piątek 26.02.2021

Imieniny: Mirosława Aleksandra

3 wypadki drogowe (z raportu straży pożarnej)

3 wypadki drogowe (z raportu straży pożarnej)

Pt, 15.01.2021 10:28

Dziś, jak co jakiś czas, prezentujemy krótkie informacje z raportów strażaków. Tym razem straż pożarna w Środzie Śląskiej najczęściej odbierała wezwania do wypadków drogowych. Sprawdźmy więc jak wygląda to na przestrzeni kilku ostatnich dni.A więc…

14.01.2021 r.

Tego dnia straż pożarna została wezwana do wypadku komunikacyjnego na drodze powiatowej, za Michałowem w kierunku Ujazdu Górnego. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały 3 zastępy.

Okazało się, że w rowie przy drodze, na prawym boku leży samochód osobowy. Pojazdem podróżowała jedna osoba. Jak nam wiadomo kierowca opuścił pojazd o własnych siłach i nie zgłaszał żadnych dolegliwości. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, oświetleniu terenu oraz postawieniu pojazdu w celu oceny czy nie zachodzi wyciek paliwa z samochodu. Tym razem nie było konieczności neutralizacji płynów eksploatacyjnych.

13.01.2021 r.

Stanowisko kierowania w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odebrało wezwanie do wypadku na drodze nr 346, w okolicach miejscowości Kryniczno. Do akcji zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że ciężarówka z naczepą wpadła do rowu. W wyniku tego wypadku kierowca był uwięziony w kabinie pojazdu. Poszkodowany był ranny, ale przytomny i skarżył się na ból kręgosłupa oraz nóg. Tak, jak w poprzednim wypadku strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ewakuowali kierowcę z przewróconego pojazdu oraz udzielili pierwszej pomocy. Zespół ratownictwa medycznego przejął poszkodowanego.

11.01.2021 r.

Ostatni wypadek, o którym dzisiaj wspomnimy, miał miejsce na autostradzie A4, na wysokości miejscowości Sokolniki. Na pasie w kierunku Zgorzelca doszło do kolizji z udziałem 2 samochodów dostawczych. Do akcji zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej. Po przybyciu strażaków, osoby podróżujące znajdowały się już poza pojazdami.

Działania straży polegały na oświetleniu terenu, odłączeniu akumulatorów i częściowemu przemieszczeniu pojazdów poza pas ruchu.

(mk) / fot. mk
powrót na górę
 • Joanna powiedział(a) Więcej
  Do mnie też dzwonił  21.II.2021 r /niedziela/godz.17,52 na telefon stacjonarny właśnie ten numer 41 336... 30 minut temu.
 • Zadowolona powiedział(a) Więcej
  To chyba przesada  !!!! Ten Pan chyba przekreślony !!!! Już pokazał swoje rządy i mu podziękowano .... godzinę temu.
 • Krz powiedział(a) Więcej
  Na szczęście on nie musi być jakimś Krajewskim. 4 godziny temu.
 • z miasta powiedział(a) Więcej
  do mnie ostatnio dzwonił kilka razy na komórkowy i stacjonarny - chyba nie notuje gdzie dzwoni :-) 4 godziny temu.
 • mysza powiedział(a) Więcej
  Do mnie też dzwonił i zastanawiam się skąd on ma numery do mieszkańców powiatu, od razu pytał czy... 4 godziny temu.
 • Anonim powiedział(a) Więcej
  Nie kontaktuj się z tym naciągaczem. Zwykła hiena która nie ma żadnych informacji tylko chce zarobić na... 6 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM