środa 06.12.2023

Imieniny: Mikołaja Jaremy

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


W budżecie nie ma już pieniędzy dla takich jak ja? (list do redakcji)

SkomentujDroga Redakcjo, czy możesz mi pomóc dociec - dlaczego ludzie tacy jak ja - niepełnosprawni, zostali pozbawieni jakiegokolwiek wsparcia? Jak samorząd chce nam pomóc funkcjonować?Jestem osobą niepełnosprawną od urodzenia, mieszkam sama na wsi w powiecie średzkim. Jeśli chodzi o moją sytuację finansową - jest przeciętna - czyli wiążę jakoś koniec z końcem, nieraz jest lepiej, nieraz jest gorzej, ale daję radę. Niestety na żadne zasiłki dodatkowe z GOPS czy PCPR nie mogę liczyć bo się nie łapię w tzw. widełki.

Z powodu mojej niepełnosprawności i mieszkania na wsi jest mi bardzo trudno dotrzeć do lekarza, zrobić zakupy. Nie mam bliskiej rodziny i często czuję się samotna. Nie mam do kogo się odezwać. Staram się w czystości utrzymywać dom ale wiadomo, nie jest to łatwe.

W ubiegłym roku brałam udział w projekcie z Ministerstwa - Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej. Dostałam wspaniałą Panią Asystent - po prostu to był Anioł. Dziewczyna jakby czytała w moich myślach, pomagała mi w domowych obowiązkach, jeździła ze mną do specjalistów, na zakupy, jak miałam gorszy dzień to przyjechała - posiedziała ze mną, porozmawiała. Niby błahe sprawy, ale dla mnie to było wielkie wsparcie.

Pod koniec ubiegłego roku w powiatowym CeKA odbyło się podsumowanie projektu. Było magicznie i wzruszająco. Pani Koordynator, jak i wszyscy zebrani płakali, bo projekt się kończył. Nic nam nie powiedzieli, choć pewnie już wiedzieli, że projekt nie będzie miał dalszej kontynuacji bo Ci Asystenci to takie nasze Anioły Stróże i nie chcieli pewnie nam psuć Świąt i Nowego Roku.

Mój Anioł - moja Asystentka dziś przyjechała do mnie się pożegnać i dowiedziałam się, że niestety, ale projekt nie będzie kontynuowany w tym roku, bo nie zostały zaakceptowane przez Ministerstwo wnioski. Nie powiedziała mi z jakiego powodu, kto zawinił. Powiedziała tylko, że wszystkie 64 osoby niepełnosprawne, które wspierało 20 asystentów, od stycznia tracą wsparcie i pracę. Fundacja, która wspierała nas nie może tego robić, bo nie ma na to funduszy. Przecież wśród tych osób niepełnosprawnych były osoby jeszcze w gorszej sytuacji niż ja. Jak oni mają sobie teraz poradzić? Daje się im wsparcie na rok, jest super - człowiek się przyzwyczaja i zaraz się mu to odbiera?

W budżecie nie ma już pieniędzy dla takich jak ja? My, niepełnosprawni wyborcy jesteśmy mniej ważni, niż jakieś tam inne inwestycje?

Rozgoryczona, zmartwiona Czytelniczka

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Rondo by wybudowali lepiej na DK94 Środa-Ciechów!
To ścieżka dla samobójców. Poroniony od początku pomysł (brak pasa oddzielającego od jezdni lub krawężnika) i ...

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

hydrotech do gazety nowa reklama

stihl

ekdom

Nie przegap tych artykułów.