sobota 20.08.2022

Imieniny: Bernarda Samuela

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //30-latek aresztowany za znęcanie się nad rodzicami
Policjanci ze Środy Śląskiej po raz kolejny interweniowali w jednym z domów w związku ze zgłoszeniem przemocy stosowanej przez syna wobec swoich rodziców. 30-letni mieszkaniec powiatu średzkiego został zatrzymany w związku z wywołaniem awantury domowej, podczas której groził najbliższym.

Fot. ilustracyjne Fot. ilustracyjne


- Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mężczyźnie łącznie trzy zarzuty. 30-latek odpowie za stosowanie wobec rodziców przemocy fizycznej i psychicznej. Sprawca wszczynał awantury domowe, w trakcie których stosował przemoc fizyczną oraz wyzywał domowników słowami wulgarnymi powszechnie uznanymi za obelżywe, a także groził im pozbawieniem życia. Mężczyzna czynu tego dopuścił się po raz kolejny. Był już bowiem uprzednio skazany za stosowanie przemocy, za co odbywał karę pozbawienia wolności - informuje asp. szt. Marta Stefanowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Funkcjonariusze przedstawili 30-latkowi również zarzut pozbawienia wolności swojego ojca. Sprawca podczas jednej z awantur wepchnął starszego mężczyznę do stajni, a następnie zamknął drzwi uniemożliwiając mu wyjście. Mężczyzna odpowie również za grożenie matce pozbawieniem życia w celu wywarcia wpływu na nią w toczącym się postępowaniu przygotowawczym.

- Wobec mężczyzny prowadzona jest procedura „Niebieskie Karty”, a po jednej z interwencji policjanci zastosowali wobec niego nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia obowiązujący przez 14 dni. Sprawca po tym czasie nie zmienił jednak swojego zachowania i nadal dopuszczał się aktów przemocy - podkreśla policjantka i dodaje, że przestępstwo znęcania się psychicznego i fizycznego nad osobą najbliższą zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Takiej samej karze podlega ten, kto pozbawia człowieka wolności.

Decyzją sądu 30-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

 (rol/ms)

 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  ŚŚ to jak ćwierć ćwierci mojej dzielnicy we Wrocławiu , TY MIASTOWY JESTEŚ .

  6 godzin temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  Zamieszkałem gdzieś w okolicy i to co widuję na tutejszych drogach przeraża . Tu się jeździ jak po swojej stodole . Sforki... 7 godzin temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  Przecież te pastuchy jeżdżą jak chcą i robią co chcą , a tutejsza policja ma to w poważaniu ,
  lepiej zamknąć oczy i... 7 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…