wtorek 16.08.2022

Imieniny: Stefana Rocha

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Nie ma tu co tłumaczyć – kierowca z ponad trzema promilami alkoholu zatrzymany!
Nietrzeźwy jechał „krajówką” nieubezpieczonym i nie dopuszczonym do ruchu pojazdem, nie posiadając przy tym uprawnień do kierowania. Został zatrzymany przez średzkich policjantów. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że siedzący za kierownicą 39-latek ma ponad trzy promile alkoholu w organizmie.

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał informację, że kierujący pojazdem marki Fiat może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci ze średzkiej drogówki jadąc drogą krajową 94 w pewnym momencie zauważyli opisany samochód, który jechał środkiem jezdni. Kierowca poruszał się „zygzakiem”, nie mogąc utrzymać prostego toru jazdy. Zawrócili i zatrzymali kierującego do kontroli.

Gdy tylko otworzyli drzwi od razu wyczuli charakterystyczną woń alkoholu. Funkcjonariusze wyjęli kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu tym samym kontynuowanie dalszej jazdy. Mieli trudności z porozumieniem się z kierowcą, który jak się okazało był obywatelem Gruzji.

Przeprowadzone badanie wykazało, że siedzący za kierownicą 39-latek ma ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód, którym jechał, nie miał obowiązkowego ubezpieczenia i nie został dopuszczony do ruchu.

Funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę, od którego pobrano krew do badań. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a samochód na parking strzeżony na koszt właściciela.

39-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Ponadto w związku z popełnieniem wykroczeń w postaci braku uprawnień do kierowania pojazdami oraz poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu funkcjonariusze nałożyli na niego mandat karny gotówkowy w wysokości 1000 złotych.

Przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

To kolejny już raz, kiedy średzcy policjanci zatrzymują nieodpowiedzialnego kierowcę, który siada za kierownicą pojazdu pod wpływem alkoholu. Każda taka sytuacja jest niebezpieczna, bowiem może skończyć się wypadkiem, w którym ktoś ucierpi.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozsądek i ostrożność na drodze. Siadając za kierownicą każdego pojazdu należy pamiętać, że jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska
KPP w Środzie Śląskiej

 • Asia powiedział(a) Więcej
  Zgadzam się . Takie dwie imprezy w lecie by się przydały. Tylko uwzględnić zakaz wstępu do lat 16. Dzieci tam są niepotrzebne. 3 minut temu
 • Mietek powiedział(a) Więcej
  Już wpisuje.... Rok wyborczy się zbliża więc piguły gratis 5 minut temu.
 • Jack powiedział(a) Więcej
  Online to od kiedy...
  21 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…