poniedziałek 20.09.2021

Imieniny: Filipiny Eustachego

Fot. RFP Fot. RFP

45 tys. zł na nowe znaki drogowe w powiecie

Śr, 14.04.2021 16:00
 •  

Zakup i montaż nowych znaków drogowych to kolejne działanie Powiatu Średzkiego służące poprawie bezpieczeństwa użytkowników dróg.


Powiatowa służba drogowa zakupiła ponad sto znaków. Najwięcej z nich to znaki ograniczające prędkość (D-6), informujące o przejściu dla pieszych (D-6) oraz ich wersja z obrazem dziewczynki „Agatki” (D-6+T-27). Te ostatnie pojawią się w okolicach przedszkoli i szkół, przypominając kierowcom o możliwości wtargnięcia dzieci na jezdnię. Dla lepszej widoczności wybrano znaki fluorescencyjne. Montaż znaków już się rozpoczął i potrwa kilka dni. Na ich zakup Powiat wydał 45 tys. zł.

Bezpieczniejszą jazdę, szczególnie w nocy i podczas złych warunków atmosferycznych, zapewni dobre oznakowanie poziome. Mając to na uwadze w najbliższym czasie Powiat ogłosi przetarg na tzw. „malowanki”. Linie krawędziowe, segregacyjne, piktogramy z rysunkiem dzieci oraz linie akustyczno-wibracyjne pojawią się w najbardziej newralgicznych miejscach powiatowych dróg. Na to zadanie Powiat zmierza przeznaczyć dwukrotnie większą kwotę niż rok temu czyli około 130 tys. zł.

Warto wspomnieć, że Powiat złożył też dwa wnioski o dofinansowanie budowy bezpiecznych przejść dla pieszych wraz z infrastrukturą towarzyszącą, czyli oświetleniem i chodnikami. Łączna wartość wniosków to 400 tys. zł. Jeśli wyniki naboru będą pozytywne nowe przejścia pojawią się w Środzie Śląskiej na ul. Wiejskiej oraz w Ujeździe Górnym przy markecie Dino.

grzegorz pierzchalski 2Do starostwa cały czas wpływają też wnioski mieszkańców odnośnie montażu progów zwalniających oraz wyświetlaczy prędkości. – Wniosków mieszkańców jest tak dużo, że nie sposób sprostać tym oczekiwaniom. W związku z tym Powiatowa Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przeanalizuje je bardzo dokładnie, również w kontekście aktualnej mapy zagrożeń. Zdajemy sobie sprawę, że progi budzą spore emocję i kontrowersje. Dlatego najczęściej wybieramy tzw. poduszki berlińskie, które skutecznie ograniczają nadmierną prędkość, a jednocześnie nie są zbyt uciążliwe dla mieszkańców i  kierowców – mówi Grzegorz Pierzchalski, przedstawiciel zarządu powiatu odpowiedzialny za inwestycje na drogach.

Powiat Średzki, RFP

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • brawo powiedział(a) Więcej
  nadzieja jest w mlodych ludziach :) 5 godzin temu.
 • fi57 powiedział(a) Więcej
  Przynajmniej w rynku nie ma pijaków teraz imprezują na bazarze :Pbrawo Adam 6 godzin temu.
 • Ufo powiedział(a) Więcej
  @Komorniki. Tak, oczywiście to może być spisek a buda stoi pusta. Jeżeli to ma Ci poprawić... 6 godzin temu.
 • Bekon powiedział(a) Więcej
  Restauracja robi katering dla całego powiatu? 6 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…