poniedziałek 27.06.2022

Imieniny: Leona Ireneusza

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //3 osoby z narkotykami zatrzymane przez średzką policję
W minionym tygodniu, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali 3 mężczyzn, którzy posiadali substancje psychoaktywne w postaci marihuany, metamfetaminy i amfetaminy oraz skrystalizowanej substancji koloru białego. Zostali oni zatrzymani i usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających.

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


W ubiegły czwartek funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej na podstawie czynności operacyjnych ustalili, iż jeden z mieszkańców powiatu średzkiego może znajdować się w posiadaniu substancji psychotropowych. Udali się do miejsca zamieszkania 34-latka, gdzie w toku przeszukania użytkowanych przez niego pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych ujawniono susz roślinny koloru brunatno zielonego oraz substancję skrystalizowaną koloru białego.

- Wykonane testy potwierdziły, że były to marihuana oraz metamfetamina. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności - informuje mł. asp. Karol Dudziak z KPP w Środzie Śląskiej.

Do kolejnego zatrzymania doszło w sobotę. Wówczas policjanci ujawnili przy 40-letnim mieszkańcu naszego powiatu środki odurzające w postaci metamfetaminy oraz skrystalizowanej substancji koloru białego która zostanie poddana bardziej wnikliwym badaniom celem ustalenia jej składu. Mężczyzna również usłyszał zarzut z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

- Trzeci zatrzymany wpadł w ręce policjantów wczorajszego popołudnia. Został zatrzymany do rutynowej kontroli pojazdu. Poruszał się on jedną z dróg powiatu samochodem osobowym marki Peugeot. Uwagę mundurowych przykuło niespokojne zachowanie kierującego. W trakcie przeprowadzanej interwencji funkcjonariusze w schowku przed fotelem pasażera ujawnili woreczek strunowy z zawartością amfetaminy. 32-letniemu mężczyźnie postawiono zarzut posiadania środków odurzających - podkreśla mł. asp. Karol Dudziak i przypomina, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast na 12 lat do więzienia może trafić osoba zajmująca się handlem narkotykami.

(rol/kpp)

  • Tadek powiedział(a) Więcej
    Brawo Udanin,dużo u Was się dzieje,wspaniałe koncerty-brawo.Może tak kiedyś byście zaprosili D. Żukowską A.Koryckiego wspaniali artyści,mili... 17 minut temu.
  • Lukaszenko powiedział(a) Więcej
    Jest impreza! Przyjdź i szybko w tłum się wmieszaj! To wszystko jest dla nas! DJ SEBA featuring ADAŚ. godzinę temu.
  • Lukaszenko powiedział(a) Więcej
    W Rachowie trzy zastępy straży pożarnej usuwało gniazdo os... 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2022 14:13 wrote:

Kupię używany, sprawny akordeon w dobrym stanie.  Kontakt pod nr tel. 696132306. …

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…