wtorek 26.10.2021

Imieniny: Lucjana Ewarysta

Fot. ilustracyjne Fot. ilustracyjne

30-latek aresztowany za znęcanie się nad rodzicami

Wt, 20.07.2021 14:33
 •  

Policjanci ze Środy Śląskiej po raz kolejny interweniowali w jednym z domów w związku ze zgłoszeniem przemocy stosowanej przez syna wobec swoich rodziców. 30-letni mieszkaniec powiatu średzkiego został zatrzymany w związku z wywołaniem awantury domowej, podczas której groził najbliższym.


- Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mężczyźnie łącznie trzy zarzuty. 30-latek odpowie za stosowanie wobec rodziców przemocy fizycznej i psychicznej. Sprawca wszczynał awantury domowe, w trakcie których stosował przemoc fizyczną oraz wyzywał domowników słowami wulgarnymi powszechnie uznanymi za obelżywe, a także groził im pozbawieniem życia. Mężczyzna czynu tego dopuścił się po raz kolejny. Był już bowiem uprzednio skazany za stosowanie przemocy, za co odbywał karę pozbawienia wolności - informuje asp. szt. Marta Stefanowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Funkcjonariusze przedstawili 30-latkowi również zarzut pozbawienia wolności swojego ojca. Sprawca podczas jednej z awantur wepchnął starszego mężczyznę do stajni, a następnie zamknął drzwi uniemożliwiając mu wyjście. Mężczyzna odpowie również za grożenie matce pozbawieniem życia w celu wywarcia wpływu na nią w toczącym się postępowaniu przygotowawczym.

- Wobec mężczyzny prowadzona jest procedura „Niebieskie Karty”, a po jednej z interwencji policjanci zastosowali wobec niego nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia obowiązujący przez 14 dni. Sprawca po tym czasie nie zmienił jednak swojego zachowania i nadal dopuszczał się aktów przemocy - podkreśla policjantka i dodaje, że przestępstwo znęcania się psychicznego i fizycznego nad osobą najbliższą zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Takiej samej karze podlega ten, kto pozbawia człowieka wolności.

Decyzją sądu 30-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

 (rol/ms)

 • 8
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 3


Najnowsze komentarze

 • jAROSLAW powiedział(a) Więcej
  RUSKI ład godzinę temu.
 • Eryk aka Robert aka Grzegorz a powiedział(a) Więcej
  I jeszcze widzę, że przedstawiciele rodzinki tego bydlaka również dobrze bawią się na... godzinę temu.
 • Eryk aka Robert aka Grzegorz a powiedział(a) Więcej
  Brawo. Brawo dla organizatorów i uczestników. Pozdrawiam Bogdana, natomiast nie pozdrawiam... godzinę temu.
 • Pio powiedział(a) Więcej
  Drugie 200 zrobia za rok przed wyborami godzinę temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM