poniedziałek 25.09.2023

Imieniny: Aurelii Ładysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


2 etap termomodernizacji budynków szkolnych Powiatu Średzkiego oraz Gminy Kostomłoty

SkomentujDocieplenie budynków, wymiana starych pieców na nowoczesne pompy ciepła, a oświetlenia na energooszczędne - to wszystko obejmuje drugi etap inwestycji realizowanej w ramach projektu „Termomodernizacja i poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych Powiatu Średzkiego oraz Gminy Kostomłoty”.


Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


Projektem objęto pięć obiektów użyteczności publicznej, z czego dwa to placówki zarządzane przez Powiat: Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. J.Korczaka w Środzie Śląskiej oraz Powiatowy Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Środzie Śląskiej. Całkowite koszty inwestycji wyniosą ponad 10 mln złotych, a otrzymana dotacja ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 8,2 mln. Z tej kwoty do Powiatu trafiło dofinansowanie w wysokości 3,6 mln zł. Wkład własny samorządu wyniesie 650 tys. zł.

W ramach pierwszego etapu projektu w powiatowych placówkach pojawiły się panele fotowoltaiczne. W drugim, aktualnie trwającym etapie budynki szkół zostaną docieplone, stare piece zastąpią nowoczesne pompy ciepła, a oświetlenie zostanie wymienione na energooszczędne W specjalnym ośrodku, z myślą o uczniach z niepełnosprawnościami, zamontowana zostanie winda.

- Infrastruktura edukacyjna to dla zarządu powiatu priorytet, dlatego szczególnie cieszy mnie ten projekt i jego realizacja. Pierwszy etap zakończył się zgodnie z planem i również zgodnie z planem przebiega dalsza część termomodernizacji, która zakończy się razem z wakacjami. To kolejna istotna cegiełka do poprawy warunków kształcenia naszej młodzieży - komentuje Wicestarosta Średzki Sebastian Burdzy.

Powiat Średzki - RFP

1920x810Projekt pn. "Termomodernizacja i poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych Powiatu Średzkiego oraz Gminy Kostomłoty" dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014- 2020.
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

taxi stas

Nie przegap tych artykułów.