niedziela 17.10.2021

Imieniny: Małgorzaty Wiktora

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej

Nie ma tu co tłumaczyć – kierowca z ponad trzema promilami alkoholu zatrzymany!

Pn, 13.09.2021 12:54
 •  

Nietrzeźwy jechał „krajówką” nieubezpieczonym i nie dopuszczonym do ruchu pojazdem, nie posiadając przy tym uprawnień do kierowania. Został zatrzymany przez średzkich policjantów. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że siedzący za kierownicą 39-latek ma ponad trzy promile alkoholu w organizmie.


Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał informację, że kierujący pojazdem marki Fiat może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci ze średzkiej drogówki jadąc drogą krajową 94 w pewnym momencie zauważyli opisany samochód, który jechał środkiem jezdni. Kierowca poruszał się „zygzakiem”, nie mogąc utrzymać prostego toru jazdy. Zawrócili i zatrzymali kierującego do kontroli.

Gdy tylko otworzyli drzwi od razu wyczuli charakterystyczną woń alkoholu. Funkcjonariusze wyjęli kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu tym samym kontynuowanie dalszej jazdy. Mieli trudności z porozumieniem się z kierowcą, który jak się okazało był obywatelem Gruzji.

Przeprowadzone badanie wykazało, że siedzący za kierownicą 39-latek ma ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód, którym jechał, nie miał obowiązkowego ubezpieczenia i nie został dopuszczony do ruchu.

Funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę, od którego pobrano krew do badań. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a samochód na parking strzeżony na koszt właściciela.

39-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Ponadto w związku z popełnieniem wykroczeń w postaci braku uprawnień do kierowania pojazdami oraz poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu funkcjonariusze nałożyli na niego mandat karny gotówkowy w wysokości 1000 złotych.

Przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

To kolejny już raz, kiedy średzcy policjanci zatrzymują nieodpowiedzialnego kierowcę, który siada za kierownicą pojazdu pod wpływem alkoholu. Każda taka sytuacja jest niebezpieczna, bowiem może skończyć się wypadkiem, w którym ktoś ucierpi.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozsądek i ostrożność na drodze. Siadając za kierownicą każdego pojazdu należy pamiętać, że jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska
KPP w Środzie Śląskiej

 • 0
 • 1
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Ols powiedział(a) Więcej
  Pierwszy malczycki komuch  33 minut temu
 • Emerytka powiedział(a) Więcej
  Brawo i tak trzymać. Dziękuję za normalność. 33 minut temu
 • Klient powiedział(a) Więcej
  Super Mariusz - jesteś mega wyjątkowy BRAWO! 39 minut temu.
 • Andzia powiedział(a) Więcej
  Miasto progów zwalniajacych zamaist ulatwiac życie ludziom to jeszcze bardziej utrudnia jak... 4 godziny temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…