych? A może dmucha na zimne – pyta nasz Czytelnik.

Zapytaliśmy o opinię w tej sprawie fachowca w dziedzinie ruchu drogowego. – Jeżeli przed skrzyżowaniem ustawiony jest znak ograniczenia prędkości, to skrzyżowanie je (to ograniczenie) odwołuje i nie ma potrzeby stawiania dodatkowych znaków. W takiej sytuacji przychodzą na pomoc przepisy, które określają dopuszczalną prędkość w takim miejscu – wyjaśnia instruktor jazdy Marek Bystrzanowski ze szkoły jazdy Tercet.

Jak pokazuje ta sytuacja, dmuchanie na zimne, nie jest konieczne, gdyż kierowcy doskonale znają przepisy dot. ruchu drogowego. Żeby już jednak nie męczyć urzędników, na obecną chwilę zamykamy temat licząc, że sprawdzą oni sytuacje, o których piszą mieszkańcy na forum, pod poprzednim materiałem i jeśli te nieprawidłowości występują, zostaną zweryfikowane i usunięte.

(mk) / fot. mk

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

Galeria


Najnowsze komentarze

 • Demon powiedział(a) Więcej
  A ja powiem tak jeba....wszystkich dilerów w Malczycach co diluja i uznają się za wielkich... 3 godziny temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  To jest początek grubszej akcji, oni po numerach telefonów namierzają. Lepiej przeczekać. 8 godzin temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  Na komendzie przyklepią mu nie jedno, nagle się okarze, że to diler albo co. Będzie robił... 8 godzin temu.
 • Też Michał powiedział(a) Więcej
  Dobre pytanie na końcu Twojego postu. AR stwierdził, że FB Serwis nie wywiązywało się z... 9 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…