czwartek 09.07.2020

Imieniny: Lukrecji Weroniki

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

1872 podpisy pod petycją dot. Festiwalu Uwolnić Muzykę

1872 podpisy pod petycją dot. Festiwalu Uwolnić Muzykę

26.03. 2019

Do Burmistrza i Rady Miejskiej Środy Śląskiej oraz Starosty i Rady Powiatu Średzkiego wpłynęła dziś (26 marca br.) Petycja Mieszkańców Powiatu Średzkiego ws. zaprzestania finansowania i organizacji Festiwalu Uwolnić Muzykę w Środzie Śląskiej. Pod dokumentem podpisało się 1872 mieszkańców.

Wśród podpisanych największą grupę stanowią mieszkańcy Środy Śląskiej – 855 osób. Z całej Gminy Środa Śląska za petycją opowiedziało się 1585 mieszkańców. Akcja zbierania podpisów trwała od 9 do 25 marca br. i była inicjatywą oddolną. Jako jej organizatorzy bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbieranie podpisów i każdej osobie, która zechciała opowiedzieć się w tej ważnej sprawie. Całkowita liczba podpisów, zebranych w tak krótkim czasie pokazuje, jak duża część lokalnej społeczności – gospodarzy tego miejsca – nie popiera obecności wydarzenia w średzkiej przestrzeni publicznej. Warto podkreślić, że są wśród nich przedstawiciele różnych grup wiekowych. Tymczasem uczestnicy Festiwalu to głównie osoby spoza terenu miasta i powiatu, co świadczy o niewielkiej wartości wydarzenia dla lokalnej społeczności.

Popierający petycję sprzeciwili się profanowaniu religii i wartości chrześcijańskich poprzez wykonawców satanizujących, promowaniu w ten sposób Ziemi Średzkiej, finansowaniu wydarzenia z pieniędzy publicznych (przez kilka lat Festiwal otrzymywał dotację z budżetu Gminy Środa Śląska i Powiatu Średzkiego), organizowaniu festiwalu na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz nieprzestrzeganiu przez organizatorów ciszy nocnej. Kopie podpisów złożone zostały w siedzibach lokalnych władz, a treść petycji przesłano również do wiadomości Marszałka Województwa, Wojewody Dolnośląskiego, Metropolity Wrocławskiego oraz Inspektora Salezjańskiego.

Wokół zbierania podpisów narosło również wiele nieprawdziwych informacji, rozpowszechnianych przez organizatorów Festiwalu Uwolnić Muzykę, w tym informacje o rzekomej mowie nienawiści płynącej z ambon średzkich świątyń. W mediach społecznościowych obserwujemy ogromną falę hejtu, skierowaną w naszą stronę przez zwolenników Festiwalu. Rozważamy możliwość skierowania niektórych komentarzy na drogę prawną. Chcemy czuć się szanowani i bezpieczni w naszym mieście.

Z przeprowadzonych z mieszkańcami rozmów jasno wynika nadzieja, że uda się już w tym roku powstrzymać organizację Festiwalu.

Czy władze Gminy i Powiatu przychylą się do głosu mieszkańców?

Organizatorzy

PETYCJA

petycja skan

TREŚĆ PŁATNA

 

 
Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Cześć wszystkim. Jestem tutaj, aby zeznawać, jak dostałem moją pożyczkę od pani Valeria Ali po tym, ...
Może będzie promesa (pieniądze) na szpital w Środzie Śl.Pan Prezydent na pewno przyjedzie do nas! Je...
Który to przepis zabrania ujawniania miejscowości w której ujawniono narkotyki ?
Paciorek odmow żeby Pucek się nie dowiedział kto się podszywa pod niego

Lokalne ogłoszenia drobne

29.06.2020 13:04 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przedwojenne, w każdym stanie, bez specyf…

29.06.2020 11:20 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…

24.06.2020 11:34 wrote:

Sprzedam bujaczek dla niemowlaka stan bardzo dobry tel.kontaktowy 607 139 663…

23.06.2020 08:22 wrote:

Zatrudnię mechanika samochodowego, wymagane doświadczenie w naprawie aut osobowych.  Numer kontaktowy 694 340 622…