Uchwały dotyczyły:
- zmiany uchwały budżetowej na 2023 r.,
- oddelegowania do prac Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dwóch radnych Rady Powiatu w Środzie Śląskiej,
- określenia zadań, na które przeznaczone zostaną środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,
- podniesienia wysokości wynagradzania dla rodzin zastępczych zawodowych oraz prowadzących rodzinny dom dziecka,
- „Programu współpracy Powiatu Średzkiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2024”,
- zmian Wieloletniej Prognozy finansowej Powiatu Średzkiego na lata 2023 – 2037
- zatwierdzenia programu naprawczego Średzkiego Centrum Zdrowia SPZOZ w Środzie Śląskiej,
- powołania komisji konkursowej w celu przeprowadzenia postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Średzkiego Centrum Zdrowia SPZOZ w Środzie Śląskiej.
Sesja zwyczajowo rozpoczęła się od sprawozdań starosty z wykonania uchwał rady powiatu oraz działalności zarządu powiatu w okresie między sesjami. Następnym punktem były sprawozdania z działalności Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej oraz Powiatowego Centrum Kultury Alternatywnej. Radni nie mieli do nich pytań i uwag.
Dyskusję wywołały dwie kwestie: planowany zakup działki zlokalizowanej przy Średzkim Centrum Zdrowia, który wpłynie na polepszenie funkcjonowania jednostki oraz program naprawczy Średzkiego Centrum Zdrowia. Pytania radnych dotyczyły m.in. zasadności i procedury zakupu działki, zatrudniania i specjalizacji nowych lekarzy oraz poszerzenia zakresu świadczonych usług.
W “Sprawach różnych” pojawił się temat celowości oraz łącznych kosztów montażu progów zwalniających na drogach Powiatu. Kolejne, ostatnie w tym roku posiedzenie rady odbędzie się 21 grudnia.
Powiat Średzki - RFP