niedziela 23.06.2024

Imieniny: Wandy Zenona

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


W budżecie nie ma już pieniędzy dla takich jak ja? (list do redakcji)

SkomentujDroga Redakcjo, czy możesz mi pomóc dociec - dlaczego ludzie tacy jak ja - niepełnosprawni, zostali pozbawieni jakiegokolwiek wsparcia? Jak samorząd chce nam pomóc funkcjonować?Jestem osobą niepełnosprawną od urodzenia, mieszkam sama na wsi w powiecie średzkim. Jeśli chodzi o moją sytuację finansową - jest przeciętna - czyli wiążę jakoś koniec z końcem, nieraz jest lepiej, nieraz jest gorzej, ale daję radę. Niestety na żadne zasiłki dodatkowe z GOPS czy PCPR nie mogę liczyć bo się nie łapię w tzw. widełki.

Z powodu mojej niepełnosprawności i mieszkania na wsi jest mi bardzo trudno dotrzeć do lekarza, zrobić zakupy. Nie mam bliskiej rodziny i często czuję się samotna. Nie mam do kogo się odezwać. Staram się w czystości utrzymywać dom ale wiadomo, nie jest to łatwe.

W ubiegłym roku brałam udział w projekcie z Ministerstwa - Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej. Dostałam wspaniałą Panią Asystent - po prostu to był Anioł. Dziewczyna jakby czytała w moich myślach, pomagała mi w domowych obowiązkach, jeździła ze mną do specjalistów, na zakupy, jak miałam gorszy dzień to przyjechała - posiedziała ze mną, porozmawiała. Niby błahe sprawy, ale dla mnie to było wielkie wsparcie.

Pod koniec ubiegłego roku w powiatowym CeKA odbyło się podsumowanie projektu. Było magicznie i wzruszająco. Pani Koordynator, jak i wszyscy zebrani płakali, bo projekt się kończył. Nic nam nie powiedzieli, choć pewnie już wiedzieli, że projekt nie będzie miał dalszej kontynuacji bo Ci Asystenci to takie nasze Anioły Stróże i nie chcieli pewnie nam psuć Świąt i Nowego Roku.

Mój Anioł - moja Asystentka dziś przyjechała do mnie się pożegnać i dowiedziałam się, że niestety, ale projekt nie będzie kontynuowany w tym roku, bo nie zostały zaakceptowane przez Ministerstwo wnioski. Nie powiedziała mi z jakiego powodu, kto zawinił. Powiedziała tylko, że wszystkie 64 osoby niepełnosprawne, które wspierało 20 asystentów, od stycznia tracą wsparcie i pracę. Fundacja, która wspierała nas nie może tego robić, bo nie ma na to funduszy. Przecież wśród tych osób niepełnosprawnych były osoby jeszcze w gorszej sytuacji niż ja. Jak oni mają sobie teraz poradzić? Daje się im wsparcie na rok, jest super - człowiek się przyzwyczaja i zaraz się mu to odbiera?

W budżecie nie ma już pieniędzy dla takich jak ja? My, niepełnosprawni wyborcy jesteśmy mniej ważni, niż jakieś tam inne inwestycje?

Rozgoryczona, zmartwiona Czytelniczka

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...
Gosc mega inteligentny, zadal im konkretne pytanie, dlaczego radni nie beda pracowac charytatywnie dla miasta jako ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

warsztat 336224 px

Nie przegap tych artykułów.